Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek minden kormányp...

Az ellenzékiek minden kormánypárti szavazót lenéznek vagy csak az elvakultakat?

Figyelt kérdés

Én mérsékelt jobboldalinak tartom magam, eddig a Fideszre szavaztam mindig, de ez nem azt jelenti, hogy 100%-ban egyetértek mindennel, amit ők csinálnak vagy képviselnek. Vannak dolgok, amik tetszenek, hogy támogatják a családokat, a határon túli magyarokat, az egyházakat, ezek nekem fontos szimbolikus dolgok. Ettől függetlenül az ellenzékieknek igazuk van, hogy van probléma az egészségügy, oktatás, korrupció terén, de abban nem vagyok biztos, hogy ők jobban csinálnák, ha ott lennének. Egyedül, amiben azt hiszem, hogy tényleg jobbak lennének, az hogy a nyugati világban szalonképesebbek lennének.

Viszont az ellenzékiek közül is sokan túlzásba visznek dolgokat, nem mindenki, ezt szögezzük le. Viszont sokszor az jön át kommentek alapján, hogy olyasmiknek is örülnek, amiken nem illene, pl hogy csökken a születésszám vagy bedőlnek a csok hitelek. Azt sem gondolom, hogy mindegyikük önjelölt lmbtq aktivista lenne, de nem is határolódnak el eléggé ezektől a dolgoktól. Amúgy meg Magyar Péter is bő fél éve még a NER része volt, most meg istenítik. Ezek szerint megbocsátották neki a fideszes múltját. Akkor azoknak is meg kell majd, akik most is fidesz szavazók.



ma 15:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Az ellenzékiek mindenkit lenéznek akik a Nagykörúton kívül élnek, heteroszexuálisak, és fehérek.
ma 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem nézek le senkit, szimplán szomorú vagyok, hogy ide jutott az ország. És ebben sajnos az elvakult hívek is szerepet játszanak. Ha tehetném, minden pénzt az oktatásba fektetnék, hogy létrejöjjön végre egy értelmes, gondolkodó polgárság, aki jobb világot csinál majd. Szimbolikából, büszkeségből, tudatlanságból nem lehet főzni.
ma 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
Nem, vannak közöttük jó barátaim.
ma 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem állnék szóba fideszessel, akkor lélekben én is olyan lennék mint egy bigott fideszes, nem?
ma 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Baloldali, liberális vagyok, egykori ellenzéki, ma már párttalan, nemszavazó.

Végtelenül elkeserit az ország állapota és az a lehetséges jövő, ami egyre valószinűbb az ország számára. Ma már nem élek otthon, mert nem volt gyomrom ahhoz, amibe többek közt a teljes ellenzéki politikai féltér is belebukott.

És, az a legrosszabb az egészben, hogy, amikor, még otthon voltam, jártam tűntetni, felemeltem a hangom, kiabáltam, hogy baj lesz ebből, nem kellene, mert baromi rossz az irány.

Én nem nézek le senkit, de látva az ország jelenlegi helyzetét, szerintem már túl vagyunk azon a ponton, amikor még legalább valami vissza lehetne csinálni. És, látom, hogy mi megy most Magyar Péter körül, a külföldi magyarok körében, egyáltalán nem népszerű ez a pali és a legtöbbünk, egy hasznos hlyének gondolja, de semmiképp sem egy megváltó valakinek, aki képes lenne ebből a trágyából, amiben ma van az ország, várat épiteni.

Az ország helyzetét nézem le, nem a szavazókat, akiket kihasználtak a politikusok.

ma 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

A "mérsékelt jobboldal" részéről sokkal több elvakultságot és gyűlöletet látok. Elég megnézni a pár sorral ezalatt feltett kérdést: "Magyarországra jön a MERE orosz szupermarket-hálózat. Toporzékol már a sok ballib-tálib?"


Hagy ne elemezzük és minősítsük a jobboldal stílusát.


2002-2010 között a jobberek örültek minden rossznak. Amikor a foci EB rendezését megpályáztuk, azért drukkoltak, hogy ne nyerjük el. Pedig ennek még köze sem volt a kormányzáshoz. A pekingi olimpián örültek a szokásosnál gyengébb szereplésnek (3 arany), pedig annak sem volt köze a kormányzáshoz. Az augusztus 20-i viharnak is örültek, mert még egy vihar miatt is képesek voltak gyurcsányozni. És ezek tényleg olyan dolgok, amiknek közük nem volt a kormányzáshoz, és még csak nem is olyan kritikák voltak, mint manapság, amik nagyon is a kormányzásra vezethetők vissza.

ma 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
5-ös, szívemből szóltál.
ma 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

" olyasmiknek is örülnek, amiken nem illene, pl hogy csökken a születésszám vagy bedőlnek a csok hitelek"


Szerinted ha valaki panaszként leírja ezeket, akkor azt örömből teszi? Vagy mondjuk azért tesznek ezekre megjegyzéseket, mert megvan rá az okuk, mert igazságtalannak tartják ezeket?

Súgok: Az utóbbi.

Fogadd el, hogy az emberek nem egyformák. Tudom nehéz, mert a te választott pártod szeretne mindenkit uniformizálni.



"Azt sem gondolom, hogy mindegyikük önjelölt lmbtq aktivista lenne, de nem is határolódnak el eléggé ezektől a dolgoktól."


Mondjuk mert ebben is eltér a szélső jobboldal és a többi? A szélső jobb elutasítja ezeket, elhatárolódik ezektől. A többi megtűri ezeket, vagy vannak olyanok, akik melléjük állnak és olyanok is vannak, akik szerint az ezekre adott reakciók túlzóak.

Itt is igaz, hogy az emberek nem egyformák. A különböző dolgokhoz máshogy állnak hozzá.

ma 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%

"Az ellenzékiek mindenkit lenéznek akik a Nagykörúton kívül élnek, heteroszexuálisak, és fehérek."


1 947 331 szavaztot kapott az ellenzék 2022-ben.

Tudtommal ennyien nem élnek a nagykörúton belül...


Látom nálatok a provokálás és a gyűlöletkeltés nagyon megy, közben meg ti vádoljátok ezzel az ellenzéket.


Szerencsére a Fideszek között is vannak nálad normálisabbak, mert te egy nagyon alja szinten mozogsz. Egyszer talán maj te is észreveszed.

ma 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

Nem ismerek olyan kormánypárti szavazót, aki ne lenne elvakult, pl. te is az vagy a leírásod alapján. Bemutatom a példádon keresztül.


"Vannak dolgok, amik tetszenek, hogy támogatják a családokat"

Nos, igen ám, de csak azokat a családok támogatják, akik nem szorulnak rá, tehát leginkább a fideszes politikusi elitet.

A legtöbb támogatás fizetéshez vagy adózáshoz van kötve, aki többet adózik, az így többet kap.


Szerinted melyik családnak kell több támogatás, ahol nettó 2 millió felett van a család bevétele, vagy ahol nettó félmillió alatt? Mert jelenleg a 2 millió feletti az többet kap.


Pár éve volt felmérés, ami azt mutatta, hogy a családtámogatások 50% a felső 10%-hoz ment.


Most ne mondja nekem senki, hogy ezt a rendszert, ebben a formában támogatni, az nem elvakult, mert nagyon is az.

A szocik is támogatták a családokat, csak nem családi alapon, hanem rászorultsági alapon, így az kapott, akinek kellett és így sokkal többet is tudtak adni, mert a pénz nem ment el a gazdagokra.

ma 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!