Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek minden kormányp...

Az ellenzékiek minden kormánypárti szavazót lenéznek vagy csak az elvakultakat?

Figyelt kérdés

Én mérsékelt jobboldalinak tartom magam, eddig a Fideszre szavaztam mindig, de ez nem azt jelenti, hogy 100%-ban egyetértek mindennel, amit ők csinálnak vagy képviselnek. Vannak dolgok, amik tetszenek, hogy támogatják a családokat, a határon túli magyarokat, az egyházakat, ezek nekem fontos szimbolikus dolgok. Ettől függetlenül az ellenzékieknek igazuk van, hogy van probléma az egészségügy, oktatás, korrupció terén, de abban nem vagyok biztos, hogy ők jobban csinálnák, ha ott lennének. Egyedül, amiben azt hiszem, hogy tényleg jobbak lennének, az hogy a nyugati világban szalonképesebbek lennének.

Viszont az ellenzékiek közül is sokan túlzásba visznek dolgokat, nem mindenki, ezt szögezzük le. Viszont sokszor az jön át kommentek alapján, hogy olyasmiknek is örülnek, amiken nem illene, pl hogy csökken a születésszám vagy bedőlnek a csok hitelek. Azt sem gondolom, hogy mindegyikük önjelölt lmbtq aktivista lenne, de nem is határolódnak el eléggé ezektől a dolgoktól. Amúgy meg Magyar Péter is bő fél éve még a NER része volt, most meg istenítik. Ezek szerint megbocsátották neki a fideszes múltját. Akkor azoknak is meg kell majd, akik most is fidesz szavazók.



ma 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Senkit nem nézek le, szimplán elkeserít, hogy egyeseknek a béka segge alatt van az igényszintjük, és még mindig beveszik a totál abszurd kormánypropagandát.
ma 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Azt hiszem, nem érted a történéseket.

Épeszű ember nem gondolja, hogy a Fidesz mindent rosszul csinál, bár amiket említettél, azokat igen. Ugyanakkor elvárom minden épeszű embertől, hogy mérlegeljen és rangsoroljon. Azaz ha két légiesen könnyű dolog jó, de egy rendkívül súlyos rossz, akkor nem kétséges, hogy a garnitúra leváltandó.

És itt rossz a gazdaságpolitika, évtizedekre (inkább többre) tönkrement az oktatás, tehát a népnek lassan semmi esélye, hogy értse a körülötte zajló dolgokat, az egészségügy hazavágva, mert az orvosoknak (a normálisoknak) soha nem a pénzzel, hanem a megbecsültséggel és az abnormális működéssel volt bajuk, a bizalom nulla, a munka silány, az igényesség eltűnt, egyszóval az ország évtizedekre elásta magát. Aki ezt nem látja, vak (vagy manipulációval megvakították). A családokat kifejezetten üldözik, a CSOK nem támogatás, hanem annak a durva paródiája. A családtámogatás nm pénzzel történik, hanem a lehetőségek megteremtésével. Ehelyett elveszik. A határon túli magyarokat nem támogatják, hanem megveszik. Erdélyt érdemes, a sok hülye rájuk szavaz, miközben nem viseli a terheit ennek. Bezzeg az ukrajnai magyar nem ember, őt kirakják az otthonából e hazában, rosszabb neki, mint a Fidesz által sokat szidott migránsoknak (akik nincsenek, hacsak ők nem hozzák be rabszolgának).

Ez már nem korrupció, ez az önkényuralom tobzódása, itt már logika nincs, csak hatalmi önkény. Itt a legnagyobb dilettáns is jobban csinálna mindent, mert ő legfeljebb tévedne, de nem rabolna szisztematikusan, mert ahhoz se értene.

Ami MP-t illeti, nincsenek illúzióim, ő mindössze egy okos gazember, viszot nem kényszeres elmebeteg, ezért ő is csak jobban tudja csinálni. Isteníteni fölösleges, rá szavazni pedig azért kell, mert úgy tűnik ez a balga nép vele még képes lenne eltakarítani a bűzös szemetet. És ebben az a jó, ha MP nem teszi a dolgát megfelelően, őt sokkal könnyebb lesz kirúgni, már ha lesz, aki a helyére áll. Mert az igazi csapás ez: nem tudnék jó szívvel mondani erős kezű, a hazája felemelkedéséért dolgozó vezetőt. Csak kisebb rablót vagy megvezethető jószándákút.


No ez az igazi katasztrófa a jelen helyzet nem számítva.

ma 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#10

De azt szerintem jól teszik, hogy a középosztálybelieket támogatják, mert a gyerek felneveléséhez anyagi alapok kellenek, az vállaljon, aki dolgozik és el is tudja tartani. Ez rendben van, nem a segélyre kell alapozni.

ma 16:23
 14/19 anonim ***** válasza:

"Vannak dolgok, amik tetszenek, hogy támogatják a családokat, a határon túli magyarokat, az egyházakat"


Na de hogyan? Utána is néztél, vagy ezek csak ilyen szimbolikus dolgok neked? Ha ez így van, miért születik egyre kevesebb gyerek? Miért óriási a válások aránya? Miért emigrálnak az emberek nyugatra?

ma 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Mansour ***** válasza:
44%

"2002-2010 között a jobberek örültek minden rossznak."

Akkoriban még én is tipikus jobber voltam, de egyáltalán nem örültem ezeknek a dolgoknak, és az ismerősi körömből sem tudok senkiről, aki örült volna. Lehet, hogy voltak ilyenek, de azt biztosan állíthatom, hogy az akkori "jobber" és fideszes tábor nagyobb része nem ilyen volt. Azóta persze sokminden változott, ma már nem véletlenül és nem alaptalanul használják a Fideszre is a "trolljobboldal" kifejezést...

ma 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13: Példa arra, hogy mennyire különbözően gondolkozunk:


A kormány szerint a középosztályt kell támogatni. De a középosztálynak megvan a megfelelő anyagi háttere mindenhez. Azért középosztály.

Ezért a középosztálybeliek soha nem szorultak rá a támogatásra, vagy segélyre, mindegy hogy hívjuk technikailag ugyanaz.

Azért csak megpályázták és elfogadták a kapott pénzt. Potya pénzre senki nem mond nemet.


Te kinek adnál ajándékba pénzt, ha megszállna a szentlélek és adományozó kedvedben lennél?

A. Egy gazdag celeb/influenszer párnak.

B. Keresnél egy nagyon szegény magyar családot és nekik.


A kormánypártiak az A-nak adják. Mi többiek a B-nek adnánk.

ma 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Mansour ***** válasza:

Korábban kormánypárti, most már ellenzéki szavazóként én nem nézek le senkit, csak szomorú (néha meg dühös) vagyok, hogy ide jutottunk. Az 5-ös és a 12-es válaszoló jól összefoglalta a lényeget. Tarthatatlan már a helyzet, mérsékelt jobboldaliként nincs miért a Fideszre szavazni. Annak már lassan a valódi jobboldalisághoz sincs sok köze, a mérsékeltséghez meg még kevésbé.

Lenézni azért nem nézek le senkit, mert ismerem a propagandamédia működését, hatásmechanizmusát, a véleménybuborékban létezés természetét. Nem azok hibája, akik benneragadnak a buborékban, hanem azoké, akik a buborékot fenntartják, táplálják. Rájuk viszont rendkívül dühös vagyok.

ma 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16. A gazdagokat még több pénzzel motiválják szavazásra, a szegényeknek meg ott a krumpli + háborús riogatás.
ma 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#13

"De azt szerintem jól teszik, hogy a középosztálybelieket támogatják"

Tessék, még egy példa az elvakultságra, nem tudsz olvasni.

Mo.-on már nincs középosztály.

[link]

[link]


Még egyszer, a FELSŐ 10% van támogatva elsősorban. A milliókat kereső fideszes cégvezetők. Érted? Másodjára már sikerült felfogni?


A Mo-on a középosztály már a fidesz előtt is kifejezetten vékony volt, de a fidesz tett róla, hogy lecsússzanak és esélyük se legyen felkapaszkodni.


"a gyerek felneveléséhez anyagi alapok kellenek, az vállaljon, aki dolgozik és el is tudja tartani"

Még egy jó példa az elvakultságra. Döntsd el mit állítasz. Ha azt állítod, hogy mindenki annyit vállaljon, amennyit tud, akkor ez támogatás nélkül is igaz, akkor ne támogassunk senkit.

Ha viszont azt, hogy anyagi alapok kellenek, amiket támogatásokkal is meg lehet teremteni, akkor viszont támogassunk mindenkit, a szegényeket is.


Arról nem beszélve, hogy anyagilag az ország azzal jár a legjobban, ha a leszakadó réteget felzárkóztatják, mert hosszútávon ezzel jobban nő a gazdaság, vagyis még az a feltételezés is hülyeség, hogy a középosztályt kellene támogatni.



Szóval, összességében itt definíció szerint elvakultságról van szó. Leírtam a valóságot, amit te nem tudtál elfogadni, így elkezdtél arról hazudozni, hogy mennyire az egyébként nem létező középosztály van támogatva.

Ilyet nem elvakult ember nem tesz. Nem elvakult ember ilyenkor azt mondja, hogy tévedett és ebben se jó a fidesz.

ma 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!