Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok róla, hogy...

Mit gondoltok róla, hogy relatíve milyen sokan voltak a Mi Hazánk megemlékezésén is?

Figyelt kérdés
A média csak Orbán beszédét és a Tisza rendezvényét emlegette agyba-főbe, de a 12. kerületi Turul-szobornál, a képek tanúsága szerint rengetegen voltak: [link]
okt. 23. 19:01
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%
Apám is volt sorkatona, de brutál alkoholista lett belőle miután leszerelt. 9-es válaszoló voltam.
okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
49%
Kérdező, amikor én 3 évvel ezelőtt hallottam a mi hazánkról, akkor én sem támogattam a sorkatonaságot, de elnézve a kortársaimat elgondolkodtam, hogy nagy részükre igenis ráférne. Talán ott tanulhatnának egy kis tiszteletet és alázatot. Persze sokkal jobb lenne, ha ezt az iskolákban vagy a szülőktől tanulnák meg
okt. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

"Talán ott tanulhatnának egy kis tiszteletet és alázatot."


Látszik, az idősebb generáció is mennyire elsajátította ezt ott :DD

okt. 23. 19:50
 14/30 peca1000 ***** válasza:
64%
Faterból is alkoholista lett a sorkatonaság miatt, cigire is rászokott, az egész életünkre rányomta a bélyegét. Uncsitesómból is az lett, én a gyerekkori asztmámmal (akkor már nem volt, de megkértem a dokit, hogy papíron még az legyek) kibuliztam, hogy megússzam. Nem is lettem alkoholista :)
okt. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
80%

Mit gondoljak? Vannak szavazóik, szimpatizánsaik.

(A sorkatonaság túlzott erőltetése nekem sem tetszik annyira, a hadsereg felfejlesztésére kellene nagyobb hangsúlyt fektetni.)

okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

A sorkatonaságnak semmi értelme a modern hadviselés mellett.


Viszont a civilek felfegyverzését svájci mintára támogatnám.

okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%

Erről a sajtó szintén nem tudósít, mert nem pénzemberek, bűnözők rendezvénye volt!

Emberek az emberekért, 19-es csoport, Iványi Gábor, Politikai Hontalanok szövetsége, Mindenki Magyarországa Néppárt, Új Alternatíva párt.

Ez méltó megemlékezés!

[link]

okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%

Nagybáttyám ott szerezte a jogosítványt, mert egyébként halandóknak erre pénze nem volt, egyébként lakatos volt. Katona elsőre nem lehetett a súlya kevés volt. Én már nem voltam, mert pontosan abban az évben vezették ki a kötelező sorkatonasagot, de a cigi átka engem is utolért, amikor szakmunkásképzőbe jártam. Nagybáttyámat viszont az alkoholizmus is. Minden pénzét elitta, házas volt,egy fia. Ivott és prostizott. 10 évig bírta mellette a felesége. Fia még abban az évben sem volt rá kíváncsi, amikor haldoklott. Apukámat a cigi utolérte, de csak kocadohanyos lett így eltudta hagyni, de az ital utolérte.

Ez a katonásdi olyan, mint a börtön, ott jobb rablóva képeznek, a katonasdi meg alkesszá tesz, nem hinv3dőv3, max, ha valami tiszt leszel.

okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
És kikből faragott embert a sorkatonaság? nézd már meg mi lett abból a generációból... a 90%-uk alkoholista láncdohányosként végezte, és örülhet némelyikük, ha még él 65-70 évesen... húh de meg lettek nevelve, tényleg rájuk fért, sok értelme volt annak a nagy sorkatonaságnak:D lehet lepontozni. apám 2 évig volt katona, már 3 éve nem él, elitta az agyát napi 2 doboz cigivel. a családban a nagy katonák mind így végezték. biztos véletlen...
okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
ja: a mostani generaciókat pedig pont az a fenenagy nagy katona generáció nevelte fel, akiket te most szidsz, hogy rájuk férne...akkor most hogy is van ez?
okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!