Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet egyszerre lakhatási...

Hogy lehet egyszerre lakhatási válság és 160 ezer üresen álló ingatlan Budapesten?

Figyelt kérdés

Logikus magyarázat lenne, hogy ezek csak papíron üresek, valójában feketén vannak kiadva, de ez nem feltétlenül igaz. Akik feketén adnak ki, azok jellemzően pont nem szokták úgy hagyni az ingatlant hogy ne legyen oda bejelentve senki, hogy ne legyen feltűnő. Jellemzően valamelyik család tag az egyikbe a másik a másikba a harmadik meg a harmadikba van bejelentve a bérlő meg bivalybasznádra ahonnan jött.

Manapság már mindent lehet elektronikusan intézni, fizetni, tehát ha mindent időben fizetsz akkor szökőévente érkezik egy fizikai levél valakinek a bejelentett címére.


Kinek az érdeke, vagy mi lehet a hátterében annak, hogy csak Budapesten 160 ezer, országos szinten közel 700 ezer ingatlan áll üresen, miközben lakhatási krízis van?


tegnap 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű, magántulajdonba van. Nekem is volt olyan ház, amibe senki nem lakott 10 évig. Nincs semmi törvény, hogy ki kéne adnom.
tegnap 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%

Nem tudom, miért érzel ellentmondást.

Hétvégi ház/lakás, mond valamit?



Lakhatási válság nincsen.Működik a piac?

Majd, ha senki sem vesz ki egy lyukat 200 ezerért, lemegy az ára 150 ezerrel, ha annyiért sem, akkor meg 90 ezerre és így tovább.

tegnap 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

egyszerű, minimum ennyien vannak tartósan külföldön

(mi is...)

és ez még csak tovább fog nőni

aki meg élni akar az meg szenved mert nem tudja megfizetni

tegnap 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

"aki meg élni akar az meg szenved mert nem tudja megfizetni"


Versenyképesnek kellene lenni.

tegnap 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ez így van, de hogy legyen egy ország versenyképes ha nincs oktatás?

teljesen igazad van de látjuk amit látunk

tegnap 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem főként ezekből tevődik össze a szám:

- Külföldön élők lakásai, akik nem akarják eladni, hogy legyen hova menni, amikor hazalátogatnak

- Befektetési lakások, amik várják, hogy dráguljon az ingatlanpiac, vagy amik felújításra várnak, hogy több pénzért adják ki/el

- Örökölt, valamilyen oknál fogva eladhatatlan lakások (főleg kis falvakban)

tegnap 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
8%

5#


Magadnak kell megtanulni mindent, nem várni,hogy a tancinéni a szádba tegye.


Sokaknak sikerül.

tegnap 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

nekem megvan köszike, én itthon is jól éltem

ezt mondd annak aki Bagon lakik :D

nagyon kíváncsi lennék hogy érne célt :D

tegnap 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól, hogy üres, még lehet eladásra, bérletbe, AirBnB-re kínálják.


#2 Nem szükségszerűen. Ingatlanpiacon nincs olyan, hogy konkrét ár, mint egy terméknél, aminek van egy fix alapanyag-, és gyártási költsége. (kivéve persze új ingatlanoknál) Gyakran csak hasraütésszerűen vannak az árak meghatározva, vagy más ingatlanokhoz viszonyítva, amiknél szintén hasraütve lett az ár megállapítva.


Ismerek olyat, akinek több ingatlanja is van, amit évek óta hirdet. Eléggé magas árat szabott meg, amit nemhogy csökkentene, hanem folyamatosan emel. Máshol lakik, így nem sürgős eladnia. Egyszer majd jön egy olyan, aki annyiért is megveszi, ugyanis nem nagyon van alternatíva. Ha lennének olcsó ingatlanok, akkor alapból nem lenne lakhatási válság se.

tegnap 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9#


Az értéket nem minden esetben a gyártási költség, munkaerő, alapanyag határoz meg.

Egy Ferrari valós ára sem 100 millió forint, hanem a töredéke.Viszont, 100 misiért is megveszik.

tegnap 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!