Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tiszások miért hiszik hogy...

A tiszások miért hiszik hogy Orbán diktátor és szegénység van magyarországon?

Figyelt kérdés

Sok olyan kommentet és videót láttam ahol ez a téma és mondják hogy "diktátor" meg "akkora szegénység van" és a kedvencem a "kádár idejében jobb volt"


Ezek az emberek miért hazudnak? vagy ennyire nem tudják a valóságot? kezdjük ott hogy ha diktatúra lenne és nagy szegénység akkor nem a legújabb Iphone-nal írnák ki hogy "Jajj... mekkora diktatúra van jajj... mekkora szegénység"


Régen a szovjet uralom alatt ha a saját házadba azt mondtad hogy rossz a rendszer és ha meghallotta a szomszéd vagy valaki akkor jött az AVH és vagy agyonvertek vagy megöltek, ma milyen következménye van annak ha a KÖZÖSSÉGIMÉDIÁBAN szidod a fideszt? semmi... kapsz párezer likeot és pár új követőt, ENNYI! régen az emberek zsíros kenyeret ettek és gazdagnak számított aki tudott venni 1 TV-t ma meg mindenki MÉG A GYEREKEK IS márkás ruhákban járnak és 100-200-300 ezres telefonokkal... nem zsíros kenyéren és vajas kenyéren él a nép mint régen! ez nem a fidesz érdeme nagyrészt igen DE hasonlítsuk már össze hogy egyes emberek miért is sírnak? nem tudják se azt hogy mi az a diktatúra se azt hogy mi az a szegénység és ők sírnak a legjobban... kész vicc az egész! igen vannak szegények napjainkban is és igen a fidesznek ott volt a kötelező oltása de attól még ne hasonlítsuk észak koreához mert az agyam megáll...


Írom ezt annak ellenére hogy én NEM vagyok fideszes! ezt szeretném kiemelni! tolvaj a fidesz? igen lehet rájuk mondani, álnemzeti? igen lehet rájuk mondani DE NINCS DIKTATÚRA ÉS NINCS HATALMAS SZEGÉNYSÉG!


Szerintetek ezek az emberek tudatosan hazudnak vagy ennyire nem látják a valóságot? vajon ezek az emberek mit szólnának ha kínában vagy észak koreában kéne élniük? Kínában letiltják a fizetésed ha rosszat írsz az elnökre, észak koreában meg is ölnek érte! sok országban a gyerekek se tudnak mit enni nemhogy a legújabb iphone telefonokat és márkás ruhákat vegyenek...



tegnap 13:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%
Mert az Unió legszegényebb és egyben legkorruptabb állama lettünk.
tegnap 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
69%

A szegénységet európai mércével kell értelmezni, a versenytársainkhoz képest maradtunk le, egyre több mutatóban.

Diktatúra szerintem nincs, viszont eléggé autoriter a rendszer. Orbán akarata érvényesül mindenhol, a törvényeket magukra szabják, a médiát kisajátítják.

tegnap 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
57%

A szegnység egy relatív dolog. Nem halunk éhen, van hol laknunk, van mivel fűtenünk, de ugyanazért a munkáért, amit a régiós országokban szintúgy elvégezhetünk, jellemzően kevesebb jövedelmet kapunk és vagy maga a megélhetés kerül többe.

A rendszer bürokratikus, nehéz ügyet intézni, a köz által biztosított szolgáltatások színvonala szintén kifogásolható.

Az állami megbízások indokolatlanul túlárazottak és azok többsége egyazon körbe tartozó gazdasági eltihez kerül.


Diktatúra még nincs. Választási önkényuralom van.

A miniszterelnök (hiába megválasztva) 14 éve van hatalmon, egyszer sem kényszerült koalíciós kormányzásra sem. Alapvetően egy demokráciában többrétű szociális politikára van szükség, ehhez több, fontos kérdésekben eltérő alapelveket való párt kellene alkossa a kormányt. A vezető személye pedig jelentősen kevesebb befolyással kellene bírjon.


Probléma az is, hogy a miniszterelnök családtagjai milliárdosok lettek. Méghozzá úgy, hogy állami megbízásokat kaptak. Ez még akkor sem fér bele, ha korrupciómentesen csinlnák.

tegnap 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kérdező!

Gyereked jár iskolába?

Van nyugdíjas, beteg hozzátartozód

Szoktál vásárolni élelmiszert?

Van hiteled?

Vonnak a fizetésedből majd 50% adót, járulékot stb?

Közlekedsz autóval a széteső közutakon?

Utazol lerohadt, mindig késő vonatokkal?

Ha ezek egyike sem érint, akkor vlsz neres bűnöző vagy, aki magánsuliba járatja a gyerekét, magán egészségügybe jársz, ha beteg vagy, nem fizetsz adót, a bejárónő vásárol, és limuzinnal közlekedsz.

Vagy a másik gyakori hiba, hogy elhiszed a döbröginek hogy minden rendben van, ilyen jól sosem éltünk. Pedig a valóság szembe jön, de a hit erősebb.

tegnap 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
41%

Én egy lakótelepen lakok, de itt is szinte alig férnek el az autók a parkolókban meg gyakran a környező utakon. És sok autó tényleg felső kategóriás. Nyilván vannak szegények, én is az vagyok. A politikusok sajnos általában nem a tisztesség bajnokai egyik oldalon sem. De diktatúra az nincs, akkor eleve nem lehetne csak úgy szidni a kormányt. Nyilván vannak hiányosságok a rendszerben, de diktatúra az nincsen.


Szerintem Magyar Péter egyszerűen kihasználta azt, hogy a Fideszt már rengetegen nem szeretik. Biztosan sok nőnek tetszik is mint férfi. Meg össze-vissza beszél egymásnak ellentmondó dolgokat. Csak én azt nem értem, hogy ezzel az erővel miért nem például Vona Gábor lett hasonlóan felfuttatva? Neki van már politikai tapasztalata is. Én Magyar Pétert valahogy nem tartom politikus alkatnak. Ráadásul gyanítom, attól tartok, hogy Magyar Péter mögött ugyanazok a pénzügyi körök állnak, mint Gyurcsány meg Bajnai mögött.

tegnap 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
53%
Nincs klasszikus diktatúra. Puha diktatúra van. Nincsenek olyan tiltások, mint a kommunizmusban, viszont az egész országot Orbán és a NER birtokolja, mindenhol az ő embereik ülnek, tehát vagy úgy táncolsz, ahogy ők fütyülnek, vagy el fognak lehetetleníteni.
tegnap 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 sörpocak ***** válasza:
43%

"Régen a szovjet uralom alatt ha a saját házadba azt mondtad hogy rossz a rendszer és ha meghallotta a szomszéd vagy valaki akkor jött az AVH és vagy agyonvertek vagy megöltek, "

Rákosi alatt ez volt, igen. Kádár alatt viszont már nem igazán kellett ilyenektől tartani, akkor az szerinted szabadság volt?


"Szerintetek ezek az emberek tudatosan hazudnak vagy ennyire nem látják a valóságot? "

Egyik sem, egyszerűen látják, hogy a tányérnak a széle le van sz*rva és nem foglalkoznak azzal, hogy a tányér másik felén viszont még jó a pirítós. A tányér le van sz*va és egyre jobban le van sz*rva és te most számonkéred rajtuk, hogy mégis miért nem hajlandóak sz*ros tányérról étkezni. Remélem érted az analógia lényegét.

tegnap 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Orbán a legkártékonyabb magyar!

Hogy miért?

Mert egy morális hulladék!

A magyar emberek legnagyobb ellensége.

tegnap 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
41%

A 25-ös hozzászóló vagyok. Egy szó mint száz, akármilyen is ez a rendszer, szerintem a korábbi, MSZP-SZDSZ és MDF-kormányok idején sem volt jobb a helyzet, sőt még talán rosszabb volt.

Attól tartok, hogy Magyar Péterrel sem lenne jobb. Állítólag nem ment el Brüsszelbe sem, pedig úgy tudom, hogy már meg kellett volna odakint kezdenie a munkáját. Érdekes, hogy korábban pont ő mondta azt, hogy ez mekkora kamu munka. A többi magánéletbeli viselt dolgairól nem is beszélve, amit a mentelmi joga miatt valószínűleg meg fog úszni. Pedig azt még azelőtt követte el.

Az is lehet, hogy ez az egész történet arra ment ki, hogy neki is legyen egy pozíciója a politikai életben meg Brüsszelben, amivel nagyon jól lehet keresni. De akkor legalább menjen ki, és csináljon ott valamit, csak ne azt, amit a Momentumosok meg DK-sok.

Viszont nyilván nem véletlen, hogy sok évig nem adtak neki semmilyen komolyabb, magas szintű pozíciót a Fideszben, a kormányban, annak ellenére, hogy egy miniszter férje volt sokáig. Gondolom valószínűleg látták, hogy nem alkalmas erre, a komoly, magas szintű feladatok ellátására.


Mindent egybevetve, a harag szerintem rossz tanácsadó, csak amiatt nem érdemes Magyar Péterre, egy bizonytalan, kétes szándékú emberre szavazni, mert valaki nem szereti Orbánékat, a kormányt. Eddig gyakorlatilag szinte semmilyen komolyabb politikai munkát nem végzett, vagy csak minimálisat, mégis tömegek állnak mögé.

tegnap 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 sörpocak ***** válasza:
70%

"Viszont nyilván nem véletlen, hogy sok évig nem adtak neki semmilyen komolyabb, magas szintű pozíciót a Fideszben, a kormányban, annak ellenére, hogy egy miniszter férje volt sokáig. "

A többi miniszter férje/felesége sem kapott az övénél komolyabb pozíciókat, szóval nem értem honnan jön ez neked.


"mert valaki nem szereti Orbánékat, a kormányt."

ALigha ennyiről lenne szó, hanem az ország lezüllesztéséről, amibe most nem mennék bele, tekintve, hogy túl hosszú a sor.


"Eddig gyakorlatilag szinte semmilyen komolyabb politikai munkát nem végzett,"

A tüntetéseit nem nevezném komolytalannak, ahogy azt sem, ahogy végigturnézta az országot kifejezetten a fideszes településeken, ahogy megszervezte az EP delegáltjait és ahogy nem esik bele azokba a hibákba, mint előtte annyian. Nincs olyan, hogy minimum munkával tömegek állnak mögét. És többségében ezért nem hat rá a legtöbb kritika, mert érzékelik az emberek a propaganda és a valóság közötti differenciált.


Pl. hogy van az, hogy a propaganda szerint asszonyverő, de Varga Judit is csak valami övcsatról volt képes beszámolni?

Hogy van az, hogy nárcisztikus és bosszúálló és hasonlók, közben pont nem ő volt az, aki maga elé tolta a gyerekeit (azt Varga tette, mikor beleszőtte őket a történeteibe), vagy kiteregette mások mindennapi magánéletét (nem, a hangfelvétel nem magánéletről szólt, ott kőkeményen hivatali ügyekről, politikai korrupcióról szólt, hacsak nem az ügyészségen élték ki a magánéletüket, hogy azért beszéljenek arról)?

Hogy lehet, hogy ez az ember, aki elvileg minden hidat felégetett maga után, csak a fideszes, bukott politikus exfelesége tudott rosszakat mondani (akinek az egyedüli megélhetési lehetősége, hogy hű fideszes marad) és a most össze-vissza beszélő exbarátnője?

Elvárnám, hogy aki mindenben ilyen rossz, az necsak a volt szeretőitől kapjon vissza kritikát, hanem kollégáitól, közeli barátaitól, partnereitől stb., de ilyen nem történik.


Ezek olyan dolgok, amik nem tendálnak a valósággal. El lehet hitetni, hogy egy rossz jellemről van szó, csak az senkit nem érdekel. Mindenre másra pedig nagyobb az emberek elvárása, pl.: ha asszonyverőnek akarják beállítani, akkor asszonyverésre is mutassanak példát, mert a párkapcsolati hiszti az nem az és ezt mindenki tudja és mindenki érzékeli, hogy nem klappol a valóság a propagandával.

tegnap 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!