Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az őseink miért pont egy...

Az őseink miért pont egy ilyen minden szempontból előnytelen és unalmas, ingerszegény helyen telepedtek meg mint a Kárpát-medence?

Figyelt kérdés
Bármelyik irányba megyünk ki az országból, mindenhol sokkal szebb és érdekesebb földrajzilag a környezet: magas hegyek, 200 méter mély alpesi tavak, a Kárpátok és a Tátra vonulatai a bővízű patakokkal. Mi meg itt a bili alján ülünk egy lassan teljesen elsivatagosodó puszta közepén, amit még “vizek országának csúfoltak” az 1 méter mély tavaival. Van egy két domb aztán annyi. Nem tudtunk volna pár száz km-t menni még valamelyik irányba? Ráadásul politikai szempontból is rossz helyen van, ütköző zóna.

szept. 2. 15:34
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

#29

Nagyjából egyet értek veled, de lebecsülöd a természeti-pusztai népek alkalmazkodó képességét, ha az életükről van szó. Bizony telepedtek le őseink Svájcban, én elmentem oda, és a saját szememmel láttam olyan emlékeket, hogy dobtam egy hátast. Úgy hívják a helyet, hogy "svájci hun völgy". [link]

szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

#31 Én is egyetértek veled, csak azt mondom, az alkalmazkodás néha generációk egész során át történik és a kényszer is szüli.


Ha nem találtak volna egy ilyen szép nagy síkságot, nyilván hegyen is megtanultak volna élni, ez nem vitás.


Az ember csodálatosan alkalmazkodó élőlény - a sivatagtól az északi sarkig megél, szó szerint a jég hátán is. De azért a beduin, ha teheti, nem Alaszkát választaná hazájának :))))


Szóval persze, hatalmas alkalmazkodó képesség van az emberben, a nomád és félnomád népek pedig éppen ebben jeleskedtek a leginkább.


De azért van jelentősége az évszázados tudásnak is, ami apáról fiúra szállt. A szlávok is megtanultak hajózni (lásd: horvátok) évszázadok alatt - de azért a vikingekkel vagy a velenceiekkel nem vetekedtek soha…

szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!