Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Titeket nem...

Fideszesek! Titeket nem zavar, hogy a többi európai országhoz képest nagyon alacsonnyak a bérek, az árak viszont szinte ugyanazok? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
Csak fideszesek válaszát várom, köszönöm!

aug. 30. 15:30
1 2 3
 21/26 sörpocak ***** válasza:
*megrekedés
aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Azzal érveltek, hogy mióta a fidesz hatalmon van nőttek a bérek.

Mert mi más történhetett volna? Csökkennek?

aug. 30. 18:11
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Őket nem érdekli, mert alig fizetnek adót, más adózik helyettük.


Családi adókedvezmény, csok, babaváró.

Ebből buliznak, balatonoznak, az adófizetők pénzén élik világukat.


Van olyan ismerősöm, aki azt mondta minek menjen ki dolgozni külföldre, mert alig keresne többet, mint a kedvezményekkel, és kényelmesebb így, itthon, semmi rossz körülményt nem kell elviselniük.


A probléma akkor lesz, mikor megnőnek a gyerekeik, és szembesülnek a magyar valósággal, hogy mire elég egy olyan ember fizetése, aki rendesen adózik.

aug. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

20# *Szélesebb sávú net és több minőségi ellenőrzés...* Világos. Ki lehet emelni 1-1 terméket vagy szektort, ahol éppenséggel PONT ki lehet izzadni egy pozitív irányba újraértelmezett jólét-érzetet, csak ez nem húzható rá mindenre.

Az, hogy 2006-ban jó volt nekem a 15 ezres telefon, amivel snake-eztem, most meg 600 ezerért hipermultiszuperfunkcionális ájfont vehetek magamnak, ami által kiárad bennem a jólét-érzet és ilyen csúcsszuperül kiélhetem a digitális addikciómat, az odáig tök jó, csak egyrészt, akkorát nem nőttek a fizetések, másrészt lehet, hogy nem nyújt huszonötszörös kielégülést.

Telefont meg laptopot általában 2-5 évente veszünk, de mondjuk én ugyanazt a penészedő, szottyadt paradicsomot kapom 1500 ft-ért, amit 2010-ben 400-ért. Se a kóla íze nem lett jobb, se a kocsim nem eszik kevesebb benzint attól, hogy többet fizetek érte. JAAAAA ezek már ilyen bonyolult dolgok...!!

Sorolhatnék ezernyi példát az ellenkezőjére.. Nem a zsömle kicsi, hanem a pofám nagy. Kb. ez az állításod, csak kifejtősen.

aug. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 sörpocak ***** válasza:

"Az, hogy 2006-ban jó volt nekem a 15 ezres telefon, amivel snake-eztem, most meg 600 ezerért hipermultiszuperfunkcionális ájfont vehetek magamnak"


Nem ezt mondtam. Jövedelem hányadokról beszéltem, azaz ugyanannyi munkaóra után kapott fizetésből tudsz jobb minőséget szerezni magadnak. Nyilván ez nem lesz mindenre 100%-osan igaz, de a kólára (most kevesebb cukor van benne, illetve nagyobb eleve a választék ugyanazon az áron), és a kocsira (mai modellek igenis kevesebbet fogyasztanak és több extra van bennük) pont igen.


"Nem a zsömle kicsi, hanem a pofám nagy. Kb. ez az állításod, csak kifejtősen."

Épp ellenkezőleg, azt mondtam, hogy teljesen természetes, hogy ahogy fejlődik a világ, úgy alakulnak az elvárásaink is, de a világ fejlődése egy természetesnek mondható folyamat, aminek a kormánynak nem sok köze van és amihez viszont köze van, az teljesen meg van rekedve és ez baj.


Legközelebb olvass figyelmesebben, mert most csak saját magadat provokáltad.

aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

25. "a világ fejlődése egy természetesnek mondható folyamat, aminek a kormánynak nem sok köze van és amihez viszont köze van, az teljesen meg van rekedve és ez baj."


Teljes mértékben igazad van.

Valóban én értettelek félre, mert én is ugyanerre jutottam.

aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!