Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha jogosan a híveknek kellene...

Ha jogosan a híveknek kellene eltartania az egyházakat Magyarországon, mennyi maradna meg a nagy egyházból? Miért fizessen egy ateista vagy más vallású ember egy másik egyház állami kistafírozásáért?

Figyelt kérdés

aug. 29. 08:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

Eléggé érdekesen alakulna egy - jelenleg csak képzeletben létező - prioritási lista, ha az emberek meghatározhatnák tételesen, hogy az adóikat mire költheti el az állam! Más kérdés, hogy milyen szinten valóságtól elrugaszkodott ötlet azt el is várni, megélni, hogy ezt a listát érvényesíti is adott esetben - pont a magyar - állam! :DDD

Az viszont biztos, hogy az egyházak fel sem kerülnének a legtöbb ember listájára, - előbb fogadna a közterekre kertészeket a legtöbb ember, mint csak egyetlen fillért egyházra fordítana!

Az egyházak fenntartását önkéntes alapú hívői adományokból, felajánlásokból kellene megvalósítani!

Sosem felejtem el: már javában túl voltam a suhanc koromon, amikor egyszer arra ragadtattam magam, hogy betérek az ország egyik legismertebb, "legfontosabb" templomába körülnézni, város zajától szeparálódni.

Belépőt szedtek! Hogy is van ez akkor?

Az állam tart fenn valamit ÉS belépő szedése IS?

Járjon oda az ÁNTSZ - kárelhárítás okán!

aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

"betérek az ország egyik legismertebb, "legfontosabb" templomába körülnézni, város zajától szeparálódni. Belépőt szedtek! Hogy is van ez akkor? Az állam tart fenn valamit ÉS belépő szedése IS?"

Az állam és az egyház közösen tartja fenn. Aki szertartásra megy, az nem fizet belépőt, aki viszont csak szeparálódni, az igen. Nem volt kötelező bemenned.

aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
53%
De kitartanom kötelező olyan embereket, akikhez semmi közöm!
aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Persze erről bőszen hallgatott az állami propaganda: hogy az Orbán kormány közpénzből minden papnak 1,5 millát ajándékoz karácsonyra.

Fizetésén felül persze. Na ez aztán biztos nem az egyház és templom fenntartásra megy.


Ami még erkölcstelenebb, hogy a saját egyházuk katolikus érseke ebből a pénzből is leszedi a sápot. Minden papnak ebből egy millát az egyháznak kell továbbtolnia.


Ezek papolnak erkölcsről és hitről... :(


[link]

aug. 30. 13:12
 15/15 anonim ***** válasza:

"Orbán kormány közpénzből minden papnak 1,5 millát ajándékoz karácsonyra."

Ez csak az orbáni-rogáni propaganda, amit bekajáltok, mivel templom közelében nem vagytok.

Én több papot személyesen ismerek, több egyházmegyéből. Vagyunk olyan kapcsolatban, hogy rákérdeztem. Egyik sem kapott semmiféle "ajándékot". Lehet persze olyan pap, aki kapott, meg sajnos vannak, akiket az állam is megfizet sajnos. De minden pap nem kap ilyen támogatást.

szept. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!