Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok vagy a nyugdíjasok...

A fiatalok vagy a nyugdíjasok szavatatát lehet olcsóbban megvenni?

Figyelt kérdés

Kérem hogy a válasz esetén érv is hangozzon el hogy miért gondolja úgy a válaszoló anélkül az csak semmitmondás!

Senkit nem pontozok le mindenkinek megy a zöld a véleményétől függetlenül ha a kérdésben leírt kritériumokat tartja. Egymás szidalmazása, beszólogatás tilos!


aug. 25. 19:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Igen, lehet hogy arra gondolt, hogy akik most nem a piacról élnek azokat könnyebb megtéveszteni. De nem ezt írta.

De ez is leginkább csak azokra vonatkozik, akik már a rendszerváltás után egyenesen a korábbi munkahelyükről mehettek el nyugdíjba, vagy rokkantnyugdíjba. Tudod van egy olyan korosztály, akik szinte az egész rendszerváltás utáni időszakot nyugdíjban töltötték. Őket valóban könnyű megtéveszteni.

A fiatalokat meg azért, mert ők meg nem élték át felnőtt fejjel a legnehezebb éveket. Illetve a mostaniakat azért átélik ők is, de pl. a rendszerváltás utáni évek, vagy a Gyurcsány korszak már csak történelem nekik.

aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

"A fiatalokat meg azért, mert ők meg nem élték át felnőtt fejjel a legnehezebb éveket. Illetve a mostaniakat azért átélik ők is, de pl. a rendszerváltás utáni évek, vagy a Gyurcsány korszak már csak történelem nekik."


Szerintem a fiatalok többsége sem Gyurcsányt sem Orbánt nem szeretne.

aug. 26. 11:42
 13/25 A kérdező kommentje:

"A fiatalokat meg azért, mert ők meg nem élték át felnőtt fejjel a legnehezebb éveket. "


Viszont ezzel a mondattal nem értek egyet. Csak azért mert valaki átélte a legnehezebb éveket még nem jelenti azt hogy őt ne lehetne megtéveszteni. Szerintem ez nem igaz. Valamiért mégis az időseket lehet a legjobban manipulálni, lehúzni, átverni. Elég csak az unokázós csalásokra gondolni, a rendőrséges átverésekre, a telemarketinges műsorokra, az ilyen "termékbemutatós" hitelfelvevő baromságokra. Hogy hogyisnem ezeknek szinte kizárólag nyugdíjasok lesznek a sértettjei. Borzasztóan naívak a fiatlokkal ellentétben. Valahogy bennük nem az az első reakció hogy hazudnak nekik. Nem ebből induknak ki. A politika is pont ilyen. Szerintem ez egy ilyen szívet melengető erzelmi húrokat pengető szeretetteljes logikusnak tűnő hitrendszer az idősekről, a valóságban meg mindenki a bűnözőkkel a politikusokkal az élen teljesen hülyének nézi őket és nem véletlenül. Nem azt mondom hogy nincs kivétel, meg olyan nyugdíjas aki toppon van szellemileg de nem ez az átlag sajnos.

aug. 26. 11:50
 14/25 A kérdező kommentje:
Jó nagy részük még internetet sem használ csak TV-t néz. De semmilyen állításnak a hitelességét emiatt képtelen ellenőrizni. (Ezzel nem azt momdom hogy akinek van az mindent jól tud és mindenről jól értesült csak annyit hogy ez egy eszköz amit használni sem képesek)
aug. 26. 11:53
 15/25 anonim ***** válasza:

Nem, de igazán nincsenek vele tisztában, hogy mi is volt a valódi hibájuk, és hogy az mennyire súlyos volt. És azért jó néhányukat meg is lehet venni, pl. CSOK-kal, adókedvezményekkel, stb.

Egyébként én se szeretnék se Gyurcsányt, se Orbánt. Sőt, mi már 2006 és 2010 között is arról beszélgettünk otthon, szűk családi vagy baráti körben, hogy ezek bizony ugyanazok. Pedig volt köztünk korábbi Fidesz és MSZP szavazó is. Csak mi nem voltunk sohasem annyira elvakultak, mint a mostani DK-sok, vagy fideszesek.

De azért nagyon örülök, hogy most már végre a fiatalok nagy része is egy kicsit jobban odafigyel. Csak sajnos attól félek, hogy az én életemben már nem fogunk tudni megszabadulni tőlük. Főleg nem mind a kettőtől egyszerre.

aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

#14 Internetet 30 éve használok, korábban csak azért nem, mert akkor még nem volt általánosan elérhető. Számítógépet meg kb. 40 használok. A tévémet már 2010-ben kidobtam, ha valami nagyon érdekel, akkor megnézem utólag az Interneten.

De különben igazad van, nagyon sok nyugdíjas valóban nagyon könnyen megtéveszthető. Képzeld el, a szavazásnál én is azt pöttyintettem be, hogy ők vannak többségben a megvehetők között.

Mindössze csak ezt a hülyeséget tettem szóvá, hogy "a nyugíjasok nem a piacon dolgoztak".

aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nyugdijasok nem piacról éltek ember ez történelmi tény idiota.Mindenkinek kamu állása volt ahol semmit nem kelett csinálni az ország el adósodot teljesen kádár korszakot nem is halotatok.Aki piacón élt azt nem lehet átverni mert mindig fejlesztenie kel magát hogy, fel vegyék egyáltalán.Ilyen nincs hogy, nem tanulja meg az internetet nem is meri számitógépet meg hogy, nem alkalmaszkodik.Gyerekek ezek olyan luxus dolgok mint az hogy, élete végig egy munkahelye van az embernek egy feladat körel.Ma már mekibe a sült krupli készitéshez is papir kel.
aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én meg arra hívtam fel a figyelmet hogy jelenleg valóban nem a piacon dolgoznak. (Nem mondom hogy tehetnek róla, hiszen nyugdíjasok) de többségük saját ingatlannal. Össze sem hasonlítható a helyzetuk a fiatalokéval utóbbiak kárára. Főleg ha családot is szeretnének alapítani. A csok és társai is csak arra voltak jók hogy még tovabb verjék fel az amúgy is borzasztóan magas ingatlanárakat mivel a kivitelezők egyszerűen ezt az összeget belekalkulálják a vételárba (a piac nem hülye) nem lehet csak úgy bele nyúkálni ahogy szeretett kormányunk teszi. Sajnos a nyugdíjasok oroszlánrészét pár évenkénti kisebb pénzek elköltésével fillérekből meg lehet vásárolni a szavazatukat. Sajnos az én nagymamám is pont ilyen. Nem gonosz csak hülye szegényem. 120 ezres nyugdíj mellett panaszkodva leszavaz a fideszre..
aug. 26. 13:04
 19/25 anonim ***** válasza:
Az egész kádár korszakot le tagadni meg szégyen ezért tartunk itt.Mert ezek az emberek vevök 13 havi aprópénzre meg a személyi kultusz épitésre.
aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A személyi kultuszra épülö vezetök mindenhol meg buktak világba.Máshol már ha csak igy, kampányolnának mint fidesz kutya se nézne feléjük.Itt mai napig az erős vezetövel hülyitik népet az emberek többsége történelmet se ismeri és nem tudja ez hova vezet észak korea,oroszország,kina.
aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!