Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a 40-49 éves korosztályban már több a gyermektelen, mint a nagycsaládos?

Figyelt kérdés

Kimondhatjuk, hogy a kormány családpokitikája megbukott?


[link]


aug. 21. 11:04
1 2 3 4 5 6
 41/57 MolotovPunk ***** válasza:
Azt, hogy a kormány családpolitikája láthatóan szinte majdnem egyenlő a nullával. Igaz, hogy én még nem vagyok 40 éves, de közeledek a 40 éves korhoz, gyermektelen agglegény vagyok évek óta és utódot sem akarok, főleg egy ilyen "elinflálódó" országba, ahol se normális egészségügy, se elég tanár nincs és az élelmiszerek is egyre drágábbak hétről hétre, ráadásul albérletben élek a fizetésem meg arra elég, hogy magamat eltudjam, tartani. A gyerekvállalás manapság luxus dolog, sokba kerül. Egyébként a magyar lakosság fogyása amiatt is drasztikus, hogy az országból a kivándorlás folyamatos, továbbá sok a 30-45 közötti szingli férfi és nő is, pont abban a korosztályban, ahol meg kellene állapodni már valakivel, feltéve, ha az ember nem akar egyedül maradni.
szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
40%

"30-45 közötti szingli férfi és nő is, pont abban a korosztályban, ahol meg kellene állapodni már valakivel, feltéve, ha az ember nem akar egyedül maradni"

20-25 körül kéne úgy hozzáállni a kérdéshez, nem pedig húzni az időt! Aki csak 30-45 körül kap észbe, az már aligha lesz nagycsaládos...

szept. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 MolotovPunk ***** válasza:
41%
42/ A gond ott kezdődik, hogy nem igazán sokan akarnak nagy családosok lenni manapság. Illetve van egy réteg, akik igen, de azok nem igazán szeretnek és akarnak dolgozni.
szept. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 A kérdező kommentje:

#42


Persze, a semmire csupasz fenékkel.

Nem is egészséges fiatalon elköteleződni.

Vagy szerinted normális, hogy 25 éves kora után nem szexeljen senki mással?Áldozza be a fiatalságát?

Az ilyeneknek a vége a válás, gyerekek traumatizálódnak.

Persze tudom van, akinek csak a darab számít, az életminőség nem.

Ennyire rettegni a nyugdíjon, szánalmas.

szept. 26. 16:17
 45/57 anonim ***** válasza:
38%

"25 éves kora után nem szexeljen senki mással?Áldozza be a fiatalságát?"

:DD

A hülyeséget áldozza be azért, hogy megtalálhassa a boldogságot!


"Az ilyeneknek a vége a válás, gyerekek traumatizálódnak."

Mitől traumatizálódnának már? Attól, hogy a szüleik is boldogok, így a gyerekek is stabil, szerető családban nőhetnek fel, nem mindenféle mozaikvariációban? :DD


"Persze tudom van, akinek csak a darab számít, az életminőség nem."

Nem az adja az életminőséget, ha minél több emberrel lefekszel. Sőt! Pont az rombolja az önbecsülést, amitől aztán jön majd a depi, meg minden szarság.


"Ennyire rettegni a nyugdíjon, szánalmas."

Ki beszélt nyugdíjról? Senki. Eszembe se jutott. De hogy neked miről... Ez az igazán szánalmas, hogy ahol egy fél gondolat sincs az anyagiakról, te ott is máris azt látod: a pénzt...

szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

#45


Gondolom nő vagy, és fiatal, naiv, majd rájössz idővel. .

szept. 26. 18:40
 47/57 MolotovPunk ***** válasza:
45/ Bocs, hogy ezt írom, de te kicsit mesevilágban élsz. Több olyan embert is ismerek a környezetemben, akik anno huszonéves koruk elején házasodtak össze, azt gondolták minél hamarabb annál jobb, majd többségük kb 8-10 évvel később el is vált szépen. Rendesen dolgozó és gondolkozó embereknél pedig a nagy család dolog idejétmúlt és nem csak az anyagiak miatt. Több más szempont is van, ami miatt manapság egy párnak van maximum egy gyereke, vagy egy sincs. Magyar egészségügy és oktatás helyzete pl. Nos, egyik sincsen igazán a helyzet magaslatán.
szept. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

"Több olyan embert is ismerek a környezetemben, akik anno huszonéves koruk elején házasodtak össze, azt gondolták minél hamarabb annál jobb, majd többségük kb 8-10 évvel később el is vált szépen."

Én meg több olyan párt is ismerek, akiket eleve úgy neveltek, hogy ne arra gyúrjanak, hogy minél több valakivel lefeküdhessenek, hanem már huszonévesen is éretten gondolkodtak - és azóta boldogan élnek, gyerekeket nevelnek, vagy már fel is nevelték őket, méghozzá nagycsaládban. Belőlük kéne minél több!

Itt vannak pl. ők:

[link]

szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 MolotovPunk ***** válasza:
48/ Értem. És neked sikerült megvalósítani a nagy család álmod?
szept. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
Mert ha igen, akkor mi van, és ha nem, akkor mi van? Nem rólam szól a kérdés, úgyhogy teljesen mellékes.
szept. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!