Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a 40-49 éves korosztályban már több a gyermektelen, mint a nagycsaládos?

Figyelt kérdés

Kimondhatjuk, hogy a kormány családpokitikája megbukott?


[link]


aug. 21. 11:04
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
0%

"aki fiatalabban vállal gyereket az kénytelen az idejét a gyereke helyett a pénzszerzéssel, építkezéssel, képzéssel, egyébbel tölteni"

Nem, az sem kénytelen. Ez mind választás kérdése: vannak, akik azt választják, hogy inkább az idejüket adják a gyereküknek, mások meg azt, hogy inkább anyagiakat - és ez életkortól független. Aki úgy dönt, hogy pénzszerzésre fordítja az idejét, az egész életében úgy fogja érezni, hogy még mindig egyre több és több pénz kéne - közben meg folyamatosan azt veszi észre (ha egyáltalán észreveszi...), hogy mennyi mindenből kimaradt: se akkor nem volt ott, amikor a gyereke először felült, se akkor, amikor járni kezdett, se akkor, amikor először volt szerelmes az oviban, stb.

aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
56%
#31 Nem tudom te hol èlsz, de ebben a világban mindenhez egyre több és több pénzre van szükség.
aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
#32 Nem tudom te hol èlsz, de ebben a világban minden gyereknek arra van szüksége, hogy minél többet foglalkozzanak vele a szülei ahelyett, hogy az egyre több és több pénz után futnának. Ha a legfontosabbat, a szülői odafigyelést megkapják, az sem fog nekik lelki törést okozni, ha nem rázhatják a rongyot, mint egyes osztálytársaik.
aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:

#31 Látod, látod, ezért nem kell félbevágni a mondatot amit idézel, mert akkor épp a lényeget vágod le és butaság lesz amit rá reagálsz.

A teljes mondat ez volt: "Sok férfi aki fiatalabban vállal gyereket az kénytelen az idejét a gyereke helyett a pénzszerzéssel, építkezéssel, képzéssel, egyébbel tölteni amit neki mos mér nem kell."

Vagyis NEM MINDEN férfi kell hogy az idejét erre fordítsa, hanem SOK, a többi pedig nem kell hogy ilyet tegyen.

Most remélem nem akarod megmagyarázni hogy egy férfinak sem kell pénzszerzéssel és mással foglalkoznia a szabadidejében is amikor kisgyereke van.

Pont ez a lényeg, hogy a gyereknek nem pénzen megvehető dolgok kellenek az apja vele töltött ideje helyett, azonban az élet nem mindig biztosítja a szükségeseket magától, van amikor ehhez a szabadidőben is azok előteremtésével kell foglalkozni akár akarja az illető akár nem.

aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

"ezért nem kell félbevágni a mondatot amit idézel, mert akkor épp a lényeget vágod le és butaság lesz amit rá reagálsz"

De ha nem az egész barokkos körmondatra akarok reagálni, akkor minek idézzem be azt a részét is, amihez nem akarok hozzászólni? Ha az egész mondatra próbálod vonatkoztatni azt a reagálást, amit én csak a mondat egy részéhez fűztem, akkor persze, hogy butaságnak tűnhet.


"NEM MINDEN férfi kell hogy az idejét erre fordítsa, hanem SOK, a többi pedig nem kell hogy ilyet tegyen"

Szerinted. Szerintem meg más a helyzet.


"az élet nem mindig biztosítja a szükségeseket magától"

De néha azért igen? Van olyan, hogy csak úgy megterem magától a pénz? :D


"van amikor ehhez a szabadidőben is azok előteremtésével kell foglalkozni akár akarja az illető akár nem"

A szabadidőnek pont az a definíciója, hogy az az időszak, amikor nem a pénz után futunk, hanem pihenünk.

aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:

#29 20 éve lehet, hogy fittebb voltam, viszont hetente 3x részeg, mivel imádtem bulizni. 10 éve lehet rugalmasabb voltam, de az életemet megette a pénz hajszolása.

Szerinted a fitt, a rugalmas, vagy a mostani kiegyensúlyozott, nyugodt faterral járt jobban a lányom? A tesók számát pedig egyáltalán nem befolyásolja, mert túl is lőttük a célokat egy ikerpárral;)

#28voltam

aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

"20 éve lehet, hogy fittebb voltam, viszont hetente 3x részeg"

Na látod. Ha már akkor gyereked született volna, nem az alkeszságot gyakoroltad volna rendszeresen, hanem értelmesebb dolgokkal töltötted volna az idődet, ami neked is, meg a gyerekednek is jobb lett volna, és jobb lenne majd a jövőben is (amikor a májproblémák előjönnek, ne adja Isten).


"10 éve lehet rugalmasabb voltam, de az életemet megette a pénz hajszolása."

Ha lett volna gyereked, nem hagytad volna, hogy a pénz legyen az úr az életed felett, hanem a gyerekeddel foglalkoztál volna inkább az idő nagy részében, ami mindkettőtöknek, sőt, az egész családnak jót tett volna.


"Szerinted a fitt, a rugalmas, vagy a mostani kiegyensúlyozott, nyugodt faterral járt jobban a lányom?"

Szerintem a fitt, rugalmas, kiegyensúlyozott, májproblémáktól mentes, jó példát (nem pedig alkeszság jeleit) mutató faterral járt volna jobban, aki nem csak X évig vehet majd részt az életében, hanem X + 20 évig, hogy ne csak a saját esküvőjén táncolhasson majd vele, hanem a gyerekének az esküvőjén is.

aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
42%
Semmi meglepő épp eszű nem szül ebbe az országba.
aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

Jó az irány, 8 milliárdnyi vagyunk a bolygón, így is túl van népesedve. A bolygót nem érdekli az országhatár, kontinens, bőrszín. Nyilván visszamaradottabb helyeken is csak azért szaporodnak, mert nincs védekezés, oktatás, szociális háló, nyugdíj. Ezért kell is nekik a sok gyerek.

Majd egyszer ők is eljutnak arra a szintre, hogy nem kötelező 8 gyerekez szülni a nyomorba.

Addig is nem baj, ha kicsit fogy a népesség, a kihalás nem fenyeget.

szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Az elnéptelenedes a gond. A "túlnépesedés" már nem fenyeget, mert nagyon lelassult a létszám növekedésének az üteme - annyira, hogy az már baj! Ráadásul nem volt rá példa a történelemben, hogy sikerült volna visszafordítani a folyamatot!
szept. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!