Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy a...

Mit szóltok hozzá, hogy a 40-49 éves korosztályban már több a gyermektelen, mint a nagycsaládos?

Figyelt kérdés

Kimondhatjuk, hogy a kormány családpokitikája megbukott?


[link]


aug. 21. 11:04
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
23%
#20 ja hogy ténytagadó vagy? Értem.
aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

#20


Akkor mi értelme a családoknak ennyi támogatást adni?

Szerintem túl sok pénzt kapnak így is a nagycsaládosok.

Azért a pénzért, amit kapnak, ezek szerint 3 gyerek vállalása kevés.

4 gyerektől járnának a támogatások, akkor több gyerek lenne.

Aki 3 gyereket csinál a pénzért, házért az 4.-et is fog.

aug. 21. 15:11
 23/57 anonim ***** válasza:
17%
Az a baj, hogy az 1. gyerek sem születik meg egyre több párnál...
aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
82%

"Elértétek a célotokat a szingliség reklámozásával, hiszen a szingli a legjobb fogyasztó ugye."

Az ugye megvan, hogy a szingliség és a gyermektelenség nem ugyanaz? :D

De nem, úgy látom nincs meg...

Amúgy elnézve a gyermekboltok kínálatát és reklámját bármikor, de főleg karácsony előtt, hát... Nem mondanám, hogy a családos nem számít jó fogyasztónak.

aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
27%

"Az ugye megvan, hogy a szingliség és a gyermektelenség nem ugyanaz?"

Az ugye megvan, hogy a legtöbb gyerek még mindig házasságba születik?

aug. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
58%

"Az ugye megvan, hogy a legtöbb gyerek még mindig házasságba születik?"

Megvan igen.

De ez a kettő nem zárja ki egymást. A legtöbb gyerek valóban házasságban születik, de ugyanígy sok házasságba/párkapcsolatba nem születik gyerek. Akár tudatosan, akár egyéb okokból, pl. meddőség.

A kérdés gyermektelenekről szól. Te tereltél kapásból a "szingliség" felé. De akkor egyszerűbben fogalmazok: arra reagáltam, hogy a gyermektelenek jó része az általánosításoddal ellentétben nem szingli. Irreleváns, hogy az amúgy megszületett gyerekek milyen kapcsolatba születnek.

aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon helyes! Nincs is szükség ebbe az állatkertbe 10 millió lakosra!
aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
39%
Én 38 évesen kezdem el "gyereketgyártani" mert akkorra értem el azt a szintet, hogy mindent meg tudok adni neki.
aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
17%

"mindent meg tudok adni neki"

Nem, nem tudsz megadni neki mindent. Se egy 10 vagy akár 20 évvel fiatalabb szülőt (aki fizikailag 10-20 évvel fittebb, és 10-20 évvel fiatalosabban gondolkodik, rugalmasabb, stb.), se annyi testvért, amennyit 10-20 évvel fiatalabban kezdő szülők meg tudnak adni, se 10-20 évvel idősebb korban is még 10-20 évvel fittebb, és egyáltalán élő nagyszülőket és dédszülőket, se egy csomó minden mást.

De te legalább vállalsz gyereket, már az is jó.

aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
#29 Akkor vállaljon gyereket amikor azt ő megfelelőnek gondolja. Most legalább majd tud adni időt a gyerekének amit együtt tudnak majd tölteni. Sok férfi aki fiatalabban vállal gyereket az kénytelen az idejét a gyereke helyett a pénzszerzéssel, építkezéssel, képzéssel, egyébbel tölteni amit neki mos mér nem kell.
aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!