Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem bosszant, hogy...

Titeket nem bosszant, hogy egyre pocsékabb a vasúti közlekedés minősége?

Figyelt kérdés

Ma 35-40 fok volt a vonaton a hőmörséklet, mikor még el sem indult. Éppen elhagyta a keletit, és megállt, kb. 25 percre. Hiába voltak nyitva az ablakok irdatlan büdös volt, és a kinti hőség miatt a meleg sem enyhült.


Maga a Keleti is borzalmas állapotban van, és a környéke is iszonyatosan igénytelen. Pl. a Pályaudvarra vezető vágányok mentén minden csupa szemét.


Azt sem értem, hogy miért csúcsidőben kell üríteni a vonatok wc tartályát, mert ilyenkor hosszú percekre betölti a levegőt az emberi végtermékek émelyítő bűze, ráadásul a kis szippantós kocsi viszi magával a szagot, hogy az egész Pályaudvar részesüljön ebből az – kicsit sem kellemes – élményből.


Az is röhejes, hogy a Pályaudvar alsó szintjét, a liftet és a lépcsőt kb. 1,5 évig tartott felújítani, kiépíteni más országokban ennyi idő alatt felhúznak egy komplett pályaudvart.


Ezekhez képest már kisebb probléma, hogy a vonatok is mocskosak, jobb esetben enyhén koszosak. A kedvencem, amikor a régebbi kocsik ablakának üvegrétegei között több évtizednyi sárgás-barnás szennyeződés gyülemlett fel, amelyen legfeljebb csak kisebb foltokban lehet átlátni.


Az egészet az koronázza meg, hogy a Keleti egyes részein nem tudsz úgy várakozni 5-10 percet, hogy ne szólítana meg legalább egy kéregető, vagy beteg gyerekeknek "gyűjtő" személy.


Az én tapasztalataimnál sokkal rosszabbakat is lehet olvasni, egyetlen embert sem ismerek, aki elégedett lenne a vasúti közlekedés minőségével, a kormány mégsem tesz semmit. Konkrétan összeomlott az egész.


Azt elfelejtettem, hogy pár hónapja a bérletek is rohamosan kopnak, hónap végén már le sem lehet őket olvasni. :D



aug. 13. 22:33
1 2 3 4 5
 31/49 Fárasztó96 ***** válasza:
42%
A Budapest-Belgrád vasútvonal miatt Kiskunhalason csak vonatpótlóval lehet elérni a központot, ami 10perc+ a menetidő felett. Ezt majd továbbhozzák Jánoshalma-Baja felé is, ami még több átszállást jelent majd. A vonatot olyan részből szeretem, hogy nem biztos, hogy bárki is leül mellém. A buszon nem tudom, milyen idiótát fogok ki, mert ahányszor busszal utaztam Kiskunhalasig, tuti végig a tuc-tuc szólt a fülesében úgy, hogy ő hátul ült én meg legelöl... És elvileg a busz kényelmesebb lenne a vonathoz képest. Szerintem a buszok utazóközönsége lett rosszabb, nem a vonatközlekedés
aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
23%
Nem bosszant, mert évek úgy intézem a dolgaimat, hogy kerüljem a vasúti közlekedést.
aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
36%
Ha már itt tartunk gyurcsány idején konkrétan jobb volt :E Eleve 14 évvel ezelőtt is ugyan ez a járműpark volt tehát fiatalabbak voltak és sokkal olcsóbb volt és gyorsabb
aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
42%

33! Ez konkrétan nrm igaz, hogy ugyanez a járműpark lett volna. Budapest elővárosi közlekedésben, IC forgalomban szinte teljes csere volt. Ezt nem azert mondom, mert Fideszes vagyok, hanem mert pl. 123 FLIRT, 40 KISS, 90+ új IC kocsi állt forgalomba.

VISZONT! A többi szegmens, dízel mozdonxok, dízel motorvonatok, szemelykocsik terèn valóban nincs változás, vagy visszalépes van inkább.

aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
42%
33! Konkretan olcsóbb se volt, sőt ma fizetés aranyosan sokkal olcsóbb a tömegközlekedes mint bármikor.
aug. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
0%

A kissek meg flirtek csak a pestiek kiváltsága... Mindenhol máshol ugyan az. Látom sosem utazol vonattal csak az eszet szereted osztani. Pont mint Lázár...

Tehát olcsóbb volt, gyorsabb volt. Ennyi

aug. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
38%

36! Nahát, akkor Debrecen és Győr vagy épp Eger is Budapesthez tartozik?

Most csak pár olyan távolsági viszonylatit mondtam, ahol megfordulnak.

Másutt se ugyanaz, mert nézd meg. Hogy tíz éve fülkes műbőrüleses kocsik jártak rengeteg vonatban. Ma ezek konkrétan mind selejtek.


A kenyér is olcsóbb volt 14 éve! A gizetés meg harmada a mainak. Mint mondtam soha ennyire olcsón tömegközlekedéssel utazni mint most nem lehetett, vagy akkor 2010előtt volt orszagbérlet például?

aug. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
0%
Azok pesti vonatok te hülye xD csak kijarnak videkre is mert már annyira nincs normális vonat hogy pótolják
aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
54%
38! Beszarok rajtad haver! 😂😂😂 akkor e logika mentén az összes IC is "Pesti vonat csak lejár vidékre".
aug. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
0%
Hát te teljesen autista vagy xDDDD
aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!