Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem bosszant, hogy...

Titeket nem bosszant, hogy egyre pocsékabb a vasúti közlekedés minősége?

Figyelt kérdés

Ma 35-40 fok volt a vonaton a hőmörséklet, mikor még el sem indult. Éppen elhagyta a keletit, és megállt, kb. 25 percre. Hiába voltak nyitva az ablakok irdatlan büdös volt, és a kinti hőség miatt a meleg sem enyhült.


Maga a Keleti is borzalmas állapotban van, és a környéke is iszonyatosan igénytelen. Pl. a Pályaudvarra vezető vágányok mentén minden csupa szemét.


Azt sem értem, hogy miért csúcsidőben kell üríteni a vonatok wc tartályát, mert ilyenkor hosszú percekre betölti a levegőt az emberi végtermékek émelyítő bűze, ráadásul a kis szippantós kocsi viszi magával a szagot, hogy az egész Pályaudvar részesüljön ebből az – kicsit sem kellemes – élményből.


Az is röhejes, hogy a Pályaudvar alsó szintjét, a liftet és a lépcsőt kb. 1,5 évig tartott felújítani, kiépíteni más országokban ennyi idő alatt felhúznak egy komplett pályaudvart.


Ezekhez képest már kisebb probléma, hogy a vonatok is mocskosak, jobb esetben enyhén koszosak. A kedvencem, amikor a régebbi kocsik ablakának üvegrétegei között több évtizednyi sárgás-barnás szennyeződés gyülemlett fel, amelyen legfeljebb csak kisebb foltokban lehet átlátni.


Az egészet az koronázza meg, hogy a Keleti egyes részein nem tudsz úgy várakozni 5-10 percet, hogy ne szólítana meg legalább egy kéregető, vagy beteg gyerekeknek "gyűjtő" személy.


Az én tapasztalataimnál sokkal rosszabbakat is lehet olvasni, egyetlen embert sem ismerek, aki elégedett lenne a vasúti közlekedés minőségével, a kormány mégsem tesz semmit. Konkrétan összeomlott az egész.


Azt elfelejtettem, hogy pár hónapja a bérletek is rohamosan kopnak, hónap végén már le sem lehet őket olvasni. :D



aug. 13. 22:33
1 2 3 4 5
 11/49 árokpart ***** válasza:
58%
Kérdező! Nincsenek semmilyen harmadik világbeli állapotok vidéken. Itt élek a Balatontól 15 km-re délre egy közepes faluban és minden szolgáltatás elérhető a szakrendelő, középiskola és a kórház kivételével.
aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
64%
De zavar
aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 árokpart ***** válasza:
48%
Melyik országban van jólét? Ausztriában és Svájcban ott jólét van ,de nálunk sajnos nincsen. Ahogyan elnézem a válaszolók többségének sincsen igénye arra, hogy olyan színvonalú legyen a vasútunk mint Ausztriában vagy Svájcban. A kormánynak ehhez nem ész nélkül kellene az embereknek osztogatni, hanem végre végrehajtani egy struktúrális reformot.
aug. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

#10 Mondjuk itthon szeretnék élni, lehetőség szerint igényes és tiszta környezetben. Megértem, hogy az átlag fideszes, mint te teljesen igénytelen a környezetére, és tapsol 10 m2 térkőnek, de vannak akiknek ennél több kell.


Persze csak személyeskedés megy. Régen Gyurcsány kapta az ívet, amiért azt mondta, hogy el lehet innen menni, de úgy látszik a fideszesek mentalitása is idáig terjed.


Ha valami rosszul működő ezek az érvek:

- régen is rossz volt,

- külföldön is rossz vagy rosszabb,

- engem nem érint, így minden rendben,

- Brüsszel, Soros, Gyurcsány, migráns, liberálisok, LMBTQ, kommunisták...

aug. 13. 22:55
 15/49 anonim ***** válasza:
67%
Engem eléggé bosszant
aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
66%
Amivel én járok (Bp - Esztergom) az egyre jobb.
aug. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 A kérdező kommentje:

#11 Régebben elég sokat jártam az ország keleti részén, nem ezt tapasztaltam. Szinte járhatatlan utakat, bezárt boltokat (sok helyen már kocsma sincs), lepusztult házakat, nyomorgó embereket láttam. Persze vannak élhető kisvárosok és falvak, de rengetegben borzalmas körülmények uralkodnak.


Volt olyan vasútvonal, amit teljesen benőtt a növényzet és menet közben repült be a növényi törmelék az utastérbe.

aug. 13. 23:01
 18/49 A kérdező kommentje:

Imádom, hogy jobban bosszantja a fideszeseket a vasút kritikája, mint az egészségügyé vagy az oktatásé. :D


Most az a parancs, hogy minden áron védeni kell a MÁV-ot?

aug. 13. 23:03
 19/49 árokpart ***** válasza:
63%
18-as Ez nem gyalázás hanem tények.
aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
78%
Amerre járok, arra 4-est adnék egy 5 fokú skálán. Bizt.ber. hibák miatt szokott késés lenni.
aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!