Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem bosszant, hogy...

Titeket nem bosszant, hogy egyre pocsékabb a vasúti közlekedés minősége?

Figyelt kérdés

Ma 35-40 fok volt a vonaton a hőmörséklet, mikor még el sem indult. Éppen elhagyta a keletit, és megállt, kb. 25 percre. Hiába voltak nyitva az ablakok irdatlan büdös volt, és a kinti hőség miatt a meleg sem enyhült.


Maga a Keleti is borzalmas állapotban van, és a környéke is iszonyatosan igénytelen. Pl. a Pályaudvarra vezető vágányok mentén minden csupa szemét.


Azt sem értem, hogy miért csúcsidőben kell üríteni a vonatok wc tartályát, mert ilyenkor hosszú percekre betölti a levegőt az emberi végtermékek émelyítő bűze, ráadásul a kis szippantós kocsi viszi magával a szagot, hogy az egész Pályaudvar részesüljön ebből az – kicsit sem kellemes – élményből.


Az is röhejes, hogy a Pályaudvar alsó szintjét, a liftet és a lépcsőt kb. 1,5 évig tartott felújítani, kiépíteni más országokban ennyi idő alatt felhúznak egy komplett pályaudvart.


Ezekhez képest már kisebb probléma, hogy a vonatok is mocskosak, jobb esetben enyhén koszosak. A kedvencem, amikor a régebbi kocsik ablakának üvegrétegei között több évtizednyi sárgás-barnás szennyeződés gyülemlett fel, amelyen legfeljebb csak kisebb foltokban lehet átlátni.


Az egészet az koronázza meg, hogy a Keleti egyes részein nem tudsz úgy várakozni 5-10 percet, hogy ne szólítana meg legalább egy kéregető, vagy beteg gyerekeknek "gyűjtő" személy.


Az én tapasztalataimnál sokkal rosszabbakat is lehet olvasni, egyetlen embert sem ismerek, aki elégedett lenne a vasúti közlekedés minőségével, a kormány mégsem tesz semmit. Konkrétan összeomlott az egész.


Azt elfelejtettem, hogy pár hónapja a bérletek is rohamosan kopnak, hónap végén már le sem lehet őket olvasni. :D



aug. 13. 22:33
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
61%
De. Dehát erre szavaztatok, akkor tessék
aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
10%
Sosem utaztam még vonattal.
aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Utoljára kétezerben utaztam vonaton, az meg azért lássuk be nem tegnap volt.
aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
36%

"Maga a Keleti is borzalmas állapotban van, és a környéke is iszonyatosan igénytelen."


Ilyenkor örülj hogy nem jártál még Németországban, ott elokádnád magad.

aug. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

#1 27 éves vagyok, soha nem szavaztam a Fideszre és nem is fogok.


#2 és #3 szóval csak azért, mert nem utaztok vele, akkor rendben is van? :D


Nekem pl. gyorsabb a vasút, mintha autóval járnék dolgozni. A vasúti közlekedés baromi jó dolog lehetne, ha normálisan csinálnánk.

aug. 13. 22:43
 6/49 anonim ***** válasza:
34%

Mindig is szar volt.Én emlékszem, egyetemen egy vizsgát késtem le a hülye Máv miatt.

A sztálinista Óbudai Egyetem meg csak orvosi igazolást fogadott el hiányzás igazolására.


Viszont a szar csak most kezdett el kibugyogni és nincs, ami vissza tudná tartani.


Én inkább autóval megyek mindenhova.

Van egy jól karban tartott autóm, jártam már vele Franciaországban, Olaszországban is.

Sokkal megbízhatóbb, mint a MÁV.Én a német vasutat sem szeretem, az sem megbízható, annyival jobb, mint a MÁV,hogy ott normálisan a járművek.

aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
#4 Hagyjuk már, sok no-go zóna jobban néz ki és tisztább, mint egy átlagos Budapesti utca. A vidéki Magyarország pedig a harmadik világ szintjén áll néhány várost leszámítva.
aug. 13. 22:45
 8/49 anonim ***** válasza:
19%

"Azt sem értem, hogy miért csúcsidőben kell üríteni a vonatok wc tartályát, mert ilyenkor hosszú percekre betölti a levegőt az emberi végtermékek émelyítő bűze"


Látod, ilyenkor tedd össze a két kezed, hogy nem frontkatona vagy. Ott közvetlenül a kifolyt belekből éreznéd ugyanezt és lehet hogy még a szanitéc megkérne, hogy fogd meg amíg megvarrja. Az a ti bajotok, hogy iszonyatos jólétben éltek.

aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 árokpart ***** válasza:
41%
8-as Ne haragudj, de hatalmas nagy baj van nálad. Szerinted most nálunk háború van? Édes Istenem!
aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
31%

"Hagyjuk már, sok no-go zóna jobban néz ki és tisztább, mint egy átlagos Budapesti utca."


Akkor mért nem költözöl oda? Mindjárt fényűzésben és pompában élnél, nekünk meg nem kéne olvasnunk a hülyeségeid.

aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!