Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Alátámasztható-e Putyin...

Alátámasztható-e Putyin indoklása a háborúra?

Figyelt kérdés
Ungár Péter elemezte Orbán tusványosi beszédét (a HVG-ben) és azt írja, hogy tényekkel kevéssé támasztható alá, hogy Oroszország azért támadta meg Ukrajnát, hogy megakadályozza a NATO közelebb költözését. Igaza van ebben? Pro kontra érvek érdekelnének. Az nem túl hasznos számomra, ha valamire csak annyit ír valaki, hogy valami propaganda. Köszönet
júl. 31. 13:28
1 2 3 4
 31/34 Jeffrey Spender ***** válasza:
A Szovjetunió előtt meg Ukrajna sem létezett, az akkor Cári Oroszország volt.
aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

"ilyen birodalmi szempontjai nyilván nem pusztán az oroszoknak van"


Természetesen. A korábbi offtopic diskurzusra visszautalva: éppen ezért nem szeretem a moralizálást belekeverni az ilyen témába, mert áthangolja a beszélgetést oda, hogy kinek a szinte ugyanolyan lépése volt immorálisabb a másikénál. Az meg parttalan beszélgetés.


"a fogyasztói kultúra természetfelszámoló, tőketúlkoncentráló, és ezek miatt önfelszámoló jellege miatt vannak kétségeim"


Nekem is. Nem rajongom az USA-t, kritikusan viszonyulok hozzá. Egyúttal azt gondolom, hogy az akutális világrendet átalakítani kell, nem pedig erőszakkal felrúgni vagy meggyengíteni, ahogy Putyin próbálkozik.

aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Jeffrey Spender ***** válasza:
0%

# 32


A jelenlegi világrend az 2014-ben borult.


Ott meg mindkét fél hibás volt.

aug. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

> az akutális világrendet átalakítani kell


egyetértünk, békés átmenet egy ökológiai civilizációba

a háború a múlt, amit meg kéne haladni, világbéke, miegymás

elvben, és vágyaink szerint - ez lenne a vágyvezérelt gondolkodás? nem tudom, talán

ami valószínűbb, hogy rutinosan a régi eljárásokhoz fogunk nyúlni, háború, mindenféle indokokkal, vagy ha az erőforrások beszűkülnek - mint ahogy esetleg sok afrikai országban már így ítélik meg - vélhetően jogosan - akkor az indok az én túlélésem a vs. a te túlélésed.

Ez persze már egy másik kérdés... bocsi

aug. 1. 15:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!