Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Alátámasztható-e Putyin...

Alátámasztható-e Putyin indoklása a háborúra?

Figyelt kérdés
Ungár Péter elemezte Orbán tusványosi beszédét (a HVG-ben) és azt írja, hogy tényekkel kevéssé támasztható alá, hogy Oroszország azért támadta meg Ukrajnát, hogy megakadályozza a NATO közelebb költözését. Igaza van ebben? Pro kontra érvek érdekelnének. Az nem túl hasznos számomra, ha valamire csak annyit ír valaki, hogy valami propaganda. Köszönet
júl. 31. 13:28
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
10, Vlagyimir Putyin felült volna a nyugati propagandára? És a keleti ruszkiság, a nyugati propaganda miatt börtönöz be embereket, amikor kimondják a H betűs szót, vagy, mert a gyerek éppen egy békéset rajzol?
júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

Putyin igazat mondott...az EU és az USA Ukrajnával karöltve feszegette a határokat, egy ideig tűrte Putyin, aztán oda csapott.

4# semmi sem jogosít fel a háborúra... értem.

De te elgondolkodtál azon, hogy az EU és az USA azzal, hogy egy nem EU és NATO országok között konfliktusba egyoldalúan 10 millárd dollár értékben szállít fegyvereket, ők is közvetett módon háborús felek?

Belegondoltál már,hogy milyen régóta minimum tűzszünet lenne, ha az említett EU és USA tett volna érte, nem pedig benzinnel mentek volna tüzet oltani?

júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
#10 Így már mindent értek, akkor ezek szerint Putyin, Medvegyev, Peszkov mind nyugati propagandisták?
júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%
12, egészen kettő percig gondolkodtam ezen, igen, 2 percig elgondolkodtam rajta és arra a következtetésre jutottam 2 perc után, hogy nincs az a jog, ami alapján embert lehet ölni 2024-ben és az sem jobb ember a szememben, aki próbál erre jogot találni és egy tömeggyilkost védeni és igazolni.
júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Én őszintén fel merem vállalni azt az álláspontot, hogy a történelem összes háborújánál kijelenthető, hogy amit háborús okként tartunk számon, az sosem ok, hanem ürügy. Egy háborúnak mindig két oka van: egy kölcsönös előnyökkel nem feloldható, súlyos érdekellentét, és hogy az egyik fél úgy számoljon, hogy a háborús megoldás gyors és sikeres lesz - mármint számára.


Minden más csak belemagyarázás, és ez igaz Ukrajna esetleges NATO-tagságára is. Ha ez megtörténne, az Oroszország számára nagyon rémisztő forgatókönyv, de egy nagyon komplex problémának egy igen kicsi szelete. Azért ezt hangoztatják, mert ezzel tudják jogos önvédelemként narrálni a sztorit.

júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Az orosz belpolitika szerintem külön ügy. Nyilván nem szimpatikus számomra sem, amikor diktatorikus dolgok történnek az oroszoknál. Ettől függetlenül a világpolitika nem ártatlan angyalkák gyülekezete, és el tudom képzelni, hogy valamilyen a hidegháború szerű játszma továbbra is működik a világban, tehát az USA igyekszik bebiztosítani katonai fölényét, és ezt esetleg az oroszok már soknak érzik. Kérdés, hogy történt-e ilyen terjeszkedés. A videóban eléggé tagadják, kivéve az elején...
júl. 31. 14:03
 17/34 A kérdező kommentje:
4# egyetértek, számomra is elképesztő, hogy 2024-ben itt tartunk. Valszeg túlságosan idealista vagyok. Ezért is érdekel mások véleménye.
júl. 31. 14:08
 18/34 anonim ***** válasza:
63%

Az emberek két részre osztódtak ebben az országban.

Szerintem a többség egyértelműen itéli el ezt a háborút, egyértelműen Putyint teszi felelőssé érte és nem az ukránokat az EU-t, vagy Amerikát.

Van egy szerintem hangos kissebbség, akik a magyar politikai sértettség végett, ebben is lehetőséget látni, belerúgni mindenki másba azzal, hogy megpróbálják Putyint igazolni, teljesen agyament indokokkal.

júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
18# igen, ez a magyar belpolitika, ami lehet, hogy részben. vagy teljesen független a valóságtól. Ettől függetlenül érdekelne, hogy konkrétan tette- valamit a NATO Ukrajnában, vagy sem? Tehát mondjuk odaraktak még tíz rakétát, vagy nem raktak oda? Vagy csak jól alakult Ukrajna NATO tagságának előkészítése, volt valami előrelépés az erről való egyeztetésben?
júl. 31. 14:15
 20/34 anonim ***** válasza:
76%

Sz Biró Zoltán interjúit és beszélgetéseit ajánlom, van régebbi és újabb, akár a Friderikusz podcastokban, akár máshol.

Ő élt Oroszorzágban, a nevél, arcával vállalja azt, amit mond és számomra érthetően, hitelesen fogalmazza meg a véleményét.

júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!