Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Erdély örökre román föld" -...

"Erdély örökre román föld" - Mit gondolsz ezekről a liberális kommentelőkről?

Figyelt kérdés

Ez a cikk alatt olvasható hungarofób liberális kommentelőkről mi a véleményed?

[link]



júl. 27. 22:38
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
Erdély az erdély. Amikor magyarország része volt akkor is erdély volt.
júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
19%
Jogilag román föld, de én szerintem egy föld/város akármi annak a tulajdona, akik a legtöbben laknak ott. Még ha határ választ el akkor is.
júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
72%
#22 Olvasd el a kulcsszavakat, nem csak fideszes, hanem ráadásul antiszemita is.
júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Ebben a kategóriában mindenki fideszes aki nem ballibbant?
júl. 28. 00:41
 25/45 anonim ***** válasza:
67%
Úgy látom, számodra nem létezik objektív álláspont, és ne vedd sértésnek, de ez bizony arra vall, hogy képtelen vagy az önálló gondolkodásra. Pont ez a célja a fidesznek, kellenek nekik az efféle hasznos idióták. Nos, vajon kitől is származik az előző mondatom utolsó 2 szava?🤔
júl. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Személy szerint én abban különbözöm itt másoktól, hogy nekem nem 0-24-ben minden egyes percben csak a fidesz körül kattog az agyam
júl. 28. 02:25
 27/45 anonim ***** válasza:
26%

Komolyan az én pofám ég már ezen a magyarellenességen. Erdély hogy lenne már román föld???

Döbbenet milyen hozzászólások vannak ezen az oldalon.

Hozzáteszem, hogy én se vagyok fideszes. Na de ez már minden túltesz. Jó hogy nem lerománozzuk az erdélyi magyarokat. Ja bocs, volt már erre is példa 🙁

júl. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező te náci vagy mert a judaizmust odaírtad kulcsszónak
júl. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

#28


Te nem tudod ki az atv tulajdonosa?

júl. 28. 08:18
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy tévednek, mégha másképp is. A nemzetállamot utálom, a román, magyar nemzetállamot egyaránt. Nem képesek az alapvető kérdésre választ adni, pl. mi legyen az állam nélküli kisnépekkel. Maximum arra váltak nagy nehezen képessé (arra is csak most a xxi. századra), hogy valamelyest mérsékeljék erdendő fűnyíróelv-jellegüket, de amúgy a logikai beállítottságuk az, hogy az eredeileg folyamatos átmenetek valóságából valami diszrét, ugrásszerű modulrendszert csináljanak.


Édes Erdély nem román föld, igaz, nem is olyan, mint ahogy a Monarchia magyarosítási hullámában szerették volna látni a Monarchia magyar politikusai, szóval nem is magyar a szó nezetállami, reakcionárius értelmében. Erdély valójában olyasmi lehetett, mint ahogy a régi korokat idézni próbáló Mikszáth meg Jókai regényekben szerepel. Cigányok, románok, németek, magyarok. Hasonló fajta történelmi regényekben szintén mindeféle nyelvet kölcsönöseb beszélő vidék szerepel, tót parasztok, a tót nyelvet is beszélő, de magyarul és a korra jelleemző klasszikus latin műveltséget is ismerő vidéki földesurak, vándorló és mindenféle nyelvet ismerő cigányok, száz városok, meg ilyenek. Mindez egy olyan korban, ahol eleve az emberek is soknyelvűek voltak.A késő XIX. századi magarosítási hullám is hülyeség volt, e aztán trianon is egy nagy kupac szar volt. Ezek a torzságok mind egymás tükörképei voltak. A régi néprajzi vagy nyelvi értékek meg tönkrementek a nemzetállami baromkodás során, amely a cigány néprajzi spektrummml sem tudott mit kezdeni, pedig az is értéket jelentett.


A III. világ országaiban is hasonló a helyzet (Afrika meg ilyen volt gyarmati helyszínek), ott még az iparosítás előtti kisnépk, természeti népek, vadnépek nyelvei is sorra tűnnek el, ott is az ősi sokféleség most tördelődik bele ilyen nemzetállami jellegű sablonos rendszerekbe. Ma van a legnagyobb nyelvkihalási hullám, és elesznek az ősi természeti népek értékei is.


Egy jövőbeli posztmodern kommnisztikus világban majd meg lesz szüntetve a szegénység, a történelmi konfliktusok, vszont a kulturális sokféleség értékei meg mind vissza lesznek állítva, beleéprtve a legkisebb természeti népek nyelveit is. Az állam nélküli vadnépek kicsiny nyelvjárásai és a mai kultúrnépek nagynyelvei, néprajzi értékei között meg nem lesz különbség, mert mindegyiket a legmagasabb fokon fogják ápolni.

júl. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!