Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2010 -es magánnyugdíj kizsarol...

2010 -es magánnyugdíj kizsarolás után, hogy tudott maradni az Orbán kormány?

Figyelt kérdés
“Aki valamelyik magánnyugdíjpénztár tagja marad, elveszíti a jogosultságát az állami nyugdíjra, járulékot azonban változatlanul fizetnie kell.”

júl. 27. 21:06
A kérdező szavazást indított:
Nem mindenki vette észre.
Már akkor tereltek és hazudtak.
Egyéb
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Elmondom mit hallottam egyszer ezzel kapcsolatban.

Egyszer egy fidesz szavazó nekem azt mondta, hogy a magánnyugdíj felszámolásávak Orbán valójában a gazdagokkal tolt ki, mert magánnyugdíjuk csak a gazdagoknak volt. És Orbán elvette a gazdagok pénzét, hogy utána a szegény nyugdíjasoknak osszon belőle


(Nem vicc, egyszer egy fideszes tényleg ezt mondta)

júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Már akkor egy féreg bagázs volt az egész Fidesz. A Manyup lenyúlás nagyon az elején volt, de már akkor lehetett látni, hogy nagyon cudar sors vár az országra...
júl. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Kérdezd meg a 2 millió birkát.
júl. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kötelező volt a mnyp, amikor elkezdtem dolgozni. Amikor megszüntették, megkaptam a befizetett pénzt, így nem éreztem lenyúlásnak.
júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Miért ne maradt volna? Ez a reform sokat tett az állami nyugdíjrendszer fvnntarthatóságáért.
júl. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Na itt vannak a narancskárosultak.
júl. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Arra gondolsz, hogy 2026-tól: nők 43+, öregségi nyugdíj 67 év?

Rém okos egy példány vagy te is...

júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennek fuss neki mégegyszer.
júl. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Járulékot fizetnie kell, de csak akkor, ha igényt tart valaki az állami nyugellátásra.

Az állami ellátást a rendszeres állami alapba történő járulék fizetés megléte és mértéke alapozza meg.


Amíg magánpénztárba fizette a járulékának a jelentős részét, addig az államiba csak egy töredéke került.

Nyugdíjra, az adott időszakban csak az állami keretbe történő befizetés százalékában jogosult.


Vagyis ha csak 10%-ot fizetett az államiba, akkor annak arányában 10% nyugellátásra lenne jogosult, ha nem fizeti be utólag a korábban magánba gyűjtöt összeget.


A magánpénztárba befizetett pénzét azért kellett visszafizetnie az államnak, hogy meglegyen az állami ellátást megapozó, elmaradt állami járulékok befizetése.

Ennek alapján állapítják meg az állami ellátást és annak a mértékét!


A magánnyugdíj hozama soha nem adott volna élhető nyugellátást, főleg nem élethosszig tartót!


Annak, hogy valaki évente csak 200e Ft-ot ki tudjon venni, havonta, 2.4 millió forint éves hozamot kellene kitermelni minden évben , hogy közben a tőke ne csökkenjen!


Az állami nyugellátást viszont az állami nyugdíj keretbe befizetett járulék arányában lehet kapni. Ez azt hiszem, nyilvánvaló.

Csak onnan tudok kivenni, ahova be is tettünk, rendszeresen, a befizetés mértékének arányában!


...szóval működésképtelen lett volna a magánnyugdíj rendszer, ha marad.


Akik vissza léptek az állami ellátásba, ők a hozamot visszakapták, csak az államtól elspórolt, magánba fizetett járulékot kellett, hogy befizessék.


Persze ez sem volt kötelező.

Az meg nyilvánvaló, az államtól annak arányában várhatunk el nyugellátást, amennyit oda befizettünk!


A magánnyugdíj létrehozása egy "elvtársi" kommunista, hibás döntés volt a pufajkás Horn Gyulától, felelőtlenül, állami ellátás ígérgetésével! Most meg lehet menni reklamálni a ...hányas parcellában is lehet most számonkérni Horn elvtársat..?


Tudom, hogy akkoriban mennyire nyomták, hogy mindenki lépjen magánkasszába.

Óriási hibát követtek el!


Most ezt a hibát javította biztonságos, inflációkövető élethosszig tartó nyugellátássá az állami rendszer, annak megtartása mellett, hogy a hozamot minden átlépőnek kifizették.

aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!