Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékeik, van olyan dolog,...

Ellenzékeik, van olyan dolog, amit a Fidesz jól csinált?

Figyelt kérdés
14 év alatt csak sikerült összehozni valamit, ami még az ellenzékieknek is tetszik.
júl. 24. 12:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%

9. XD

Nem, csak a rahomkulov gyerek hisztije miatt rúgtak ki egyetemi tanárt a Corvinusról.

júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Mansour ***** válasza:
100%
Van egy jó pár dolog, amivel elvben egyetértek, de a gyakorlati megvalósításában már látok problémákat. Nekem szimpatikus, hogy a határontúli magyarok egyszerűsített eljárásban kaphatják meg az állampolgárságot, de nyilvánvaló, hogy ez milyen politikai hasznonnal járt a Fidesz számára. Alapjában véve egyetértek a családtámogatással, de ennek a rendszerét okosabban kellett volna kidolgozni, hogy ne vezessen az ingatlanárak ilyen mértékű elszabadulásához. Egyetértek az autóiparba való bekapcsolódással, de ennek nem szabadna más ágazatok rovására menni, és nem szabadna megrekedni az összeszerelőüzem szintjén, a kutatás-fejlesztést is támogatni kellene. Elvben egyetértek az illegális migráció elleni küzdelemmel, de az már nem feltétlenül tetszett, amilyen módszereket a 2015-ös menekültválság idején alkalmaztak ezzel kapcsolatban, az meg végképp nem, ahogyan ezt a témát belpolitikai célra használták fel. Egyetértek azzal, hogy volt egy erőteljes "balliberális" túlsúly a kultúrában és a médiában, de ezt nem direkt hatalmi módszerekkel kellene ellensúlyozni, hanem egy jobboldali-konzervatív értelmiség kinevelésével. De sajnos nem ezt látjuk, valódi, elvi alapon álló konzervativizmus helyett "trolljobboldali" cinizmus van, komoly értelmiség helyett kormánypárti megmondóemberek hadát nevelték ki. Abban egyetértek, hogy van miért bírálni az LMBTQ ügyét politikai termékké tevő woke-mozgalmat is, de az a szintű LMBTQ-ellenes propaganda, amit a kormánymédia nyom, már erősen túl van tolva. Elvben tetszik a keleti nyitás gondolata, de ezt nem a nyugati kapcsolataink rovására kellene megvalósítani, és a nyitásnak főleg a gazdaság és a kultúra területén kellene megvalósulnia, nem pedig politikai téren. És lehetne még sorolni a jó ötletnek tűnő dolgokat, amiket vagy elfuserált módon valósítottak meg, vagy ahol a jó ötlet eleve egy sunyi szándék elfeldésére szolgált.
júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb városban lakok 2019 óta ellenzéki a városunk polgármestere a közgyűlés többsége viszont fideszes. Bármit szeretne a polgármesterünk fejleszteni, vagy tenni a városért a fideszesek zsigerből leszavazzák, ezért nem is történik nálunk semmi. Magyarul a fideszeseknek fontosabb az, hogy szemétkedjenek és szivassák lényegében a jónépet, mint az hogy fejlődjön a város. Igazi tetvedék férgek. De azért elő tudják adni, az álszent dumát, hogy a magyar emberek, milyen fontosak nekik.

És akkor ezek után megkérdezed, hogy az ellenzékeik szerint, van-e olyan dolog, amit a Fidesz jól csinált? Ritka nagy eszed van...

júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Pénznyelőgépek betiltása a szórakozóhelyeken, kocsmákban
júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Mansour ***** válasza:
52%

"Nagyobb városban lakok 2019 óta ellenzéki a városunk polgármestere a közgyűlés többsége viszont fideszes. Bármit szeretne a polgármesterünk fejleszteni, vagy tenni a városért a fideszesek zsigerből leszavazzák, ezért nem is történik nálunk semmi."

Csak a korrektség kedvéért: nálunk fordítva volt, fideszes polgármester és ellenzéki többségű közgyűlés. Az eredmény ugyanaz.

júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

#11


"Nem, csak a rahomkulov gyerek hisztije miatt rúgtak ki egyetemi tanárt a Corvinusról."


Ennek az égadta egy világon semmi köze az egyetemi modellváltáshoz.

júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ennyire összemosottan és szimplán kezelt bonyolult problémára nem is lehet és nem is érdemes válaszolni.

Nincs fekete és fehér. Csak a szürke árnyalatai. A Fidesz sok dologhoz hozzányúlt, ha nagyon szorongatták. Az esetek többségében olyasmikhez, amiket addig senki se kezelt (jól), és már régen törődni kellett volna vele. Ilyenkor lettem én dühös és keseredtem el igazán. Mert amihez hozzányúltak, az onnantól tízszer rosszabb lett. Nem balgaságból, szándékosan.

júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16.

Jesszusom.

Vajon ki helyezett nyomást a Corvinus vezetőségére? Az egyetem felett álló alapítvány kuratóriuma. Az alapítvány vagyonában MOL részvények vannak. Rahimkulovék jelentős befolyással bírnak a MOL-ban, valamit jó kapcsolataik vannak az egyetem kuratóriumával.


Ha ennyiből nem vagy képes összerakni a helyzetet, akkor lövésem sincs milyen egyetemen taníthatsz.

júl. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#18


Egy egyetemre elég sokféle módon lehet nyomást gyakorolni, ahhoz nem kell az alaptívány kuratóriumi tagjának lenned. Amióta világ a világ, azóta nem egyszer előfordult már, hogy fontos emberek gyerekei lediplomáztak, nem teljesen szabályós módon. Ennek semmi köze az alapítványi modellhez.


Egyébként ebben az ügyben szerintem közel sem az történt, amit a sajtó lehozott. Volt bőven ködösítés meg mellébeszélés mindkét részről.

Amúgy nem tanár vagyok.

júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kétségkívül több jó dolog van most mint 2010 előtt. Akkor semmi jó nem történt, most azonban látok némely pozitívumot. Jól mondtam Vili? Jól értettem amit mutogattál?


Siffer

júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!