Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak még sokan akik...

Miért vannak még sokan akik azt hiszik hogy a kommunizmus egy országban megvalósítható dolog lenne?

Figyelt kérdés

2024. júl. 6. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Mert 100+ millió hulla még nem elég bizonyíték.
2024. júl. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Kik hiszik azt? Én egy ilyen embert se ismerek, aki azt hinné.
2024. júl. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 D-Mano ***** válasza:
29%

2-es,

kérdezz Rendszerváltás után született, középosztálybeli vagy újgazdag családba született fiatalokat. Ők annyira egy alternatív valóságban élnek, hogy teljesen jónak és megvalósíthatónak hiszik a kommunizmust... 😅

2024. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Itt gyakori kérdéseken pl sok ilyen ember van. Azért tettem fel a kérdést.
2024. júl. 6. 14:52
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

#4

Ne ebből az oldalból indulj ki. Nem ritka itt, 1 felhasználó több fiókot is generál és onnan mantrázza ezt a képtelenséget. Kis technikai ügyeskedéssel össze lehet hozni, egy maroknyi ember egy nagyobb tábornak tűnjön.

2024. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%
Mondjuk mert ma is létezik olyan sziget ahol kommunizmus van, ha meg nem lenne megvalósítható akkor nem létezne.
2024. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Már miért ne lenne megvalósítható? Többször is megvalósították már.


Mindjárt jön is kapásból az ellenérv: de nem fenntartható!

Miért, a jelenlegi világrend az? Ezerrel száguldunk az összeomlás felé.

2024. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert van egy történelmi mém, sőt szál mögötte, valószínűleg az ősközösség felbomlása óta, a nagyobb példákat kezdve Ovidiustól


Ovidius: Átváltozások. A négy évszak. Az aranykor.


[link]


[link]


és ma is megfigyelhetők tradiconálisabb közösségekben


https://www.youtube.com/watch?v=W2AP2m3ccBc


Varjúdombi mesék, Mese a neszekből született pikuláról


Ovidius után még egyes középkori eretnekmozgalmak, parasztfelkelők, az angol polgári forradalom idején a levellerek.


Technikailag a kommunizmus lenne a legtakarékosabb rend, hisz paradox módon a szegénység sokba került. Járványveszély (itt főleg harmadik világra kell gondolni), humán tőke pazarlása, a munkaerőpiacon a lehetséges tehetségek beszűkülése. Magyaroszágonezek közül a stat capture a legfeltűnőbb (NER), ennek gyökere meg a rendszerváltás után csalódott, a közélet iránt közömbössé vált tömegekben és a társadalom kettészakadásában keresendő.


Úgy mondanám, hogy a kommunizmusnak, bár mindmáig nem ismert a valós és teljeskörű elmélete, működő példái, de mémek szintjén jelen van az ismeert történelemeben, a történelem előtti időkben pedig ismeretlen módon lehetett jelen egyes egalitariánusabb hordatársadalmakban, valószínűleg egyes természeti feltételek hatásaképp (egyszerűbb volt a bizonytalan vadászti sikert valamiféle generálbiztosítást jelentő kölcsönös rendserrel kiegyensúlyozni, a gyerek az egész hordának a jövőt jentette, az öregek az idegen hordákkal való kommunikáció, nyelvtudás elhetőségét, mérges boyók, gyóngynövények ismeretét, az elembetegek az akkori hiedelemrendszerekben a samanisztikus készségeket). Ez persze ma is megvan még, az ősi kommunizmus a család szintjére szorult vissza, ahol alapvető neurológiai mechanimzusok, evolúciós örökség őrizte meg mint az őskor hagyatékát.

2024. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hatósági árak, kisajátítás, kijárási tilalom, hogyne működne! Igaz európa legszegényebb országává tette az alanyát de működik! A krumlilevesért még mindig fent tartja egy rakás birka.
2024. júl. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy értem, tisztám matematikai modellként el lehet képzelni egy kommunista társadalmat. Most hogy ez mennyire valós elképzelés, azt nem tudjuk. Nyilván a jelenlegi Magyaroszágot a családon belüli erőszak, a kölcsönös félelem és bizalmatlanság nagyon megterheli anyagilag és szellemileg is. Most hogy ez a XX. század végi nagy társadalmi kettészakadás nélkül megúszható lett volna-e, arról ma is folyik a párbeszéd. Valószínűleg a bajok régebbi eredetűek ennél, de az is valószínű, hogy a szegénység valóban okoz olyan súlyos csapdahelyzetekekt, amelyek egy kevésbé szegényellenes társadalomban nem lennének, egy végső soron mindenki jobbna járna. Erről szólnak a híres társadalmi csapdák, játékelmélet paradoxonok, mint pl a ,,közelegelők tragédiája'', a ,,fogyoldilemma'' és a ,,futok a pénzem után''. Ezekben lényegében a mátrixjátékok nyeregpontjának megtalálása nezézségei vannak memutatva.


Lehet hogy létezik kommunizmus, mindenesetre evolucióbiológiai okok miatt van egy ennek befogadására szolgáló mém iránti hajlam az agyban. Ha létezik kommunizmus (ezt nem tudjuk még), az valószinűleg igen összetett és kifinomult (miképp a horda- és őskori társadalmak valódi rendszere, hiedelemvilága, sőt nyelve is általában igen túlburjánzó, barokkosnak ható többnyire)

2024. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!