Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar Péter politikai pályafu...

Magyar Péter politikai pályafutása ennyi volt? EU képviselő lett, és vége? Elücsörög az EU-ban pár évig?

Figyelt kérdés
júl. 21. 09:15
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Azt persze nem vitatom, hogy a Fidesz ki tud találni olyan választási törvénymódosításokat, amelyek segítségével ez a 44% is bődületes "kétharmad" tud lenni virtuálisan.



Már csináltak egyszer 45szavazatból 67% mandátumot 2014-ben (22%-ot loptak össze a győzteskompenzációval a reális támogatottságuk fölé!)." Magyarországon nem listás választási rendszer van,hanem vegyes.Ha x párt elér az országos listán 44 vagy akárhány százalékot az csak a választási eredmény egyik része, mert egyéni mandátumokra is szavaznak a választók. Az un.győztes kompenzáció pedig nagyon sok mindentől függ,mennyire szoros az eredmény az egyéni körzetekben,hány párt nem éri el hány százalékkal a bejutàsi küszöböt,de egyébként nem abszolút értelemben a győztes kapja.Pl 2022-ben az összefogas is kapott kompenzációs mandátumokat, nekik is több listás mandátumok van a parlamentben mint ahány százalékot a listán elértek,korábban a

Jobbikkal is hasonló volt a helyzet

júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

21-es, én azt egy szóval sem vitattam, hogy a körzethatárok átszabása és az egyfordulós rendszer bevezetése is hozzájárult, hogy Európa egyik legaránytalanabb választási rendszerét hozta össze a maga javára a Fidesz.


Tetmészetesen messzemenően elfogadom és aláírom, hogy a hihetetlenül torz végeredményekhez ez a húzásuk is nagyban hozzájárult, nem csupán a világon egyedülálló győzteskompenzáció.


A lényegen mindez nem változtat: olyan rendszert építettek ki, amiben egyetlenegy párt nagyon könnyen kap a választók jóval kevesebb mint felének támogatásával is virtuális kétharmadot.


Ezzel csak az a baj, hogy az alkotmányt ezáltal kivették a nép TÖBBSÉGÉNEK kezéből és tulajdonképpen egy folyamatos kisebbségi alkotmányozás zajlik!


Ehhez képest a világ épelméjű országaiban olyan nem létezik, hogy egy alkotmánymódosítás mögött ne álljon a választópolgárok minősített, valódi többségének felhatalmazása!


Vannak máshol is aránytalan választási rendszerek, de EGYIKBEN SEM LEHET virtuális kétharmaddal, négy éven át nyakló nélkül alkotmányozni!


Ahol megengedett a kétharmados alkotmánymódosítás, azok MIND ARÁNYOS RENDSZEREK (ahol a kétharmad valóság-közeli dolog, de legalábbis BŐVEN, magasan 50% fölötti felhatalmazás!).


Az aránytalan rendszerekben mindenütt NÉPSZAVAZÁS szükséges az alkotmánymódosításhoz (azaz a rendszer a stabil KORMÁNYZÁST szolgálja az arányalanságával, de nem a kisebbségi alkotmányozást!).


Sajnos olyan hülye, sz.r országban éltek, hogy már azt sem értitek, mi a baj ezzel: ha egy párt a nép egyszeri, akár kisebbségi felhatalmazásával is kontroll nélkül alkotmányt módosíthat. Pedig ez valójában botrány a civilizált világban!

júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
22) A 2010-es választási eredmények alapján lehetlen lett volna úgy körzethatàrokat megszabni,hogy ne a Fidesznek kedvezzen,mert mindenhol tarolt a Fidesz. De az sem igaz,hogy a jelenlegi körzethatárok mellett nem tud nyerni az ellenzék,az pl megtörtént meg a vérfideszesnek tartott veszprémi körzetben is amikor Kész Zoltán nyert.Az sem igaz,hogy a magyarországi választási rendszer a legaránytalAnabb Európában.Az olasz vagy a görög sokkal aránytalanul pl Görögországban a legtöbb szavazatot kapott párt eleve megkapja a parlamenti mandátumok 30%-át.De pl Angliában csak egyéni mandátumok vannak és ott szó szerint minden visz a győztes akkor is ha egy szavazattal nyer,ha pl egy párt jelöltje minden körzetben megnyeri az egyéni mandátumot 1 szavazattal akkor egy párti lenne a parlament. De a francia választási is teljesen egyéni mandátumokból áll össze, százalékosan nézve a nemzeti front kapta legtöbb szavazatot pár hete is, és ez csak a 3.helyre volt elég.
júl. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
"Ehhez képest a világ épelméjű országaiban olyan nem létezik, hogy egy alkotmánymódosítás mögött ne álljon a választópolgárok minősített, valódi többségének felhatalmazása" Az USA is pl pont ilyen ország. Ott se az elnök mögött,se ha kiegészítők az alkotmányt nem szükséges hogy a választópolgárok százalékos többsége támogassa.
júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!