Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok tele vannak pénzzel...

A magyarok tele vannak pénzzel, az a tévhit honnan ered hogy itt nagy szegénység van?

Figyelt kérdés

Utazási irodában dolgozik néhány ismerősöm, az összes mondja hogy még a legdrágább milliós utak is azonnal elkelnek, fullon van minden.


A magyarok nagy része nagyon jól él ez vitathatatlan tény, nem Svájchoz kell magunkat nézni.



júl. 6. 18:46
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

39:


Évek óta minden kormánykritikus kérdéshez odahányod ezt a hülyeséget a piacgazdaságról. Vedd már észre, hogy a Fidesz éppen a piaci versenyt és az érdemalapu jövedelemszerzést rombolta és rombolja a legnagyobb elánnal. Itt minden kegy alapon megy, lásd legújabban a szerződésszegő CSOK-osok visszafizetés alóli mentesülésének szabályait, amely szerint a kormányhivatalok döntenek arról, méltányossági eljárásban, hogy kinek kell visszafizetni milliókat és kinek nem.

júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
8%

41.


Nevetséges mindenért a csokosokat hibáztatni.A saját sikertelenségedet akarod kivetíteni rájuk.

A csokosok csak egy csepp a tengerben, nincs nagy jelentőségük.



Képezni kellene magadat, tanulni, karriert építeni és akkor nem másokat hibáztatnál, amiért szar neked.

júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

42:


Ne hazudj ilyen kisiskolás módon, nem hibáztattam mindenért a csokosokat.


Viszont a csok-probléma kezelésében, mint cseppben a tenger, megmutatkozik a kegy-alapu hűbéri rendszer lényegi korruptsága.

júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
49%
#42 csepp abban a tengerben, ami az egészségügy, a közbiztonság, a közoktatás seggre esése, a pofátlanul magas összadóarány, a pofátlanul alacsony bérek és az első helyre kúszó korrupciós pokol így együtt. De ez a csepp pont jó arra, hogy rávilágítson, melyik típusú elmebetegséget üdvözölhetjük a jelenségek mögött.
júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Ez csalóka. Aki utazási irodában dolgozik, az azzal a réteggel kerül kapcsolatba, amelyik fizetőképes. Van nálunk pár százezer gazdag ember, pár millió középhelyzetű, pár millió szegény és talán félmillió-egymillió mélyszegény.

Egy gyorsétterem lehet, hogy tele van, de egyrészt pl. egy százezres budapesti kerületben van négy-öt ilyen. Ha az tele van emberrel, egy időben nincs bent ötvennél több ember, attól az étterem tele van, de a százezres kerület lakosságának hetven százaléka lehet, hogy sose jár ilyen helyekre anyagi okokból. Másrészt nem igaz, hogy ott sok ezer alatt nem lehet enni. Sajtburger pl. olyan árban van, hogy kettőt megeszel ezer forint alatt, nem kell mindig menüboxokat meg a drágább dolgokat venni. Én általában sose költök ilyen helyen ezer-kétezer forint felett. Van, hogy egy kávéra ugrok be útközben. Ésszel kell vásárolni.

júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira jó az életszínvonal, akkor miért izzad a magyar már attól is ha 600 Ft felett van a benya? Vagy ha drága a cukor, vagy az olaj, hogy rögtön rásapkázni kellett.
júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
46.: Ez így van. Aki utazási irodában dolgozik, töményen kapja a gazdagokat, gazdagabbakat, de ez nem jelenti azt, hogy a társadalom egésze gazdag lenne. Ez olyan logikai hiba, mintha egy gyilkossági nyomozó azt hinné, Magyarországon az emberek többsége gyilkos, mert ő főleg azokkal találkozik a munkája révén.
júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy én nem gondolom, hogy mindenki csóró lenne, pedig már múlt péntek óta bámulom a 140Ft-os egyenlegemet, és csak felélem, amit tényleg nehezebb időkre tartogattam. Valamennyi kp volt, már az sincs, most vagy kölcsönkérek, vagy sütögetem a kenyeret úgy, hogy bent van 27 fok alsó hangon, ami éjjel nagyon nehezen lemegy 24-re.
júl. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 everlight ***** válasza:
100%
A lakosság 10% a ingyen élő ők költenek ész nélkül: politikusok,kitartott házastárs,milliárdosok gyerekei, marketingesek, stb
júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemen szaktársaim nagy része is inkább jómódú, pedig ez vidéki egyetem. Mindenkinél a legdrágább háromkamerás telefonok, iMac és társai. Ha részletre vették akkor is fizetnie kell valakinek ugyanúgy. Lazán előszednek 60 ezer forintot csak úgy egy hétre. Soha nem tudtam megengedni magamnak, hogy gyorskajáldában, étteremben egyek hetente, még mások napi szintet rendelik a kaját. És nem, nem dolgoznak, max nyáron egy hónapot. Én nem szidni akarok senkit, én sem éheztem soha úgymond pedig a szüleim elváltak, csak nem kéne azt reklámozni, hogy szegénység van, amikor mindenkinek 40 ezres cipő van a lábán. Amit még el tudok képzelni és sokat hallok az az, hogy inkább sokan nem esznek, lerobbant helyen laknak és felvesznek hitelt (aki hitelképes) csak hogy a látszatot fenntartsa, ez mondjuk tipikusan magyar.
júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!