Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok tele vannak pénzzel...

A magyarok tele vannak pénzzel, az a tévhit honnan ered hogy itt nagy szegénység van?

Figyelt kérdés

Utazási irodában dolgozik néhány ismerősöm, az összes mondja hogy még a legdrágább milliós utak is azonnal elkelnek, fullon van minden.


A magyarok nagy része nagyon jól él ez vitathatatlan tény, nem Svájchoz kell magunkat nézni.



júl. 6. 18:46
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezekből a milliós utakból, meg luxusból látszik, hogy egy réteg egyre gazdagabb.

De sajnos egy jóval nagyobb réteg egyre szegényebb.

A középréteg próbálja tartani az életszínvonalát, de ez egyre nehezebb. Én is ebbe tartozom, onnan tudom.

De engem inkább az ország helyzete aggaszt. Az államadósság, jegybank eladósodása, a gazdaság, mezőgazdaság helyzete. A külpolitikánk. Ezek a dolgok pár éven belül katasztrófához fognak vezetni...

júl. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
10%

21#

Mi a középréteg?

Én annak tartom magamat és a családomat és mi is elmegyünk külföldi útra.Karibi térségben voltunk és csak a repjegy volt 500.


Beosztott (mérnök) vagyok egy ipari vállalatnál.Feleségem pedig pénzügyi területen dolgozik.


Nem érzem magam leszakadónak.Sokkal jobban élünk, mint a szüleink ennyi idősen, sokkal többet megengedhetünk.

Nyilván az infláció azért odacsapott, de,hogy rosszabbul élnénk, nem érzem.

júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
16%

22.


Az ilyennek hiába beszélsz.

Egyrészt arról álmodozik, hogy majd minimálbérből megy a Karib térségbe nyaralni.

Másrészt azt hiszi, hogy ha neki nincs pénze, akkor másnak sincs.

júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
90%

Ha csak négyen repültetek, az 2 milla. Ott még egy-két milla elment gondolom.

3-4 milliót ki tud szerinted egy nyaralásra elkölteni? Hát nem a középréteg.

Mi a középréteg?

Én annak tartom magam. Beosztott vagyok, de nem mérnök(azért na! a legtöbb beosztott nem mérnök! fizikai munkás, irodista stb).

Aki 3-4 ezret keres havonta, van gyerek, kocsi, hitel, rezsi, betegség, bevásárlás, annak nem telik milliós nyaralásra.

15-20 éve simán belefért egy külföldi nyaralás, új autó, gyerekeknek ha felnőnek lakás, megtakarítás, stb. Most? A belünket kidolgozzuk, hogy ne csússzunk lejjebb.

Pedagógus, fizikai dolgozó, közalkalmazott, stb. ugyanez a helyzet.

júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
3-400 ezret bocsesz
júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
8%

"15-20 éve simán belefért egy külföldi nyaralás, új autó, gyerekeknek ha felnőnek lakás"



🤣🤣🤣🤣🤣🤣

júl. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
69%
Hitelre utazgatni csodálatos lehet
júl. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%

22+23) pont ez az hogy ti csak abból indultok ki hogy pár tízezren eljutnak nyaralni egy tízmilliós populációban.nem véletlenül kértem számokat.

Bementem a pékségbe ahol vettem 2db 33dekás kalácsot,4 sajtos pogácsát,4 mákos valamit,4 hortobágyi néven futó táskát ami 5e Ft-ba került.a pékség a forgalmas hely ellenére töküres volt,a polcok tele voltak.ez a valóság,élelemre nem telik a nagy többségnek, és mint utáltam rá nem lehet mindenki mérnök,infós,pénzpiaci manipulátor.

júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
0%
Igen, biztos pár tízezren hozták össze az 1 millió éjszakát 😂😂😂
júl. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
0%

28#


Rendes kézműves pékségben ilyen árak vannak.

Versenyképesnek kell lenni.Akár diploma, akár szakmunka szempontjából.


De, aki ahhoz is hülye,hogy kihasználja a piacgazdaságot és megértse azt, azzal nem lehet mit kezdeni.



Képezni kell magadat, folyamatosan keresni a lehetőségeket.

júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!