Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kötelező szűrővizsgálatok...

A kötelező szűrővizsgálatok azt a célt szolgálják hogy a betegeket a magán egészségügy felé terejék?

Figyelt kérdés
Gondolom ebbe van pénz esetleg a kormány közeli tagoknak. Nyilván mindenki tudja hogy ha tömegesen elkezdünk szűrni például vastagbél szűrést és kijön hogy székletvér pozitív (rengeteg embernek ki fog jönni mert nem specifikus) akkor egyszerűen nem fogja tudni az állami egészségügy megtükrözni ezeket az embereket vagy majd egymásfél évet vár a tükrözésre, így mindenki kénytelen a gyorsabb vizsgálat érdekében a magánegészségügyet igénybe venni. Nyilván akinek van pénze az nem fog várni ugyanis ráknál sietni kell
júl. 2. 19:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Azt a célt szolgálják, hogy időben kiderüljön a baj, amikor még könnyebben gyógyítható.
júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
1. És szerinted amikor hirtelen sok beteg lesz akkor hogy fogja tudni a gasztroenteorológia ellátni ezeket a betegeket, mikorra fog sorra kerülni a tükrözés? Ismerősöm már most fél évet várt...
júl. 2. 19:24
 3/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

".....amikor még könnyebben gyógyítható....."



Igen csak amikor már odakerül akkor már nem lesz könnyebben gyógyítható

júl. 2. 19:26
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

""embereket vagy majd egymásfél évet vár a tükrözésre""


Nem kell ennyit várni.

Tavaly voltam tükrözésen (vastag bél és gyomor is) két hetet kellet várnom az Ózdi gasztroenterológián.


A szűrővizsgálatok célja hogy minél hamarabb észrevegyék az esetleges elváltozásokat És minél több embert meg lehessen gyógyítani.


Minél hamarabb veszik észre az elváltozásokat annál nagyobb az esély a gyógyulásra.

júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

""Ismerősöm már most fél évet várt..""


melyik kórház ez?


Én az Egri Markhot Ferenc kórházban az idén februárban voltam.


Január 18-án kértem időpontot (telefonon) és február 12-én kellet mennem.

júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
5. De ha kötelező akkor hirtelen nagyon sok beteg lesz hidd el azt már nem bírja el az egészségügyi rendszer.... szűrővizsgálatnàl nem áll meg a dolgok ugyanis kezelni kell ezeket a betegeket ehhez kell pakológiai háttér sebészzi háttér stb. mert hirtelen nagyon sok beteg lesz
júl. 2. 19:38
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

#19:21

Ha az volna a cél, hogy időben kiszűrjék akkor a vérvizsgálatos markert tennék kötelezővé.

júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

8


Látom nem vagy tisztában a dolgokkal.


A "sima" szűrésen (nem akkor amikor beutalóval küld esetleg a belgyógyász)

először két egymást követő napon székletvérvizsgálatott csinálnak.

Utána következik a tükrözés abban az esetben ha a vizsgálat nem negativ.


Olvasd el-


[link]

júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#19:45

Látom nem tudsz olvasni

júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!