Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem a felelősségteljes,...

Miért nem a felelősségteljes, tájékozott gyerekvállalást támogatja a kormány?

Figyelt kérdés
Nagyon sokan panaszkodnak,hogy nehéz a gyereknevelés. Nem tudják összeegyeztetni a munkahelyükkel és pénzük sincs rá elég. Esetleg kedvük sincs hozzá, mert pár év alatt el is unják. Ez mind vizsgálható lenne már előre is. Az is, hogy az ócska buszokra és 100 éves vonatokra mennyire egyszerű felszállni babakocsival. Ezek pontos ismeretében kellene gyereket vállalni. Ez nem kötelező, nem olyan dolog ami nélkül ne lehetne élni.
jún. 19. 09:22
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
41%

Miért kényszer?


Egy ismerősöm 30 millió Ft-ot kapott a szüleitől lakásvásárlásra.


Na ebből már lehetne lakást venni, de neki 70-80 millióért kell nagy családi ház, luxus dolgokkal.


Ezért hitelt vesz fel, meg persze babaváró, csok, anyámkínja, amit csak ki lehet maxolni.


És az állam ezeket a nagyigényű embereket pénzeli, akiknek amúgy sem lenne anyagi akadálya a családalapításnak.


Nekem adna valaki 30 milliót én azt befektetném, nemhogy még hitelt vegyek fel.

De ez van, amikor valaki nem tudja értékelni, amit kapott ajándékba.

jún. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Egy 80 👏 milliós 👏 ház 👏 nem 👏 luxus


Hogy arról ne is beszéljünk, hogy aki az elmúlt ~10 évben bármikor ingatlant vett hitelre, annak szinte biztosan jobban nőtt a vagyona az ingatlan értékének növekedése miatt, mint amennyi a banki kamat volt, főleg ha van benne állami támogatás is, tehát összességében befektetés volt a hitelfelvétel.

jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
80 millió az egy alja családi ház megyeszékhelyen.
jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
A luxus szót kéne definiálni.
jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Miskolcon 20 millióért lehet venni 2 szobás lakást.


Én Miskolc mellett lakom.

40-50 millóért már nagyon jó családi házat lehet venni.


80 millió az már a luxus kategória.

Tehát méregdrága kerítés, térkövezve az udvar, a lakásban több fürdőszoba, napelem, stb.


Szóval amit felszed pénzt az államtól egy ilyen ember, az szinte a luxusra megy.


Mellé még ugye autótámogatás is.


Aki meg fizeti az adót rendesen, nem kap támogatást, nehezen jut előrébb.


De könyörgöm, nem én vállaltam más gyerekét.

Ha segíteni akarnak a más adójából, akkor legalább a rossz helyzetben lévőket segítsék, ne azt, akinek már eleve hatalmas előnnyel indult az élete.


Ott volt a devizahitel is, egyik rokonom hatalmas családi házban lakott, egyedüli gyerekként, a felső szint teljesen külön bejáratú volt, nem volt egy luxus szint, de rendezett, ápolt lakás.

Erre ők kitalálták, hogy nekik amerikai konyhásra kell a lakást megcsinálni, mert akkor az volt a fancy.


Aztán láthatjuk mennyien belebuktak ebbe is, de majd az állam akkor is kisegíti őket.


Ez nem igazságos, hogy felelőtlen emberek luxusigényeit másokkal fizettetik meg!

jún. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

#35 nem mindenki akar egy borsodi faluban lakni, ahol 80 millióért ilyesmit adnak.


De ha ezzel azt akarod mondani, hogy a támogatásokat arányosítani kéne a település átlagos m2 árával, akkor egyetértek. Viszonyítsunk az országos átlaghoz, és a 10 milliós támogatás Felsőzsolcán legyen 5 millió, a 12. kerületben pedig 22 millió. Így valóban igazságosabb lenne.

jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

#36


Miért, szerinted én borsodban akarok élni?


Vagy mindenki szeret ott élni?


Tudom, mindenki Budapest aglomerációjában akar élni.

Meg mindenki Budapesten élne panelben inkább, mint Miskolcon.


De ha az állam támogatja miért válogat, miért nagyok az igényei?


Az egy percig sem fordul meg a fejében, hogy megdolgozzon a jobbért, hanem az adófizetők dobják össze neki.


Mi, akik meg semmiféle támogatást nem kapunk, nekünk már egy vidéki putri is luxus emiatt.

jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
82%

Mert akkor nem lenne olcsó majd elég munkás az akkugyárba, pedig hosszútávra terveznek. Kell nekik az olcsó munkaerő, ahhoz meg nem kell, hogy jó körülmények közé szülessen a gyerek. Kiszolgáltatottá is válik az a réteg, aki rossz körülmények közé vállal gyereket, könnyebben elvállal szr munkát, nehezebben váltja le a biztos helyet bizonytalanra, mint egy szabad ember gyerek nélkül.

Meg örülnek, ha egy kis alamizsnát kapnak 4 évente és rájuk szavaznak cserébe. Szóval rövid távon a kormány nyer rajta.

jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!