Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem az lett volna a legelegans...

Nem az lett volna a legelegansabb, legerkölcsösebb, ha Vitézy a fideszes mesterkedés után szimplán elfogadja, hogy alulmaradt?

Figyelt kérdés

Lehet jogilag okés, de az hogy két nappal a választás előtt visszalép Szentkirályi, és a táborát arra uszítja, hogy szavazzanak Vitézyre, hogy kisöpörjék gyurcsányékat meg Karácsonyt a vársosházáról.


Ez kb +200.000 fideszes szavazatot hozott Vitézynek.


Ha Vitézy valóban nem a Fidesz embere, amit senki nem hisz már el, akkor egy ilyen szégyen után nem az a legelegánsabb, ha elfogadja a vereséget?



jún. 14. 09:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"(Pl a kiadott nyomtatvány szerint, ha valaki Szentkirályira meg Vitézyre is ikszelt az érvénytelen.) Közben meg kiderült, hogy érvényes."


Rosszul adták ki eredetileg a közleményt. Mivel Alexa visszalépett már nem volt potenciális jelőlt. Így a neve melletti X ugyanolyan papírfirkának minősül, mintha a tollat ellenőrizve firkálsz valamit a lapra a sarokba

jún. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%

"Pl a kiadott nyomtatvány szerint, ha valaki Szentkirályira meg Vitézyre is ikszelt az érvénytelen"


Nem volt benne ilyen. Sőt, bár ismerjük a szabályt, korábban is volt kieső jelölt, reggel és este is szóltak, hogy figyeljünk, ez érvényes.

jún. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#4 "Itt az érvénytelen szavazatokról van szó. Mi a garancia akkor, hogy az érvényeseket jól számolták?"

Amennyiben hasonló okot találna valaki akkor az érvényes szavazatokat is újra kellene számolni. Volt rá több példa a múltban amikor elegendő okot talált a bíróság a szavazás megismétlésére.

Most egyenlőre az van soron, hogy megállapítsák, hogy az érvénytelennek mondott szavazólapok valóban mind érvénytelenek-e. Jogos felvetés érkezett és ezért ellenőrzik. Lehet, hogy egyáltalán nem találnak közte olyat amit érvényesnek kellett volna tekinteni, de lehet, hogy lesz közte több ezer is. Ma ez kiderül. Utána Karácsony ha indokolni tudja akkor kezdeményezheti az egész szavazás megismétlését.

Az első linken egy olyan határozat van amiben elfogadták az indklást, a másodikban pedig ahol elutasították, mindkettőnek az indoklása érthető és elfogadható.

[link]

"Az ítélőtábla a Veszprém Megyei Területi Választási Bizottság 54/2019. (X.18.) számú, Litér

község 2019. évi polgármester választása során az 1. szavazókörben leadott szavazatok eredményét megállapító határozatát megváltoztatja, és a választás eredményét megsemmisíti.

A Litér 1. számú szavazókörben előírja a polgármester választás megismétlését.

A megismételt szavazás időpontja 2019. november 10. "

[link]

"A Fővárosi Ítélőtábla a Fővárosi Választási Bizottság 303/2019. (X. 21.) számú határozatát helybenhagyja."

jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

#7

Gondolkozz Szergej!

jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

#8 "Én azt tartanám fair-nek, hogyha egy párt visszalép az én javamra (mármint ki is van mondva, hogy az én javamra), akkor a nevem alá kerüljön fel annak a pártnak a logója is, mint támogató szervezet."

Csakhogy nem az szerepel a választási törvényben, hogy annak a logója kell szerepeljen a jelölt mellett aki támogatja a jelöltet, hanem aki hivatalosan jelöli.

Attól mert egy jelölt visszalép és megkéri a szavazóit, hogy helyette X jelöltre szavazzanak, az nem azt jelenti, hogy a jelölt is ezzel egyetért és azt a visszalépőt vagy annak pártját szeretné a győzelmével képviselni.

Ő a saját jelölő szervezetét képviseli és a szavazók ennek ismeretében döntenek úgy, hogy a saját jelöltjük/pártjuk helyett őt fogják így is megszavazni.

jún. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 sörpocak ***** válasza:

"Csakhogy nem az szerepel a választási törvényben, hogy annak a logója kell szerepeljen a jelölt mellett aki támogatja a jelöltet, hanem aki hivatalosan jelöli."

Tudom mit ír elő a törvény, én csak a vágyálmaimat írtam meg.

jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ez úgy kabaré, ahogy van. Szégyen és gyalázat!
jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

#7

Rájöttél?


1. Két FIDESZ-es jelölt indítása, az egyiket LMP-snek álcázva.

2. Az "első számú" FIDESZ-es jelölt visszaléptetése.

3. A visszaléptetés olyan időpontra időzítése, hogy a visszaléptetett neve ott maradjon a szavazólapon.

4. Összevisszaság az áthúzások terén.

5. A két x-es szavazólapok érvényesnek minősítése. (Lehetőség az 1 x-esből két x-es alkotására.

6. Az így előkészített szavazólapok újraszámoltatása.


Vagy szíves azt gondolni, hogy abban az országban, ahol minden a nagy ember rendeletére történik, ez az ördögien mesteri koreográfia nem az ő motiválására jött létre?

jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
63%

A két x-es szavazólapok érvényesnek minősítése


Az mindig is érvényes volt, ha az egyik olyan jelöltre érkezett, aki kiesett. És szerintem pont ez adta nekik a tippet, kéz a kézben azzal, hogy Magyar érvénytelen szavazásra buzdít. MErt az átlag fejében mi érvénytelen? HA több helyre szavazol. Nyert ügyük van, mert lesz elég sok birka, aki simán behúzza a kettősüket.

Csak amire nem számítottak szerintem, hogy még SZA és VD összes szavazata sem biztos, hogy eléri KG-t.

jún. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

#19

Véleményem szerint Magyar azért buzdított érvénytelen szavazásra, mert az is része volt a nagy ember koreográfiájának.


És ezt is meg lehet tenni ebben az országban.

jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!