Ha egy NATO-tagállamot megtámadna Oroszország, támogatnád, hogy Magyarország a szerződéses vállalásának megfelelően katonai segítséget nyújtson a megtámadottnak, vagy elleneznéd?
Ha nincs hazai áldozat akkor én sem látom, hogy megjelennénk mint aktív fél.
Bár ez érdekes, mert Koszovóban magyar katonákat csépeltek és a hiradóba sem került be. Csád messze zűrösebb, mint a Baltikum és oda is megyünk. Ha lesz lemorzsolódás valszeg arról is kuss lesz...
Érdekes játékot játszanak a politikusaink. Azt sem zárom ki, ha most reccsen a Fidesz és megindul egy belföldi politikai mélyrepülés akkor a '26-os választások előtt a békepártiak behívják a tartalékosokat a színjáték kedvéért...
Ezek mindenből belpolitikai hasznot csinálnak, de azt nem tartom valószínűnek hogy egy NATO gríz esetén elsők lennénk akik segíteni indulnának.
Belátható ideje nem voltunk a Baltikumban ami annyit jelent lassan megint mi következünk. :)
Oroszország nem fog egyetlen NATO-tagállaomt sem megtámadni. Főleg nem atommal. NATO országok pedig csak védekezésben segítik egymást, támadásban nem - vagyis a NATO tagország határain kívülre segítenek szorítani az ellenséget, másban nem.
Idegen ország területén támadólag használni atomtöltetet, azzal végleg elásná magát Kína és a világ előtt is, azt nem teheti meg, és nem is fogja. Orosz seregeket jelenlegi állapotukban viszont - tisztán konvencionális hadviselésben - úgy tolná le az asztalról a szövetséges haderő, mint kisgyerek a spenótot, afelől nincs kétségem, és biztos vagyok benne hogy Putyinnak sincs efelől kétsége. Épp ezért Putyin nem fogja NATO tagország területét katonailag zargatni, innentől a kérdésnek igazából nem sok értelmét látom, a hisztériakeltésen kívül.
12:
Nyilván nem atommal tesztelné a NATO-t Oroszország, hanem hagyományos fegyverzettel. Pont azért hogy lássa, mennyire volt sikeres a Kremlből szított “békepárti” kampány Európában.
A kisgyerek vs. spenót hasonlatod igaz lehet akkor, ha trombitaszóra az összes NATO-tagállam felsorakozik.
Ha viszont szélesebb körben teret nyer a “nem a mi háborúnk” orbáni megközelítése, ha nem lesz meg a közvélemény támogatása a tagállamokban a harc felvétele mellett, akkor az 5. cikkely könnyen írott malaszt maradhat. És egyenként már mindenkinél erősebbek az oroszok (a távoli USA-t leszámítva, aki azért egyedüli marhaként nem fog tízezreket a vágóhídra küldeni ha az európai szövetségesek húzódoznak majd).
15:
Ok, de meg van győződve a vezetésünk, hogy Oroszország szeret minket, a Nato-ernyő nélkül sem bántana minket. Ez a meggyőződés teljesen nyilvánvaló Orbán és Szijjártó megszólalásaiból.
"de meg van győződve a vezetésünk, hogy Oroszország szeret minket"
Dehogy,a mi vezetésünk sem annyira hülye mint amennyire annak láttatja magát.
#16
Nem támadnának meg ez biztos. Simán megszállnának minket, mert védekezésre gyakorlatilag képtelenek vagyunk. Abban a pillanatban, ahogy Magyarországot kitennék a NATO-ból az oroszoknak rohadtul nem lenne érdeke velünk jópofizni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!