Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha egy NATO-tagállamot megtáma...

Ha egy NATO-tagállamot megtámadna Oroszország, támogatnád, hogy Magyarország a szerződéses vállalásának megfelelően katonai segítséget nyújtson a megtámadottnak, vagy elleneznéd?

Figyelt kérdés

máj. 28. 19:28
A kérdező szavazást indított:
Fideszes vagy Mihazánkos vagyok és támogatnám, nem hagyhatjuk cserben a szövetségeseinket
Fideszes vagy Mihazánkos vagyok és ellenezném, inkább szegjük meg a szövetségesi kötelezettségünket, de ne menjünk háborúba
Egyéb párti vagyok és támogatnám, nem hagyhatjuk cserben a szövetségeseinket
Egyéb párti vagyok és ellenezném, inkább szegjük meg a szövetségesi kötelezettségünket, de ne menjünk háborúba
37 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Máskülönben mi értelme az egésznek?
máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Te tamogatnad hogy fizetni kelljen a boltban a vasarlasokert, vagy inkabb ellenezned?
máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
97%
Igen. Ha az oroszok olyan örültek hogy a natora támadjanak, akkor felesleges lenne ki maradni hiszen ránk is támadhatnak.
máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Fogjátok majd meg Szijjártó sörét, amikor Putyin megteszteli Lettországot vagy Litvániát.
máj. 28. 20:28
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

"amikor Putyin megteszteli Lettországot vagy Litvániát"


Nagy butaság lenne. A "NATO" a felderítőgépek és műholdak miatt minden csapatösszevonást lát. A balti államokban van egy rakás más nemzet katonája, pont azért hogy ne legyen kibúvó ha beüt a sz@r, értsd: ha az oroszok megtámadják valamelyik országot a három közül akkor amerikai,brit,német,olasz, MAGYAR stb katonákat fognak megtámadni. Biztos hallottál róla, időközönként pl mi látjuk el a légtérvédelmet így ha olynakor indul a buli akkor az első támadó orosz gépek a magyar légierő Gripeneivel fognak találkozni.


A lengyeleknél folyamatos a magasfokú készültség és mivel látják ha csúnya dologra készülnek a készültséget és őrjáratot adó gépek nem csak légiharc-rakétákkal fognak repkedni, hanem egy részük levegő-föld fegyverzettel is. Ráadásként ott van a Balti-tengeren a helyi flotta plusz a német/holland/dán/norvég légierő is 1 órányi repülési időn belül. Ha ezt Putyin megteszteli akkor nagyon csúnya pofonba szalad ám bele.


Ezt a sok hülyeséget azért írtam le, mert nem mindenkinek világos hogy amikor valamelyik balti államot emlegetjük akkor nagyon sokak számára nem világos, hogy azok nem csak a balti államok, hanem adott esetben mi is.

máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5:


“ha az oroszok megtámadják valamelyik országot a három közül akkor amerikai,brit,német,olasz, MAGYAR stb katonákat fognak megtámadni.”


Magyart nem igazán.


Tavaly decemberi állapot szerint magyar katona egyik balti országbeli NATO battlegroup-ban sem volt, és csodálkoznék, ha pont azóta szálltak volna be ezekbe Orbánék.


[link]


Host nation: Estonia

Framework nation: United Kingdom

Contributing nations: France and Iceland


Host nation: Latvia

Framework nation: Canada

Contributing nations: Albania, Czechia, Iceland, Italy, Montenegro, North Macedonia, Poland, Slovakia, Slovenia and Spain


Host nation: Lithuania

Framework nation: Germany

Contributing nations: Belgium, Czechia, Luxembourg, the Netherlands, Norway and the United States


A Steadfast Defender hadgyakorlat a napokban ér véget, így ha annak keretében átmenetileg oda is tévedt magyar katona (bár erről nincs hír), annak is vége lesz.


Még egy elvi lehetőség, hogy pont a magyar légierő őrjáratozik a balti légtérben a támadás idején, de mivel erre csak pár évente pár hónapos időszakokra kerül csak sor (eddig 2015-ben majd 2019-ben pár hónap, majd legutobb 2022 aug-szept) ennek esélye igen korlátozott.


Ezt csak azért írtam, hogy messze nem magától értetődő, hogy egy balti országot érő orosz támadás esetén már eleve magyar katonák is lennének ott, azaz a döntési helyzet a katona-küldésről vagy cserbenhagyásról valós lenne.

máj. 28. 21:47
 7/20 A kérdező kommentje:
Magyarul az Orbán-kormánynak vajon meglenne a politikai bátorsága katonák háborúba küldéséről dönteni egy “békapártiságra” és a putyini Oroszország iránti maximális megértésre kondicionált országban?
máj. 28. 22:00
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

"Tavaly decemberi állapot szerint"

Ezeket 6 havonta rotálják, a légierőt 4 havonta.


Helyesebb lett volna, ha "akár magyar katonákat" írok, de a lényegen nem sokat változtat. Putyinnak vegyes NATO kontingensen kell átgyalogolnia...


Az Orbán-kormány sztem csíra lenne ebbe beszállni. :)

máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Amúgy vannak egyéb "diplomáciai" módszerek is, amik nem.olyan hangosak mint Medvegyev csaholása, de azért hatásosak.

Erről pl egy betűt sem láttam a hírekben, nem kürtölték világgá:


[link]


A kalinyingrádi légvédelem örülhetett ennek. Szép csendben is oda lehet szúrni a másiknak... :)

máj. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8:


Magyar katonák belátható ideje nem voltak telepitve a balti NATO-kontingensekbe. A kérdés szempontjából ez a lényeg.


Én nem látom magam előtt azt az Orbánt vagy Szijjártót, aki a NATO-válságülés után bejelenti, hogy tartsatok ki észt rokonaink; litván barátaink, küldjük mi is a fiainkat a csatába hozzátok az orosz ellen.


De ha jól értem, ezt te sem.

máj. 28. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!