Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik felháborodnak azon, hogy...

Progizo kérdése:

Akik felháborodnak azon, hogy politikai pártállásuk miatt lenézik őket, mit tesznek az előítéletek ellen?

Figyelt kérdés

Főleg a fideszeseket érik olyan jelzők az ellenzéki szavazóktól, hogy milyen ostobák, stb., de vajon ez tényleg alaptalan? Azaz pl. a kormánypropaganda szócsövek mellett legalább néha veszik-e a fáradtságot más médiumokból való tájékozódásra, saját pártjuk, politikusaik és annak tettei kritikus szemlélésére vagy szemellenzős ló módjára fogadnak el mindent és kizárólagosan, ami kedvenc pártjuktól érkezik?

Mert ha leostobázzák őket, akkor nagy a mellény, hogy ők nem is olyanok, meg hogy emiatt lesz újabb 2/3 - de valóban nem olyanok? Tenni is kéne ám azért, hogy ne olyannak látszódjanak már kirívóan, azaz objektívnak lenni a tájékozódás terén, képesnek lenni kompromisszumokra és nem "meglátni más szemében a szálkát, míg magukéban a gerendát sem" módjára kritikátlanul szolgálni az adott pártot.

Szerintem ez mindkét oldal felé igaz.



márc. 12. 08:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
42%
És minden egyes alkalommal, amikor beszéltek az ismerősökkel, barátokkal, rokonokkal, akkor politizáltok? Meg annyira rossz mindenkinek, hogy ők itthon maradtak? Azzal ne gyere, hogy azért maradtak otthon, mert nem tehették meg, hogy külföldre menjenek, hiszen te is egy élő példa vagy rá, hogy lehet. Meg mit latsz itt, amikor hazajössz? Konkrétan mi az, ami szerinted annyira sz*r, amit látsz? A magyar ember a panaszkodás művésze, a legtöbbször hárommal el kell osztani mindent.
márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
53%

10-es, pont ezt akartam válaszolni, mielőtt elolvastam a válaszodat.


A magyarországon élő valóban nem lát rá a külföldi dolgokra (mégis folyton osztják a nemlétező eszüket Brüsszelről, az EU-ról, az USA-ról, a NATO-ról, a "hanyatló Nyugatról", szünet nélkül). Legfeljebb turistaként ismerik, maximum egy cserediákprogram által, amíg meg nem szűnt az Erasmus is.


A külföldi magyarok viszont nem amnéziások: emlékeznek a Magyarországon eltöltött fél életükre és továbbra is tetemes időt töltenek Magyarországon, járnak haza, tartják a kapcsolatot a családdal, stb.


Nagy bónusz az is, hogy a külföldön élő magyarok beszélik a magyar nyelvet is, így tudnak az adott ország nyelvén tájékozódni, az adott ország médiájából, közösségi oldalairól, internetes fórumairól.


Ezzel szemben a fideszesek nem beszélnek svédül pl., ahogy francia, flamand, német, stb. nyelveken is kevesen (sokan még angolul sem!) - mégis frenetikus véleményük van, amit kritikátlanul a fideszes médiagépezetből vesznek át.


Úgy habzik a szájuk pl. a svéd NATO-csatlakozás kapcsán, mintha valaha is fogyasztottak volna svéd médiát, volna a leghalványabb fogalmuk is arról, hogy Magyarországot VALÓJÁBAN megsértette-e vagy sem a svéd állami média - azon túlenően amit kötelező véleményként lediktálnak nekik magyarul a fideszes politikusaik.


9-es ebbe jól beleszaladt, hiszen a saját logikája szerint is inkább a fideszeseknek volna szükségük több önmérsékletre a külföldi ügyekbe való belepofázás terén - no és persze több tájékozódásra, a fideszes propaganda mellett is!


Ezzel szemben a külföldiek ismerik a külföldi és a magyar sajtót is, tapasztaljálk a külföldi és magyarországi közállapotokat is, tehát jóformán CSAKIS nekik van reális összehasonlítási alapjuk.

márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%
11, egy barátom apja, akit gyerekkorom óta ismerek meghallt tavaly a korházi kezelése miatt, utólag kivizsgálták és beigazolódott, vagy, hogy a másik barátom, nem tudja fizetni a hitelét, mert annyira nincs otthon fizetés, meg, ha lemegyek boltba és találkozok ismerőssel, mindenki panaszkodik valamiről... szerinted, ha hazamegyünk, akkor külföldön hagyjuk a szemünket és fülünket?
márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%

11-es, ameddig én segítem anyagilag az otthoni családot és nem fordítva, illetve ameddig az én fizetésem max 5%-ot inflálódik, miközben az otthoniaké 25%-ot, addig nekem ne ossza senki az észt a "hanyatló Nyugatról" és a dübörgő magyar gazdaságról meg az unortodox gazdaságpolitika frenetikus sikereiről!


Az EU legmagasabb inflációját produkálta az ország az amúgy is a legalacsonyabbak közé tartozó bérek mellett!


A "rezsicsökkentett" energiaárak egy átlag magyar munkavállaló jövedelmének a 25-40%-át elviszik (csak az, hogy fűt, világít, tisztálkodik és iszik), a "drága" nyugati energiaárak meg a drágulás idején is max 15-20%-át emésztették fel az átlagkereseteknek!


Az orosz barátságon alapuló fantasztikusan olcsó üzemanyagárak nem egyszer rávernek a nyugati "szankciós" árakra - a bérek meg sehol sincsenek hozzájuk képest!


Egy futó pillantást kell vetni hónap elején és egyet hónap végén is a nyugati és a magyarországi pénztárcákra ahhoz, hogy a fogyatékos is belássa, hogy a magyar kormány sikerpropagandája egyszerűen HAZUDIK. Reggel, éjjel meg este. Durvábban mint Gyurcsány!

márc. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Érdekes vélemények...

#8.: "Magyarországon a demokráciának nincsenek hagyományai. 1000 év magyar államiságból volt ÖSSZESEN 39 évnyi KVÁZI demokrácia"


Ehhez annyit tennék hozzá, hogy demokrácia azért Nyugaton sincs túl régóta, tehát Magyarország viszonylatában sem kérhetjük számon, hogy 1000 éve nincs olyan nálunk. Ennek az az oka, hogy a mai értelemben vett demokráciák a 19-20. századok folyamán alakultak ki.

Mindamellett Magyarország nemegyszer haladóbbnak bizonyult a Nyugatnál, pl. vallások egyenlősége az erdélyi fejedelemségben vagy hogy nálunk régen nem volt rabszolgaság, amikor az USA-ban még igen. Meg sokszor éppen a Nyugat is volt, amely fenyegette és megszállta hazánkat, olyanná alakítva történelmét, amilyen lett (pl. Habsburg uralom által).

márc. 12. 19:43
 16/25 anonim ***** válasza:
71%

15# Magyarország haladóbb... xD


Mivel? A vármegyékkel? Az ispánokal? Amikor az oroszokkal pacsiztunk és minden újdonság 20 év késéssel ért ide? Amikor az amcsik meg nyugat németek már színes TV-t néztek te meg rádiót hallgattál? Amikor itt még jégtömböket vittek házhoz amcsiban meg már légkondi volt?


Egy poszt szovjet, putri nép vagyunk. Nem véletlen hogy nincs itthon egy nobel díjasunk vagy gazdag vállalkozónk se.

márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

#16.: és mindez kinek a hibája?

Csak mert tudtommal nem a magyarság akart a szovjet befolyási övezet része lenni, hanem a méltóságos USA lökött minket a térség más országaival együtt Sztálinék kezei közé. Tudod, Jalta és hasonló osztozkodások...

márc. 12. 20:22
 18/25 anonim ***** válasza:
54%

17# Te okostojás, ne mutogass vissza 60-70 évvel. Melyik nép szavazta meg azóta a vezetőket? Ki bonyolította le így a rendszerváltást, ki adta el a gyárakat? Ki miatt nem jön EUs pénz?


Tudod kire mutogass akinek a hibája ez az egész? A MAGYAR EMBEREKRE.


Csak egyszer látnám hogy valamiért felelősséget vállal ez nép.

márc. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%

#16 "a méltóságos USA lökött minket a térség más országaival együtt Sztálinék kezei közé. Tudod, Jalta és hasonló osztozkodások..."


Mi az, hogy az USA "LÖKÖTT" Sztálinék kezei közé??? :)))))

Mindjárt kitalálod, hogy tukmálni kellett! :))))



Tudod, az úgy volt, hogy történt egy második világháború, amit Sztálin nélkül a Nyugatnak nem lett volna ereje meg sem nyerni - és akkor ma élhetnénk egy náci Európában!


A Jaltai egyezményben 99%-ban csak azt szentesítették, ami a gyakorlatban MÁR MEGTÖRTÉNT!


A világháború végén ugyanis a Nyugat és a sztálini Szovjetunió VERSENYT FUTOTT, hogy minél gyorsabban szabadítsanak fel minél több területet, a SAJÁT befolyási övezetük alá vonva azokat.


Az amerikaiak, angolok és szövetségeseik megindultak Nyugatról keletre, Sztálin pedig keletről Nyugatra - ahol találkoztak, Kb. ott alakult ki Kelet-Németország és Nyugat-Németország határa!


A Nyugat nem oda "LÖKTE" Sztálinnak ezt az övezetet, hanem sajnos a Szovjetunió szabadította fel a német megszállás alól, megelőzve a Nyugatot.


Az gondolom világos még a te hiányos történelmi ismereteid alapján is, hogy Amerikának és Nagy-Britanniának 6 év véres háborúzás után nem lett volna ereje a Szovjetuniót is legyőzni (még Hitlert sem tudta volna, szovjet segítség nélkül) az akkori állapotában.


Jaltában nem volt kérdés, hogy a Szovjetunió bizony "meg fogja tartani" mindazokat a területeket, amiket a vörös hadsereg szabadított fel a német megszállás alól, azaz szovjet befolyási övezet alakult ki már GYAKORLATBAN, a csatatereken - ezt csak szentesítették a jaltai megállapodással.


Gondolom, talán nem nagy újdonságot közlök, ha elárulom neked, hogy jalta után szinte azonnal megkezdődött a HIDEGHÁBORÚ, ami a Szovjetunió összeomlásáig elhúzódott.


Egyik fél sem akarhatott világháborút, mert túlzottan kiegyenlítettek voltak az erőviszonyok és mindkét fél rendelkezett atomarzenállal.


Szóval mégis hogyan tudta volna a Nyugat nem "odalökni" Magyarországot?


Azt mindenki tudja, hogy a Nyugat nem mondott le a szovjet befolyási övezet hosszú távú megszerzéséről - és azonnal lépett is, ahogy a Szovjetunió összeomlott!


Létrejött az EU, kiterjeszkedett keletre a NATO, nem is csak volt szocialista országok felé, de egyenesen volt szovjet tagköztársaságokat is bevettek (a balti államokat: Észtország, Lettország, Litvánia).


Történetileg tehát a Nyugat igenis mindent megtett, hogy felszabadítsa ezt a területet a ruszki elnyomás alól!


A kognitív disszonancia ott van a ti fejetekben, hogy MOST, amikor ez SIKERÜLT és a terület legnagyobb része végre EU-tag és NATO-tag, akkor éppen TI kezditek ezt az egységet megbontani és visszavágyakozni a Szovjetunió baráti ölelésébe!


Azt írod, "nem a magyarság akart a szovjet befolyási övezet része lenni". Pompás! Akkor most miért akarnak egyesek???

márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#18.: "Tudod kire mutogass akinek a hibája ez az egész? A MAGYAR EMBEREKRE."


Ja, hogy tetszettünk volna forradalmat csinálni, mikor láttuk, hogy rossz irányba mennek a dolgok?

Szerinted nem csinált még elég szabadságharcot és forradalmat ez az ország? Csak mert volt 1703-11 között, 1848/49-ben és 1956-ban is, de mindet leverte a túlerő, a drágalátos Nyugat meg sosem segített nekünk, akár demokratikusak voltak, akár nem.

Ennyit róluk. Magunkra vagyunk utalva.

márc. 13. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!