Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki varmegyezik "megye"...

Aki varmegyezik "megye" helyett az atvette a Fidesz habitust valamennyire es tamogatja oket?

Figyelt kérdés
En mai napig megyet hasznalok, mert az a rendes neve. Ezt a hulyeseget Orban hozta be. Aki meg ennyire varmegyezik akkor ne magyarul beszeljen a mai nyelv szerint, hanem rovasirassal es a kiejtessel foglalkozzon a varmegye helyett.

febr. 9. 11:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%

Ugyanaz, mint amikor valaki felszabadulás útnak hív utcákat még bizonyos utcákat.Kb minden városban vannak ilyen lenevezésű utak.


A megye is egy szocializmusból szármázú megnevezés.A rendes, eredeti neve vármegye.

febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem okvetlen. Lehet, hogy egyszerűen a hivatalos elnevezést használja, mert ő olyan habitusú.

Amikor pl. Szabolcs-Szatmár megyéből Szabolcs-Szatmár-Bereg megye lett, akkor is volt, aki rögtön átszokott az új névre, más meg a régit használta.

Nem kell ezt túlgondolni.

febr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
30 as eveimet jarom es total idegesit, hogy egy "ellenzeki" egy Orban habitust, inditvanyozast tamogat ezzel. Az elejen mindenki rohogott hogy ez nem normalis, most meg mar teljesen elfogadott.
febr. 9. 11:19
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Az pontozza le ezt a választ, aki az ispánt ki tudja mondani röhögés nélkül!
febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
19%

Ellenzéki vagyok. Engem nem zavar a vármegye elnevezés. Kicsit tetszik is, jó hagyományos hangzása van.

Vegyesen használom a sima megyével, ahogy sikerül.

febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5


Orban elott is ezt csinaltad? Azt ne mondd hogy csak ugy a fejedbe pottyant.

febr. 9. 11:31
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

#4-re:


Volt munkahelyemen olyan kollégáim voltak, akik közigazgatási dolgokkal sosem foglalkoztak. Aztán mondtam nekik, hogy jött egy levél a Népegészségügytől, vagyis formálisan a (vár)megyei Kormányhivataltól. Amit ugye a kormányhivatal vezetőjének a nevében írt alá a Népegészségügyi Főosztály vezetője. Márpedig a kormányhivatal vezetőjét főispánnak nevezik. Vagyis az állt ott, hogy "X.Y. főispán nevében kiadmányozza N.N.".

Mikor ezt mondtam, annyira meg voltak döbbenve a kollégáim, hogy meg akarták nézni a levelet, hogy nem viccelek, valóban az van odaírva, hogy főispán. :-)

febr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
na tudtam hogy igen lesz kozvetetten vagy kozvetlen. Te vagy a vilag legnagyobb ellenzekije az tuti.. formalisan..
febr. 9. 11:39
 9/23 anonim ***** válasza:
9%
Akkó mennyé a tanácsho oszt tegyél panaszt kérdező!
febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
inkabb leszek fideszes minthogy kivarjam azt az idot mire oda jutnek.
febr. 9. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!