Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon, a munkaerőpiac...

Magyarországon, a munkaerőpiac miért működik ennyire máshogy, mint Nyugaton?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra gondolok,hogy Magyarországon, szinte lehetetlen normális szellemi munkát szerezni diploma nélkül.A normális alatt azt értem,hogy rugalmas munkaidő, normális fizetés, heti 1-2 nap home office minimum és a munka nem nem excel táblák töltögetéséből áll.

Én 3 éve lakom kint és szellemi munkát végzek és bizony a munkaidő is rugalmas, meg a fizetés sem gyenge.Home office viszont csak heti 1 nap van, mert gyártás terület, azért ott kell lenni nagyrészt.


Diplomám nincs, van egy érettségim meg gépgyártástechnológiai technikus végzettségem.



Magyarországon ezzel 3 műszakos állásokba lehet csak elhelyezkedni, elég alacsony bérért és csak 1 fokkal jobb, mint a sori összeszerelés.



Angol, német nyelvtudásomat középsulis korom óta fejlesztettem, nyelvvizsgám is van.Ezért, pályáztam olyan állásokra is, mint beszerző (gépiparban) vagy logisztikus.Sok helyre be sem hívtak, ahova meg igen, a felpolcolt mellű, hosszú műkörmös,póthajas HR-es Mancika nagy flegmán mondta "nem vagy elég képzett".Volt olyan is,hogy a telefonba kérdezték,hogy "semmilyen diplomája sincs?".


Itt kint sem egyből a mostani pozíciómban kezdtem,hanem raktári adminisztrátorként, ami műszakos volt, hiába volt nyelvvizsgám,nyelvtudásom, a helyi nyelv más, mint az oktatott.Mikor már ment, átkerültem a jelenlegi állásomba.



Magyarországon nagyon fontos a formalitás, a papírok, certifikáció.Pedig régebben, nem így volt.

Itt kint viszont annyira nem fontosak.

Egy középfokú végzettséggel is lehet jó állásokat találni.Olyanokat, amikért Magyarországon a diplomások tapossák egymást.


2023. dec. 18. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
12%

Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, Ausztria az egyetlen hely ahova mindenhol kérték a diplomámat, mert anélkül fel sem vesznek embereket olyan pozícióra. Amikor még Magyarországon éltem, MEG SE NÉZTE SENKI hogy van-e diplomám, kamuzhattam volna is hogy van, senkit nem érdekelt. A fizetések mindenhol rohadtul alacsonyak voltak, olyanok amiből nem lehetett megélni ha albérletet is fizetned kell. Ez viszont már egy másik történet. Ennek is meg van az oka.

Az ok pedig az, hogy a magyarok 91%-a örökölt ingatlanban lakik, tehát a munkáltatók Mo.-n nem számolnak a lakás bérléssel. Úgy vannak vele, hogy az a 9% az le van sajnálva, menjen külföldre vagy dögöljön éhen. A munkabér az csak a kaját és a rezsit fedi le.

2023. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A magyar cégek többsége erre van orientálva. A valós végzettség nélküli tudás sok helyen nem számít csak a papír de az hogy az mit takar mellékes. Előnyben meg a csókosok vannak.
2023. dec. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Most mit kellett lepontozni az 1-es válaszom? Tapasztalatból írtam.

Tény, hogy Mo.-n a kutya sem kérte a diplomámat felmutatásra sem, ellenben vissza sem hívtak a legtöbb helyről, pályakezdő pozíciókra is sok év tapasztalattal kerestek csak embert, és a fizetés olyan alacsony volt hogy nem tudtam bérelni belőle egy garzont egy putris kerületben sem. A rokonaim segítettek ki.

Ausztriában viszont felvettek az első helyre - remek fizetésért - ahova jelentkeztem, a diplomámat viszont kérték, precíz HR-es munka volt, meggyőződtek róla teljesen pontosan, hogy az vagyok-e olyan végzettséggel olyan tapasztalattal akinek állítom magam.

2023. dec. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért mert nálunk az elvtársak építették a kapitalista rendszert, saját hasznukra formálva, míg nyugaton a kapitalizmust a kapitalisták építették. Az elvtársak a kapitalista rendszer jó részét azt átvették magukszámára, a rossz részét meg ráerőltették és erőltetik a lakosságra, mondván, hogy csak ennyi a kapitalizmus. Én a rendszerváltás előtt voltam gyerek akkor is a proletárdiktaturával harcoltunk az elnyomó, hanyatló imperialista kapitalista nyugattal szemben. És még mindig ugyan ott tartunk. Sajnos amíg az elvtársak maradnak hatalom és leszármazottaik addíg mindig ezt a dumát fogjuk hallgatni közben ők majd tömik a zsebüket közpénzel, mi meg szarért húgyért dolgozhatunk. Ezen csak egy forradalom tudna segíteni, hogy az elvtársaktól, és leszármazotaiktól megszabaduljunk, meg haverjaiktól. Addig itt nem lesz változás.
2023. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert az ilyen helyekből, ami van is, protekciós, és onnan mennek nyugdíjba.


Nálunk, ami van szxr fizuért,de rugalmas, még az is protekciós.

2023. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Ennek a társadalomnak már ez is sok, holott korábban milyen sok okos embereink voltak jó tanulmányi versenyeredményekkel.
2023. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!