Magyarország szeret mindig a vesztes oldalon lenni?
Az ukrán háborúban is szerintem egyértelműen a rossz oldalt választottuk, mert a nyugati világ szemében mi egy megszállást támogató poszt-komcsi ország lettünk emiatt és ez a megítélés hosszútávon nem hinném, hogy jót tesz a gazdaságunknak és a külpolitikánknak. Szerintem mi egy kis ország vagyunk amit a "balsors régen tép", tehát szerintem nekünk fokozottan jobban meg kellene válogatnunk főleg Trianon után, hogy melyik térfelet választjuk magunknak. Bár tudom, hogy ez sokszor nem olyan egyszerű, főleg hogy olyan kormányunk van ami a keleti nyitás büszke szószólója és nyakig benne van Putyin hátsójában..
Nem lehet, hogy ez is egy teljesen rossz irány, amibe megint belesodorták ezt a megviselt kis országot?
"9# Inkább az jenkiknek jobb a háború"
Több haszna van belőle az USA-nak, de ne csapjuk be magunkat: abból is több lenne a haszna, ha Ukrajna vissza tudná szerezni a területeit és lezárnia a háborút.
#5
"1. Ha igaz lenne, hogy mi az oroszok oldalán állunk (nem igaz), abban az esetben épp hogy a nagyobb, erősebb felet támogatnánk."
Jól értem, hogy az az állításod, hogy az oroszok erősebbek gazdaságilag, mint a teljes nyugat? :DDDD
Elég röhejes elképzelés.
"2. Magyarország viszont nem az oroszok, hanem a béke pártján áll, épp ezért nem küld sem katonákat, sem fegyvereket."
Csak ez pont nem békepárti.
A magyar KORMÁNY azt mondja, hogy legyen már most fegyverszünet és legyen vége a háborúnak. Kvázi, azaz álláspontjuk, hogy legyen úgy béke, hogy az aggresszor megvan jutalmazva, mert területeket nyert.
Ha ez megtörténik, akkor az aggresszor megerősödik és újratámad.
Vagyis a magyar kormány jelenleg a hosszútávú konfliktus mellett van.
" A béke pedig minden normálisan gondolkodó ember számára az egyetlen hosszútávú alternatíva, kivéve azokat, akiknek az a célja, hogy a háború minél tovább húzódjon (pl. USA)."
Jelenleg a magyar kormány érdeke a hosszútávú konfliktus, ezért akarja ezt fenntartani a háborúpártiságával.
#8
"Ritka esetek egyike, de abban Orbánnak van igaza, hogy a békekötést kell elsősorban támogatnunk és igyekeznünk kell kimaradni egy újabb konfliktusból."
Csak Orbán nem emellett van.
Ha Putyin egyetelen egy méterrel is közelebb tudja tolni a határokat, akkor ő nyert, mert területeket kapott.
Ez neki jutalom lesz, ha ez teljesen, akkor a bolygón minden ország úgy fog gondolkodni, hogy megéri támadni a szomszéd országot, mert területet nyerhet vele.
#9
"ugyanis amig Ukrajna haborus orszag, addig semmifelekepp sem tud csatlakozni a Natohoz"
Ez pont egy tévedés, ha ma vége lenne a jelenlegi határokkal, akkor se esélyes, hogy csatlakozni tudni.
A csatlakozás feltétele, hogy ne legyenek területi igényeik más országokkal szemben. Vagyis ha csatlakoznak, akkor elismernék, hogy nekik nem kell, amit az oroszok elfoglaltak.
"Oroszorszag pedig Ukrajna csatlakozasat mindenkepp szeretne elkerulni, tehat eros erdeke az, hogy ne fejezodjon be a haboru."
Ez szintén tévedés. Érdeke, hogy vége legyen, csak az ő feltételeivel.
Az oroszoknak kifejezetten ártott a háború, mivel egy villámháborúra készültek. Gazdaságilag vagy 20-30 évet visszaesett az ország.
Nekik árt jelenleg a legjobban a háború, viszont Putyin nem akar arc vesztéssel kilépni.
#11
"Inkább az jenkiknek jobb a háború, mivel, így túl tudnak adni az elavult eszközeiken."
Ami miért jó? Kevesebb lesz a tartalékuk, ami miatt ez nem kifejezetten jó lépés.
A világháborúk alatt is láttok, hogy az oroszok azért nem álltak olyan jó helyzetben, mert emberük volt, viszont felszerelésük nem. Azóta elég köztudott, hogy minél több tartalék legyen, így nem, amerikának ez nem érdeke.
#12
"Több haszna van belőle az USA-nak"
Igen, kb. semmi.
Az USA-nak eddig is tele volt a keze Kínával és ezt egyébként az oroszok is látták, ezért támadtak. Ez az USA-nak nem az érdeke, ezért akarja az USA, hogy az EU legalább az oroszokkal elbírjanak, hogy az USA Kínával foglalkozhasson.
A NATO költések emelését is ezért tolták.
#14
"Az az időszak jón,amikor egyes országok bizonyos dolgokat elfogadnak,bizonyos dolgokat meg nem egy adott másik országtól,vagy szervezettől"
Igen, ezt hívják tömbösödésnek. Vannak, akik elfogadják és vannak, akik nem.
"Igen, kb. semmi."
A fegyverpiaci exportbevétel, az LNG nagyobb körben való értékesítése, az EU+USA közötti szorosabb kapcsolat, Oroszország általános elszigetelődése szerintem mind olyan dolog, ami inkább az USA-nak kedvez.
#19
Csak ezek nem függnek a háború hosszától (mostmár). Vegyük Oroszország elszigetelődését, az EU már ráállt egy pályára, amin a teljes függetlenedés a cél, ami az oroszoknak baromi fáj majd, viszont ez nem fog semmissé válni, ha a háborúnak vége.
Jelenleg nincs olyan ország, akinek érdeke a háború fenntartása. Mindenki békét szeretne, csak mindenki a saját békéjét. Az ukránok tudják, hogy azért nyerni ebben a helyzetben elég kérdéses, mégha ki is szorítják az oroszokat, akkor is sok kérdés van a károkat illetően, pl. továbbmennek-e, hogy megtérítsék a kárt, amit az oroszok okoztak. Az oroszoknak nem érdeke a háború, mert egyre nagyobb a gazdasági kár. Az USA-nak tele van a keze Kínával, szóval örülne, ha vége lenne. Az EU-ban meg részben, de felverte az árakat.
Attól függően, hogy hogy ér véget és mit hirdetnek minden ország levonja a következtetést. Ha az lesz, amit a fidesz akar és az oroszok területet szereznek, akkor simán támad majd Kína is, hogy ő is elfoglalja Tajvant és akkor ő ott akar békét stb.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!