Azonos nemű pároknak több, kevesebb vagy ugyanannyi joguk van a mindennapokban, mint a heteró pároknak?
#19
Magyarországon sajnos így van. Miközben a világ egyre több országában az egynemű párok is házasodhatnak, gyereket fogadhatnak örökbe és nevelhetnek fel a társadalmaik hasznos tagjaivá, és ugyanolyan boldogan élhetnek, mint a társadalmaik többi tagja.
Persze ez az ál-keresztény, illiberális, és fasiszta-náci Orbán rezsimben elképzelhetetlen, és amíg ők fogják bitorolni a hatalmat, addig sajnos pozitív irányú változásokra sincs reális kilátás.
És ezt úgy írom, hogy én magam nem vagyok homoszexuális ember, csupán egy toleráns állampolgár a magyar társadalom minden szexuális orientációjú tagjával szemben.
Semmibe sem kerül toleránsnak lenni, és ezzel szebbé-jobbá, és jóval minőségibbé lehet tenni a társadalmak minden tagjának az életét :)
#19
A házasság eredeti jelentése "Isten előtt köttetet, és csak Isten által szétválasztható kötelék".
Ez már akkor sem teljesül, ha valaki nem vallásos ember, és csak polgári esküvője van.
A többi anomáliát ennek fényében már felsorolni is fölösleges, mint ahogy a válásokra is teljesen fölösleges kitérni... ;)
#24 Nézz körbe jobban a világban, és talán többet fogsz látni, mint most.
Az egynemű párok esetében az ő közösségeikben is ugyanúgy elfogadott a kapcsolatuk, az együttélésük, mint az ellenkező nemű párok között, tehát rossz az érvelésed.
Abból a szempontból is rossz az érvelésed, hogy ezeket a párkapcsolatokat "magyarul házasságnak nevezik", ugyanis a házasság egy jogi aktus, anélkül csupán párkapcsolat.
A házasság intézménye pedig nem az egyéni-, hanem a társadalmi elvárásokon alapul, éppen ezért nem az egyén, hanem a társadalom "igényeit" jeleníti meg.
Ha egy társadalom toleráns az egynemű állampolgárok egyéni (házasodási) igényeivel szemben, akkor azokban a társadalmakban az meg is jelenhet, és idővel meg is jelenik.
Ezzel nem kevesebb, csak több lehet egy jól működő társadalom, de ezt nagyon sok "valláskárosult" képtelen felfogni...
"A házasság eredeti jelentése "Isten előtt köttetet, és csak Isten által szétválasztható kötelék"."
Ahha, persze. Ezért van az, hogy a házasság intézménye csak és kizárólag az ábrahámista vallásoknál fejlődött ki.
Hagyjuk már, öcsi. Szerinted a magyarok a kereszténység felvétele előtt nem házasodtak? A kínaiak nem házasodnak? Az őslakos amerikaiak nem házasodtak?
A legelső feljegyzés, ami említi a házasság intézményét, i.e. 24. századból van, az őskori Mezopotámiából. Ebben a korban a házasságnak semmiféle vallási tónusa nem volt, ha két személy párkapcsolatban együtt élt, akkor ők egy házaspárnak minősültek. A különböző házassági rituálék, esküvők is ekkortájt fejlődtek ki, de az kifejezetten ritka volt, hogy ezeket vallási vezetők vezényelték volna le, vagy hogy ezeket vallási intézményeken keresztül legitimizálták volna (erre legkorábban i.e. 14. századból van forrásunk, az egyiptomi atenista egyistenhit korszakából, de ez sem előtte, sem utána nem volt elterjedt Egyiptomban).
Maga a kereszténységen belül a házasság intézménye egészen a 16. századig egy teljesen világi dolog volt. A 8. század környékén alakult ki egy hagyomány, hogy a házaspárt a papok megáldták, de ekkortájt az egyház kifejezetten tiltotta a papok számára, hogy összeadjanak párokat. Egészen a tridenti zsinatig (1563) az egyház nem vett részt a házasságkötésben, csupán utólag áldotta meg a házaspárokat.
És akkor persze ha szétnézünk a világ többi részében, pl. Kínában, akkor ott is láthatjuk, hogy a házasságnak több évezredes hagyománya van, gyakran semmiféle vallási asszociációval. Kínában ugye nincs egy egységes vallás vagy egyház, illetve hagyományosan az ottani egyházak politikai hatalma elenyésző volt, így ott sosem fejlődött ki az, hogy a vallásnak bármiféle szerepe legyen a házasságban.
Nagyon elkalandoztál a múltban és a világban.
Ezzel csak az a gond, hogy itt most Magyarországról és a jelenről van szó, nem pedig a múltról és a vallástörténetről.
Öcsi! Eltévesztetted az "előadótermet"... LOL
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!