Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, hogy a cigányok többségben lesznek pár év mulva?

Figyelt kérdés
Azért az látszik az adatokon, hogy pár év mulva a magyarok kisebbségben lesznek, mert a cigányok jobban gyarapodnak, viszont nem értem, hogy ez miért baj? Mármint, ők is ugyanolyan magyarok mint mi és nem hiszem, hogy ez rossz dolog lenne. Ti mit gondoltok erről a jelenségről?

2023. szept. 17. 12:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
74%
Meg amikor Borsodban megépült a Bosch, érdekes módon csökkent a munkanélküliség, a roma gyerekek is elkezdték iskolába járni és kevesebb bűncselekmény történt a roma- és a többségi társadalom közt is
2023. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
100%

#8: "Egy indiai kisebbség"

Nem ilyen egyszerű a dolog, a romák is különbözőek, még kinézetre is.

2023. szept. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 Barbell Deadlift ***** válasza:
75%

18


Nem tudom honnan tájékozódsz, de senki sem beszélt genetikáról. Nem azért utálják az emberek a cigányokat, mert más genetikai információt hordoznának, hanem mert egy jelentős részük (hogy most ez hány százalék a romák csoportján belül, azt nem tudom, de nem 10, meg nem 20% sajnos) söpredék, legalja ember. Menj el egy börtönbe, biztos véletlen, hogy a rabok 70%-a cigány.

Volt egy üzletem évekig, ha problémás volt a vevő, vagy lopni akart, az esetek 95%-ban cigány volt az elkövető, és szó nincs arról, hogy szegények lettek volna, nem egyszer luxus autóval álltak meg a bolt előtt.

Erre lehet legyinteni, hogy az egyéni élményem nem reprezentatív, csak amikor a vállalkozó ismerőseimmel beszélgetek, és náluk is hasonló az arány, arra már mondhatjuk, hogy baj van :)

Ja, és mielőtt: a normális cigányok általában hangosabban szídják a cigányokat, mint mi, és nem egy esetben le is tagadják származásukat. És hallottam már rasszista megjegyzést olyan politikai párt magas rangú tagjától, akik deklaráltan védik a kisebbséget. Akkor erről ennyit.

2023. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

"Jó, azért valljuk be az emberek egy icike-picikét túloznak, amikor Nógrádról vagy Borsodról beszélnek..."


Aha, néha el kéne hagyni belbudát, és mondjuk átnézni Csepelre, vagy Pesterzsébetre, és akkor rögtön nem itt okoskodnál :)

2023. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 Barbell Deadlift ***** válasza:
71%

21


"Lehet a politika is hibás a cigányok integrálásával kapcsolatban?"


Ez biztos, hogy sok rétű probléma, de pl. az is gond, hogy a hazai cigányság nem olyan embereket állít maga elé példaképnek, mint mondjuk Csányi Sándor (roma származású színész), hanem Győzikét, meg Gwm-et, meg nem tudom még kit.


Érted a problémát, nekünk ott van Deák, Széchenyi, Rákóczi, akikre felnézhetünk, egy roma kisgyerek meg mit lát? Grofó, Beat, meg stb.

Ezek után nem csoda, ha egy részükben nem alakul ki egy egészséges énkép, és igen, a politikusok is hibásak, már rég létre kellett volna hozni egy roma értelmiségekből álló "Megafont", ami utat tud mutatni a fiataloknak.

2023. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 Barbell Deadlift ***** válasza:
80%

Még egy gondolat: hatalmas tévhit, hogy a szegénységen múlik, hogy ki hogy viselkedik.


Amikor a "kis család" elver előttem a McDonaldsben egy 20-ast, aztán a dohányboltban is otthagynak 2 napi bért, majd beszállnak az "Ódiba", nekem senki se mondja, hogy ennek a szegénység miatt trógerek.

2023. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
70%

"A romákban legalább nincs meg a szolgalelkűség."



Szimplán csak büdös nekik a munka.

2023. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 Kroms ***** válasza:
77%
Az is tévhit, hogy a többségi társadalom vagy a politika dolga lenne felnőtt embereket elfogadható viselkedésre nevelni. Aki képtelen rá, azt egyszerűen ki kell tiltani az országból, ennyi.
2023. szept. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
66%
A szokásrendszerük az oka, hogy az integrálási kísérletek becsődölnek. Nem a génjeik hibásak, hanem a szokásaik. Sokszáz év berögzült, rossz szokásait nagyon nehéz, ha nem lehetetlen eltüntetni. A kevés jól integrálódott cigányra jut fejenként száz problémás ember. Valamint más a gyerekvállaláshoz fűződő viszonyuk is, ez látszik a szaporodásukon. Ez politikailag megoldhatatlan gond, én nem látok jó megoldást. Ahol sokan vannak, ott elmenekül a magyarok nagy része. Aki tanultabb, az gyakran az országból is. Emiatt az ország jövője elég siralmas irányt vehet.
2023. szept. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
14%
De itt a másik propléma, hogy a magyar kultúra intoleráns más kultúrákkal
2023. szept. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!