Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, hogy a cigányok többségben lesznek pár év mulva?

Figyelt kérdés
Azért az látszik az adatokon, hogy pár év mulva a magyarok kisebbségben lesznek, mert a cigányok jobban gyarapodnak, viszont nem értem, hogy ez miért baj? Mármint, ők is ugyanolyan magyarok mint mi és nem hiszem, hogy ez rossz dolog lenne. Ti mit gondoltok erről a jelenségről?

2023. szept. 17. 12:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
92%
11) gondolom bizonyítani is tudod.
2023. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 A kérdező kommentje:

Ismerek jónéhány embert, aki cigány és tanult ember.


Azért külön megjegyzem, hogy szánalmas a szélső-jobboldaliak uszítása a cigányok ellen, gondolok arra, hogy Toroczkai László minden cigányt bűnözőnek tart.

2023. szept. 17. 13:43
 13/66 anonim ***** válasza:
97%

A szélső-jobb uszítása a cigányok ellen valóban szánalmas,de fel kel tennünk a kérdés: mi volt előbb? A problémát jelentő kisebbség vagy az ellenük történő modernkori uszítás?


Anno a Jobbik és most a Mi Hazánk csak meglovagolja az érintett vidék "érzelmeit". Nálunk Borsodban a probléma már több évtizedes és amikor olyat olvasok, hogy:


"valljuk be az emberek egy icike-picikét túloznak, amikor Nógrádról vagy Borsodról beszélnek..."


akkor csak nevetek ezen a buta valóságtagadáson. Besétálltál volna Miskolcon a számozott utcákba anno akkor nem egészen így látnád, de Lyukóbányát ma is tudom ajánlani, esetleg segély után menj ki a Búza térre. Látogasd meg a Taktaközt vagy utazz egyet a reggeli Miskolc-Nyíregy személlyel.

Még mielőtt valaki elöjön Olaszliszkával, az egy korrekt borász falu, kis létszámű de nagyon híres kisebbséggel :)


Én is ismerek jó néhány tanult, diplomás és dolgos cigányt akik teljesen normális tagjai a társadalomnak. Csak én láttam a másik 95%-ot is ami söpredék és nem csak nálunk, nem csak a magyar szélsőjobb ugrik erre a témára. Nézd meg a felvidéki cigányokat, Lunik IX Kassán vagy nézd meg a kárpátaljai cigányokat de akár a romániai heglyzetet is.


Ha szerinted ezek már túlzás, akkor neked mi a normális? :D

2023. szept. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
88%
Ez attól a ponttól fog valós problémává dagadni, amikor már nem lesz kitől és mit privatizálniuk.
2023. szept. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
41%
nem zavar, majd legalább kérhetem a kisebbségi ellátásokat. :-D
2023. szept. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
100%
#13 ez derék, de akkor menj el néhány putriba is és nézd meg hogy néznek ki, hogy gondolkoznak, beszélnek és viselkednek az ottani cigányok, hogy árnyaltabb képed legyen.
2023. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
22%

ma 13:34


Kiket? Mert az alacsonyan képzett, rosszul szocializált emberekről beszéltem, nem a cigányságról :) Itt bukik ki az előítéletesség, na meg a lepontozásomon, hiszen senki nem reagált érvekkel az ellenkezőjére, ti. hogy a cigányság genetikailag problémás lenne.


Tehát az a gond, hogy van egy réteg, ami csúnyán le van szakadva, ki van rekesztve, sok szempontból hátrányos helyzetű, és ennek egyik oka az előítéletesség, ezért ebben a rétegben felülreprezentált a cigányság.


A faék egyszerűségű szélsőjobboldaliak ezt genetikai okkal magyarázza, ami teljes nonszensz, hiszen nem következhet biológiai adottságból társadalmi jelenség, és emiatt teljesen rossz választ adnak a problémára. Hasonlóképp, a laikus emberek is csak a problémát akarják tünetkezelni, hiszen nem értenek hozzá, így ők is teljesen rossz választ adnak a problémára, hiszen nem magát az okokat kezelik, hanem a tünetet, így pedig az újra és újra fog termelődni.


Itt jönnének képbe a szakemberek, de a politikának nem érdeke a probléma megoldása, hiszen akkor nem lehetne mivel kampányolni.

2023. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
33%
Mert a magyar társadalom nagyrésze sajnos rasszista.
2023. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 Kroms ***** válasza:
77%

#18

Teljesen el vagy tévedve, mint a legtöbb balos. Nemhogy kirekesztés nincs, de sokáig származási alapon még ingyen lakást, iskolákba extra pontszámokat, meg minden létezőféle segélyt megkaptak. Ennek viszont nem az lett az eredménye, hogy végre 600 év után beilleszkedtek volna, hanem az, hogy feléltek minden támogatást, aztán még inkább vérszemet kaptak. Eközben a magyarságnak még a legszegényebb része is gond nélkül betartja a társadalmi normákat és képes megmaradni becsületesnek. Mi másra lehetne fogni ezt, mint a genetikára?

2023. szept. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
69%

Én jó magam is cigány vagyok. Nem is akármilyen. Apám beás anyám pedig lovári. Külsőmön is erősen látszik barna bőrű vagyok. És ennyi. Dolgozom, dolgozunk. Vannak köztünk a családban ápolónők, rendőrök, vasutasok, villanyszerelők, és tanárok is.


Általánosítani nem szabad.


Nógrád és Borsodról sokat

hallok, de azt azért tegyük hozzá, hogy pont e két megye, az ország leg leszakadotabb régiója. Magas a munkanélküliség még a többségi társadalom között is.


Lehet párhuzamot vonni, és a többit már az emberek logikájára bízom. Somogy-Baranya-Tolna megyékben miért nem rosszabbak a cigányok? Arról nem hallani annyit, de természetesen itt is vannak kirívó esetek.

Lehet a politika is hibás a cigányok integrálásával kapcsolatban?

2023. szept. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!