Ha megkérdezik tőletek, hová valók vagytok, azt mondjátok inkább, hogy európai?
A magyar identitasomra kicsit sem vagyok büszke. Utálatos, homofób, rasszista, műveletlen az átlag magyar. És sajnos egyre többször tapasztalom azt. Akikkel beszélgettem külföldiek, nem voltak jó véleménnyel a magyarokról, és persze mindig megkérdezik, hogy egy 56-ban az oroszok ellen harcoló magyarok hogyan tudják Orbánt újraválasztani, és Putyin se*gét nyalni.
Így többnyire azt mondom, hogy budapesti vagy európai vagyok.
#30. "Azt nem tettem hozzá, hogy magyarok alatt max a sleppjének a zsebét kell érteni. 😂 vagy ha ennyire szimpatizálsz vele, költözz ide"
Hmm...hirtelen a bölcs és haladó külföldi se nem bölcs, se nem haladó, ha nem azt mondja, amit hallani akarsz. Imádom. :D
Liberális körökben minden összefüggő, kemény identitás probléma, ezért figyelhető meg pl. most a férfiból-nő transzneműek beszivárgása a női terekbe és a feminizmus feláldozása / felszámolása.
A liberalizmus, amit akár tudtodon kívül is követsz mert beleszülettél, végső soron egy önmagát is felszámoló ideológia minden szempontból. Egyrészt azért, mert totálisan ellenez mindenféle kemény identitást, ezért pl. nem tudja véghez vinni a kommunizmus osztályharcát (pl. feminizmus = nők, az igazi liberálisok már abban sem tudnak megegyezni, hogy mi az, hogy nő, a transznemű férfiak bevonása miatt), illetve a hedonizmus és alapvető önzőség miatt gyereket sem vállalnak, így szó szerint egy önmagát felszámoló ideológiáról van szó.
Röviden: mindegy hogy mi lennél, amíg liberalista vagy addig nem lennél rá büszke. Egyébként persze pontosan tudom, hogy mindezt mindketten tudjuk, és hogy a kérdés puszta provokáció. :)
#34
Nem jelent mást, mint Kossuth Lajos idején. A liberalizmus alappillérei mindig ugyanazok voltak, és mindig is ebbe az irányba mutatott, ahová jutottunk, csak akkoriban nem volt még ennyire "végstádiumú". Amit manapság tapasztalunk az egyáltalán nem új dolog, még csak nem is néhány évszázados, a valódi gyökerei sokkal messzebbre nyúlnak vissza.
A francia forradalom is liberális, illegitim forradalom volt, ami a hagyományos értékek ellen folyt, mint egyébként minden nagy európai forradalom. Ideológiai kontinuitás van 1789 - 1848 - 1917/18 (kommunista) forradalmak között, annyi különbséggel, hogy ahogy írtam, ideológiailag egyre súlyosabb és sötétebb elemek jelentek meg, és egyre inkább balra tolódott az újabb és újabb hullám.
A "francia" forradalom (aminek a legtöbb tagja egyébként szabadkőműves volt vagy általuk volt pénzelve) és Kossuth (aki külföldi útjai során szintén csatlakozott a szabadkőművességhez) forradalma is liberalista ÉS nacionalista, ami remekül ábrázolja a sötétségbe való leereszkedést (és a "konzervativizmus" impotenciáját arra hogy bármit is konzerváljon), mivel manapság a nacionalizmust jobboldali ideológiának tekintik, holott a hazaszeretet mindig természetes volt (minden mentálisan egészséges ember hazaszerető), sosem volt ideológia, amíg a "baloldal" azzá nem tette pusztán azért, hogy a "nemzetet" összefogva (ilyen szerb petőfi-petrovichokat meg Franciországban bárkit aki "franciául" beszélt) lázadjanak a vallás, a király, és végső soron Isten ellen.
Sokkal radikálisabb jobboldalra van szükség, mint bármi amit eddig láttunk az utóbbi évszázadok történelmében bárhol a világon.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!