Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed Medgyessy...

Mi a véleményed Medgyessy ezen kijelentéséről ami annak nyelvtani és szemantikai aspektusát illeti?

Figyelt kérdés

Az idézet magától M.-től való:


"Valójában a baloldalnak az az érdeke, hogy ebből a sokfajta irányzatból kibontakozzon egy olyan képesség, amivel egy választást meg lehet nyerni, tehát hogy optimalizálják valójában a választói közösséget”


Azért gondoltam, hogy felteszem e kérdést, mert sokan - a többség - azt írta egy korábbi kérdésemre válaszolva, hogy Medgyessy jobb szónok mint Orbán. Szóval elsősorban ezek véleménye érdekelne az idézett Medgyessy - megnyilvánulás nyelvi-logikai színvonaláról ill. értelméről.

Komoly, érdemi válaszokat várok, nem olyanokat, hogy M. szimpatikus.


2010. okt. 15. 21:47
1 2 3 4
 21/31 Harrr ***** válasza:
89%

Szánalmas amit csinálsz. Komolyan, ilyenkor szégyenlem, hogy Fideszes vagyok. Minden hétre jutnia kell egy magadfajtának... Az a baj, az se boldogít, hogy minden oldalon vannak hülyék.


Komolyan, most az idegesít, hogy Kis Pista azt mondta Viktornál jobb szónok XY? Hol érdekel? Ez a kérdés hót felesleges volt, csak arra jó, hogy te kiéld itt magad, és az orra alá dörgöld a gonosz buta balosoknak, hogy nincs igazuk. Mert ugye mindenki hülye aki nem velünk van.

Aki a szerint választ oldalt magának, hogy ki milyen jól beszél, az nem normális. Ha meg a politikusoknál az igazmondás alapján akarsz választani... hát.... lehet van olyan akinek nem volt felszólalása a parlamentben, és nem nyilatkozott. Ajánlom keresd meg, és akkor szavazz rá. De most komolyan,minek kell itt hupákolni? :D

2010. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

"Ez a lényeges kérdés. Már láttuk a választ: egy vértelen, teszetosza, dilettáns (még saját terepén is dilettáns !), buta ember esetlen dervistáncát 2002-től GYF színrelépéséig."


Szerintem nem akart kilógni a sorból és folytatta a magyar kormányfők ezen évtizedes hagyományát.

2010. okt. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Egyáltalán nem szánalmas ezt kutatni. Ugyanis azok az emberek akik M.P-t jó szónoknak tartják beszavazták a D209-est, a pufajkást, a KISZ vezért miniszterelnöknek akik közül MP és GYF elérte, hogy az ország adósságállománya több mint megkétszereződjön és úgy általában a padlóra küldjék MO-ot. Ezek fontos dolgok.


Másrészt jó lenne ha kicsit kevesebb hévvel ostoroznál ezért, mert tudod AZT KÉRDEZEK AMIT AKAROK. Ahogy te is.


Ez világos számodra vagy külön magyarázatot igényel ?

2010. okt. 15. 22:59
 24/31 A kérdező kommentje:
Bocs, az előző kommentem az utolsó előttinek szólt!
2010. okt. 15. 23:00
 25/31 anonim ***** válasza:
22.51: Tévedsz, ez nem balos-jobbos kérdés, és szerintem a kérdező se ilyen értelemben tette fel. Én balos vagyok, mégis egy baromnak tartom Medgyessyt (lásd a korábbi válaszomat). De megvan a véleményem Gyurcsányról és Orbánról is, csak most nem ez a kérdés.
2010. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, őszintén, mit vársz este 3/4 10 után az emberektől, pont pénteken, egy munkahét végén?


Nem szeretem a politikusokat, nyugi, egyiket se, de azért késő van most egy ilyen magasröptű vitához. Ha te nem vagy fáradt, örülj neki, én megyek aludni mindjárt.


Amúgy jó, ha tudsz róla, hogy a politikai beszédek nagy részét nem azok fogalmazzák, akik elmondják, erre külön ember van. Egy speciális kivétel, akinek hírét biztosan hallottad, Torgyán bácsi volt, aki akkor is mondta a magáét, ha senki nem kérdezte, és úgy rajta kívül senki nem tudta volna fogalmazni. Az már más kérdés, mennyire volt jó, amiket mondott, de vicckönyvet írtak róla, bár ő önmagában egy humoros jelenségnek számított minden felszólaláskor.

Úgyhogy nyugi, a mostaniak csak bemagolják, amit leírnak nekik, ha a Háború és békét tennék eléjük, azt is így bemagolnák és felmondanák. (én sose tudtam magolni,csak úgy tudtam tanulni, hogy értelmeztem is)

2010. okt. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Harrr ***** válasza:
100%

Annyira még nem is ostoroztalak, nem kell az "agyad" játszani....



Minden napra jut egy kérdés, xy náci? xy szerinted is buta mint a sz@r, és nem érdemli meg a mandátumát? satöbbi satöbbi satöbbi.


Rohadt értelmes kérdések. Két válasz van rá:

-egyetérthetsz (okos döntés a kérdező szerint)

-ellentmondasz, esetleg árnyaltabban fogalmazol (ne merészeld, a kérdező virtuálisan lefejel)


Furcsa, csak én tudok a barátaimmal összeülni ( balosok, jobbikosok, fideszesek vegyesen) és normálisan vitázni a politikáról?


Nemrég egy balos barátunk mondta , hogy csalódott az egyik polgármester jelöltben (MSZP, most "független"), mert kiderült róla pár dolog....


Szerinted a pofájába nyomtuk, hogy sz@r ember az, akit eddig támogatott? Nem. Én tényleg nem értem miért kell ezen az oldalon, más fórumokon, és főleg miért kell a való életben ennyire egysíkúan gondolkodni, és direkt, szánt szándékkal kötekedni. Én fel se veszem ha valaki folyamatosan Orbánozik, Gyurcsányozik. 386 embervan a parlamentben, szerintetek csak két emberen múlik az ország sorsa? Szerintem nem. Ez az uszítás azért jó, mert amíg tépjük egymást, addig se foglalkozunk mással.

2010. okt. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Harrr ***** válasza:
100%

Az is igaz, hogy nem ez volt a kérdés. De ha a kérdező azt kérdez amit akar, akkor én azt a részletet emelem ki, ami szúrja a szemem. Nekem nem tetszik hogy Orbán hatásvadász, de jobb szónok mint M. De ez nem nagy érdem. Most akkor legalább a kérdésre válaszoltam.


De egyszerűen felesleges az összehasonlítás. Most akkor annak, aki gyöpös, és isteníti valamelyik rossz politikusunkat, megváltozik ettől a véleménye? Kétlem. Maximu felkavarja a vizet a biliben.

2010. okt. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó. Arról van szó, hogy orvosi értelemben ép elme miként nyilvánírhatja M.-t jobb szónoknak mint O. amikor ez - ebben az esetben legalábbis - fehér-fekete probléma. Ugyanolyan nyilvánvaló a válasz mint amikor azt kérdezem ki az okosabb: Einstein vagy Korda György ?


Nem azért egyértelmű mert én ilyen vagy olyan beállítottságú vagyok és ezért nem bírom másképp látni a világot, hanem mert tapasztalati tényként ezer módon bizonyítható, mely bizonyítási eljárás premisszái mindenki számára hozzáférhetőek.


Szóval számomra ez inkább értelmezési, ítéletalkotási és végsősoron ontológiai probléma.

2010. okt. 15. 23:42
 30/31 A kérdező kommentje:

Egyszerűbben:


Ha bezárnának egy szigetre 1000 "MedgyessyJobbSzónokMintOrbán" típusú embert, hogy szervezzenek társadalmat és ugyanolyan feltételekkel egy "MedgyessyRosszabbSzónokMintOrbán" típusú embert egy másik szigetre és 100 év múlva megnéznénk mi történt az előbbi szigeten szerintem Mad-MAx-i világ fogada minket míg a másikon egy működő állam.


Erről beszélek. Ez a példázat sokaknak erős lesz, de sokaknak az is erős kijelentés, hogy nem igaz, hogy "az állam rossz gazda", pedig nyilvánvaló, hogy ez a kijelentés nyilvánvalóan nem igaz (lásd MO elmúlt 8 éves történelme).


HOl van már Kuncze G. akinek ez volt a kedvenc bon mot-ja ? Hol van a pusztító világválság kellős közepén amit pont a nem állami vállalatok rossz gazdaként történő működése idézett elő ???


Nos, a mai magyar baloldal által elvi cölöpökként letűzött "igazságok" valójában szinte kivétel nélkül hazugságok...

2010. okt. 15. 23:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!