Soros György, egy újabb válság és a Világkormány. Mi a véleményed Soros legújabb kijelentéséről?
„Igen nagy az esély arra, hogy ez a válság súlyosabb kimenetelű legyen, mint a Lehman Brothers válság. Ezért is komoly a probléma. Szükség van a válságra, hogy Európában kialakuljon a központi hatalom iránti igény és közös akarat, de azt még nem tudni, hogy ez a központi hatalom mit fog tenni,” nyilatkozta Soros a New York Times-nak.
Kiemelném a lényeget:
"Szükség van a válságra, hogy Európában kialakuljon a központi hatalom iránti igény és közös akarat..."
Egészen véletlenül nem ezt szajkózzák azok a "buta összeesküvés-elmélet hívők" már évek óta? Hogy ez a céljuk a legnagyobb pénzembereknek?
Jah és ismét külön érdekelne Pedro és az 53-as véleménye. Kíváncsi vagyok, hogy ezt hogyan magyarázzák ki.
Szerintem a szélsőjobboldal erősödése egyértelmű jele a központi hatalom iránti igénynek.
Azt nem mondta, hogy Európán belül egységes lenne ez a hatalom.
"Tőke és Fasizmus jegyesek..."
"Igen nagy az esély arra, hogy ez a válság súlyosabb kimenetelű legyen, mint a Lehman Brothers válság."
Természetesen ez így van, persze kérdés, mi az, hogy válság, és mi az, hogy súlyos :))))
A téves befektetéseknek meg kell semmisülniük, az életképtelen gazdasági struktúráknak fel kell bomolniuk. Ez fájdalmas, de elkerülhetetlen és szükséges.
"Szükség van a válságra, hogy Európában kialakuljon a központi hatalom iránti igény és közös akarat, de azt még nem tudni, hogy ez a központi hatalom mit fog tenni"
Én nem nagyon hiszek ebben. Az 1929-es válság pl. elszigetelte egymástól az országokat gazdasági és politikai értelemben. A 2008 óta tartó folyamatok is inkább a felbomlás irányába hatottak, nem az integráció felé. Miért most fordulna meg ez a folyamat? Szóval Soros itt a kívánságait adja elő, de nem lesz feltétlenül így. Soros ott téved, hogy ő nincs politikai pozícióban. Soros szívesen lenne "európai politikus", de ilyen pozíció nincs. Olyan van, hogy német kancellár, meg francia elnök. És akkor képzelje magát egy pillanatra a francia elnök helyébe, és rögtön világos lesz, hogy fuccs az internacionalista álmainak. Mondjuk ez azért nincs kőbe vésve, pl. érdekes fordulat lenne, ha DSK-t megválasztanák francia elnöknek.
"Egészen véletlenül nem ezt szajkózzák azok a "buta összeesküvés-elmélet hívők" már évek óta?"
Nem. Az összeesküvéselmélet-hívők mindenféle baromságokat szajkóznak aláaknázott ikertornyokról, világot manipuláló zsidó szektákról, félreértett Kennedy-beszédekről stb.
Bocs, nem olvastam vég a kérdést, mindjárt az is meglesz. Csak előbb hadd korrigáljak: közgazdász hallgató vagyok, minap az egyik tanárunk pont erről beszélt, hogy a magyar kormány olyanokat hadobál össze, hogy második válság stb., miközben ez az előző válság csak egy újabb, erőteljesebb hulláma, de ez az egész igazából egy válság, melyre még mindig nem találtak megfelelő megoldást - és ha így folytatódik, még jó pár évig nem is lesz megoldva, itt Magyarországon meg talán már soha, tekintve a kormány gazdaságpolitikáját, melyet már a közgazdászok is egyre bátrabban szólnak meg, aki kicsit is konyít a dolgokhoz, annak egyértelmű, mire megy ki a dolog: a gazdagabb réteg támogatására, a zsebeik megtömésére, ha kell, ehhez egész társadalmi rétegeket szorongatnak meg, éheztetnek. Gusztustalan, gátlástalan, pofátlan a gazdaságpolitika, amit folytatnak. A bizonyítékok sora kezdődik az egykulcsos adózási rendszernél...
Elolvasva a kérdést pedig, központi hatalomra csak a fejeseknek van igénye. Közös akarat pedig nem létezik Európában. Ez nem USA. Itt mást akar a fehér, mást a cigány, mást az arab, mást a néger... mást a szegény, mást a gazdag, mást a politikus, mást az egyszerű ember, vagy még nagyobbakban gondolkodva: mást a magyar, mást a német, mást a spanyol... ez így nem megy, nem létezik közös akarat.
"a magyar kormány olyanokat hadobál össze, hogy második válság stb., miközben ez az előző válság csak egy újabb, erőteljesebb hulláma, de ez az egész igazából egy válság"
Vagy nem. Mert pl. a Deutsche Bank elemzői szerint egyszerűen 2007-ben véget ért a Great Moderation időszaka, és azóta 3-4 éves ciklusok vannak, akárcsak 1982 előtt mindig is. És akkor éppen most lépünk az újabb válságba, aztán 2014-15 körül megint jön egy stb.
Persze ha marxista-leninista vagy, akkor mondhatod, hogy egy válság van, a kapitalizmus általános válsága, ami egyre csak mélyülni fog, amíg a proletariátus meg nem dönti a rendszert :)))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!