Magyarország energiaellátásának a biztosításából szabad politikai kérdést csinálni olyan áron, hogy az az ország energiaszükségletének a kielégítését veszélyeztetné, áramkimaradásokat, gáz és üzemanyaghiányt okozna?
Más európai uniós országok, például Szlovákia is felmentést kért a kőolajszankciók alól, mert az orosz kőolajat jelenleg NEM tudják mással pótolni.
Magyarország felkészült arra, hogy az orosz kőolaj nélkül is működjön a gazdasága, de ez beruházásokat igényel és ezek évek múlva készülnek csak el. Addig muszáj felmentést kapnia Magyarországnak is a kőolajszankciók alól.
"A termelési vezető ezenfelül elmondta, hogy az alapanyagellátás biztosítása érdekében a Mol-nak 500-700 millió dolláros fejlesztéseket kellene végrehajtani a jövőben, az átálláshoz legalább 2-4 évre lenne szükség, a társaság számára ugyanakkor a legfontosabb szempont a stabilitás. Huff a fejlesztéseket egy levegőben lévő repülő megjavításához hasonlította, mivel az ellátást fenn kell tartani az átalakítások mellett is. A Mol 15 elemes projektportfólió által kívánja növelni az ellátásbiztonságot. Jelenleg a fejlesztések projektdokumentációin dolgoznak, és várhatóan 2 hónap múlva kerülnek a tervek a vezetőség elé."
Ez egy évvel ezelőtt volt.
Mi is kértünk és kaptunk is felmentést.
Azóta pedig sz.rt se csináltunk, miközben a többiek javarészt leváltak az orosz olajról.
A szlovákok csak azért nem, mert a sisaki finomító spciel a MOL-é.
A Fidesznek 11 évnyi, korlátlan hatalma volt arra, hogy függetlenítse az országot az orosz kiszolgáltatottságtól, de a sokat hangoztatott energiaellátás biztonsága, meg a szuverenitás valahogy mégsem volt olyan fontos, úgy tűnik.
Pedig kaptunk rá pénzt az EU-tól, de inkább közintézményekre költötték.
Gátolták a közműfejlesztéseket.
Gátolták a megújulókat.
A szakemberek figyelmeztetéseivel nem foglalkoztak.
Eközben persze 2010 a Fidesz még nagyon is tisztában volt a veszélyekkel:
"(...) Németh szerint súlyosan veszélyeztetné Magyarország energiaellátásának biztonságát, mivel a gáz után a kőolaj terén is függő helyzetbe hozná az országot. Ez pedig "szélsőséges politikai kiszolgáltatottságot" jelentene - mondta Németh. Az orosz befolyás szerinte megakaszthatná azokat a törekvéseket, amelyek a több lábon állást segítenék..."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!