Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mi miatt...

Magyarországon mi miatt alakult ki így a munkaerőpiac?

Figyelt kérdés

Én dolgoztam több multinál is.

Az egyik német multinál az anyaországi kollégák elvoltak hűlve,hogy bizonyos területeken nálunk szinte mindenki diplomás.Ugyanis, több munkakörnél, ahol a leánycégnél diploma az elvárás, az anyacégnél, csak előny, betölthető középfokúval is és sokaknak nincs id diplomája kint, technikusok meg hasonlók.


Tehát, középfokú végzettséggel betölthető kint olyan állás, ahol:

-Rugalmas a munkaidő

-Van heti pár nap home office

-Viszonylag jó a bérezés


Magyarországon előfordul,hogy ezek még diplomával,nyelvtudással sem elérhetőek.

Magyarországon ma egy középfokú végzettségű ember vagy excel táblákból másolgat adatokat vagy pedig a gyártósoron csinál egy szinttel jobb munkát,mint az operátorok.

Mindezt kötött, néhol műszakos munkarenddel,nem túl magas fizetéssel.HO-ról meg ne is beszéljünk.


2023. máj. 23. 11:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#10: Jártam így én is, informatikus munka az USA-ban, 5000 USD/hó hírdetve, végül küldtek egy szerződést 2300 USD/hó + valamilyen esetleges bónuszra, részletekben levonogatva belőle a repülőjegy árát, amit 9 hónap után állítólag visszaadtak volna. Visszamondtam.
2023. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#11 Szerencséd volt, hogy még itthon vissza tudtad mondani. Családtagom naiv volt és azt hitte ha megegyeztek akkor nem kell külön kiutaznia aláírni is a szerződést mielőtt felmond. Többet nem követte el ezt a hibát.
2023. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!