Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor módosították a törvényt,...

Mikor módosították a törvényt, hogy nem szabad szivárváncsaládoknak gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Az utolsó hírek, amiket hallottam, hogy megnehezítették az örökbefogadást, de nem tilthatják meg, mivel törvényellenes lenne.

Most jött a hír, hogy fellehet névtelenül jelenteni, mikortól lehetett névvel feljelenteni az azonos nemű párokat, akik gyereket nevelnek?



2023. ápr. 19. 22:33
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
8%

21.

Kellett nektek pride meg lmbtq!

2023. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
89%

#19 Azért vegyük figyelembe azt is, hogy az Alaptörvény szerint:

"L) cikk

(1) * Magyarország védi a házasság intézményét mint egy férfi és egy nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony. Az anya nő, az apa férfi."

Valamint:

"XVI. cikk

(1) * Minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. Magyarország védi a gyermekek születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogát, és biztosítja a hazánk alkotmányos önazonosságán és keresztény kultúráján alapuló értékrend szerinti nevelést."

Ha még a fentieket is hozzávesszük a feljelentős törvényhez, akkor azért lehet azt úgy értelmezni...

2023. ápr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
98%

21-re:

Mondhatják, hogy ők nem vonják kétségbe, csak nem úgy élnek.


A "kétségbe vonni" az én szememben mindig egy vélemény, nem egy életmód.

Persze vicces lenne, hogy akkor egy véleménynyilvánítást be lehetne jelenteni.

2023. ápr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül van alapja annak szerintem, hogy ez a melegek ellen irányul, mivel talált a kormány egy kiskaput, amivel félelemben tarthatja a párokat. Ezzel pl.könnyen elérheti, hogy a közösségi médiában ne legyenek aktívan jelen a családosak, félelemből. Mondjuk ez a minimum. De indirekt módon sérülhet néhány szivárványcsalád is. Hibát bárhol lehet találni.

Az mellékes, hogy ilyen kiskapukat általában az állampolgár talál, de inkább keres és nem a törvényhozó.

2023. ápr. 19. 23:37
 25/44 anonim ***** válasza:
12%
#25 Dehogy mondhatják hogy nem vonják kétségbe, hiszen a ráutaló magatartásuk épp az ellenkezőjét állítja.
2023. ápr. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
69%

Hú barátaim, nálatok nagyon elborult valami az emeleten... Indul a Ceaușescu-időket idéző spicliskedés, besúgóország, névtelen feljelentgetések.


Az ember, ha kívülről nézi (én Erdélyből pl.) nem érti, mi az istók f..a történt veletek? Megmentetek mind egy szálig? Egyszerre gurult el az összes gyógyszer???


Az én pofám ég helyettetek, esküszöm... élveztek ilyen beteg országban, ilyen megosztott, gyűlölködő társadalomban létezni???



"Halló, rendőrség? Szeretném jelezni, hogy a szomszéd szerintem valszeg b.zi, mert egy másik férfival szokott bemenni a lakásba - meg kijönni is. És most gyerekhangokat hallok bentről, igen, egészen biztosan egy gyerek az! Kérem, siessenek, küldjenek rohamkocsit!"


:-))))


Agybeteg, debil, hülye ország. Rettenetes! 15-20 éve még büszkén mondhattad a világban, hogy magyar vagy (állampolgárság nélkül is), mert 1956-ra gondoltak, Antallra, stb.


Ma még határon túl élve is lángol a pofám a szégyentől, hogy az én népem anyaországában mi zajlik. Mint egy kollektív pszichózis...


A világban meg közben a rasszizmus, a homofóbia, a korrupció és az oroszbarátság lett a "védjegyünk"...


Katasztrófa... Kellene létezzen egy pont, ahol felébredtek, észhez tértek - de már tisztán látszik, hogy nincsen ilyen nálatok. Ez nem egy rossz álom. Ez a klinikai halál (agyhalál) állapota már...

2023. ápr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Az alaptörvénybe benne van, hogy anya nő, apa férfi?:) Eddig hamarabb hittem volna el, hogy ez egy mém, minthogy tényleg benne van. Akkor én egyértelműen úgy értelmezném, hogy ez tényleg a szivárnycsaládok ellen irányul.

Azért írom le, hogy javítsatok ki, ha nincs igazam, ha nem láttok a következőkben valóságalapot.

Beleírták ezeket a család alaptörvénybe. Nyílván anya-apa, nem lehet belekötni, mivel materiálisan van megfogalmazva természettudományi szemmel.

Mivel nem tudnak törvényt hozni, hogy két azonos nemű nem nevelhet gyereket, így visszautalnak az alaptörvényre, ahol már nem biológiailag utalnak rá. De, ha valaki megkérdőjelezi, hogy ellent

mondd az előbb említett törvénynek, hogy nem határozhatják meg ők, hogy kiknek engedik a gyereknevelést, akkor már nyomban biológiailag értelmeztetik, és még egy kicsit manipulatívan is.

2023. ápr. 19. 23:46
 28/44 A kérdező kommentje:
28.- Eddig a kérdezői semlegességem miatt nem akartam elmondani, de üdvözöllek én is Erdélyből.:D
2023. ápr. 19. 23:48
 29/44 anonim ***** válasza:
87%

#24 Ez tényleg az alkotmányotok amúgy, vagy valami nagyon gyenge vicc? :-)))))


"Az anya nő. Az apa férfi." :-))))))))))))))))) Hát ez nagyon ott van, haver! Azt hittem, ez egy politikai szlogen, mint a piros lett a paradicsom, nem sárga! :-)))))


Ezt így nálatok really beleírta az alkotmányba valaki? :-)))))


Hát kész vagytok, úgy kollektíve, azt kell mondjam! :-))))



És ez meg mi a f...sz?

"...biztosítja a hazánk alkotmányos önazonosságán és keresztény kultúráján alapuló értékrend szerinti nevelést." ????


És ha zsidó a gyerek? Ha buddhista? Ha muzulmán? Ha ateisták a szülők????


Az állam akkor is megfogja és keresztény értékrend szerint neveli???



TÉNYLEG ELMEBETEG AZ EGÉSZ ORSZÁG? Vagy csak a politikai elit hülyült meg, és épp készültök leváltani őket? (Nyugi, költői kérdés volt, tudom, hogy nem - még egy rendes tüntetésre is képtelenek vagytok!)


Én esküszöm, hogy sosem hittem életemben, hogy egyszer még hálás és boldog leszek, hogy Romániában élhetek magyarként és nem Magyarországon! Vagy hogy ez lesz a normálisabb és élhetőbb ország...


Nagyon gáz...

2023. ápr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Kedves 31. Indítsuk ki a gyik egyik legnagyobb vitáját. Lehet nem írták le sokan, talán senki, de -külföldön én is szívesebben mondom, hogy román vagyok, még kettős állampolgársággal is.:)
2023. ápr. 19. 23:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!