Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor módosították a törvényt,...

Mikor módosították a törvényt, hogy nem szabad szivárváncsaládoknak gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Az utolsó hírek, amiket hallottam, hogy megnehezítették az örökbefogadást, de nem tilthatják meg, mivel törvényellenes lenne.

Most jött a hír, hogy fellehet névtelenül jelenteni, mikortól lehetett névvel feljelenteni az azonos nemű párokat, akik gyereket nevelnek?



2023. ápr. 19. 22:33
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Valaki tud válaszolni a kérdésre? Azért válaszoltam így az első válaszolónak, mivel nem akartam vitát generálni.

Mi ez a vitadömping? Semlegesen tettem fel a kérdést.

Leírom újra.

Ma tudtam meg, hogy névtelenül fellehet jelenteni azokat, akik szivárványcsaládban nevelnek gyereket. (Ha itt volt félreértés, nem jelentenék fel senkit, mert nem bűncselekmény, sem szabálysértés szerintem.)

Tehát, innen fakad az a kérdés, ha most lehetőséget adtak a névtelenségre, akkor mikor adtak lehetőséget arra, hogy névvel lehessen jelenteni? Tehát -> Mikor lett törvényellenes szivárványcsaládban gyereket nevelni?!


Hozzáfűztem itt azt, hogy 2020-ig tisztában voltam azzal, hogy lehet örökbefogadni és nevelni, csak nagyon nehéz, és nem tehetik törvényellenessé. Mégis azzá tették akkor? Hogyan? És mikor? Valami cikk erről?

2023. ápr. 19. 22:48
 12/44 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon szomorú az ország helyzete. De most mosolyogtam egyet.

Egy ilyen kérdés alatt, ami akit nem hagyhat semlegesen azt elszomorítja egy normális világban...elkezdik bu3izni egymást az emberek.:) Érzitek a helyzetnek az iróniáját?

2023. ápr. 19. 22:52
 13/44 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
2%
Ez a törvény ha van, müködik eddig?
2023. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
87%

Ez a szép ebben a feljelentős törvényben, hogy bárkit feljelenthetsz névtelenül, ha úgy gondolod hogy:

"d) az Alaptörvény L) cikkével és az Alaptörvény XVI. cikk (1) bekezdésével védett

da) házasság és család alkotmányjogilag elismert szerepe,

db) a gyermekek megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelem és gondoskodás, valamint születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogának kétségbe vonása."

Szóval itt van egy FELTÉTELEZÉS a részedről, hogy a gyermek joga SZERINTED sérül, ezért a hatóság majd kivizsgálja... És ha jobban belegondolunk, akkor nem feltétlenül kell itt a szülőknek azonos neműeknek lenniük, elég ha mondjuk a nagynéni és a barátnője rendszeresen látogatják a családjukat.

2023. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:

Jaaaaaaaaa, ennyit a clickbait címekről. Bocsi. Mindenki ezt fújta a médiában, hogy szivárványcsaládokat lehet jelenteni..


Mi a házasság és a család alkotmányilag elismert szerepe?

2023. ápr. 19. 23:20
 16/44 anonim ***** válasza:
1%
Ha les ilyen akkor minden ellenzeki kamu feljelentesekkel fogja telespammelni a rendszert.
2023. ápr. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!


Legjobb magát a jogszabályt megnézni, nem az újságokban olvasott (adott esetben tendenciózus) értelmezéseket olvasni.


Tehát:



A belső visszaélés-bejelentési rendszerben és az elkülönített visszaélés-bejelentési rendszerben bejelenthető


..........


d) az Alaptörvény L) cikkével és az Alaptörvény XVI. cikk (1) bekezdésével védett

da) házasság és család alkotmányjogilag elismert szerepe,

db) a gyermekek megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelem és gondoskodás, valamint születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogának kétségbe vonása.


* * *


Ez volt a jogszabály releváns része.


A Bloomberg ebből azt olvasta ki, hogy


"A magyar törvényhozók elfogadták azt a törvényjavaslatot, amely lehetővé teszi az állampolgárok számára, hogy névtelenül bejelentsék azokat a családokat, ahol két azonos nemű pár nevel gyerekeket"


A Blikk így pontosít:


"Pontosabban a hét elején elfogadott törvény részeként az állampolgárok bejelentést tehetnek azokról, akikről úgy gondolják, hogy megkérdőjelezik a „házasság és a család alkotmányjogilag elismert szerepét” és akik kétségbe vonják a „gyermekek megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelem és gondoskodás, valamint születési nemének megfelelő önazonossághoz való jogát”."


Én a Blikk értelmezését tartom korrektnek és pontosnak. A Bloombergét, amit általában átvettek a balliberális lapok, azt nem.

A leírt szövegből én nem olvasom ki azt, hogy azonos nemű szülők által nevelt gyerekek esetén fel lehetne jelenteni a szülőket.

2023. ápr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
77%
#18 Mondjuk az atlag fideszes feljelentès valszeg durvàbb lesz, nàlum ugyanis nem az a baj, hogy telòròl ìrnak, hanem hogy alapvető kognitìv folyamatok nem mennek vegbe
2023. ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
83%
#19 De hàt az azonosnemű pàrok ellent mondanak a hazassag ès a csalàd alkotmànyos meghatarozasanak. Benne van a szövegben, csak ossze kell kotni a pontokat. Az mas kerdes hogy alkotmany alapjan az egyedulallo szuloket is fel lehet jelenteni, csak oket nem fogjak, mert a kormany nem ellenuk hergel, hanem a melegek ellen
2023. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
10%

20

Szerintem most hagyd abba!


" nàlum"

2023. ápr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!