Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy az SZDSZ...

Tényleg igaz, hogy az SZDSZ hozott annak idején egy törvényt, hogy ha drogozik egy diák, nem szabad jelenteni a szülőnek?

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 20:14
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Anno én ezt megáltem
2022. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
22%
Nem az szdsz hozta ezt a törvényt, hanem az mszp-szdsz többségű parlament, amiben az szdsz egy apró kisebbség volt csak - de amúgy igen, volt ilyen szabály.
2022. okt. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
90%

És hogy volt pontosan? Tudnátok idézni? Csak mert így kontextusából kiragadva nagyon ijesztően hangzik, de közben lehet, hogy arról volt szó, hogyha valaki orvoshoz fordul, akkor nem szabad az orvosnak tájékoztatni a szülőt, köti az orvosi titoktartás, ami azért annyiból jó, hogy úgy, hogy a diák tudja, hogy a szülők nem értesülnek róla, nagyobb bizalommal fordulnak orvosi segítségért.


Na meg ezek után az is kérdés, hogy milyen kábítószerről van szó.


Ez nyilván egy kicsit más eset, mintha a rendőr rajtakapja a gyereket, hogy kokózik, és nem szólhat, mert tiltja egy állítólagos szabály.

2022. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
58%
Igen és még drogot is adtak neki mellé, hogy tessék fiam, amúgy is drogos vagy ez is jó, szívjad le.
2022. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
57%

Hirtelen nem találtam meg a törvényt, de valószínűleg olyasmiről van szó, amiről [ma 20:23] írt, nem érdemes ezt túllihegni. Hogy bizonyos foglalkozási körökben vagy szituációkban ez tilos. És pont az az értelme, hogy ha Pistike segítségre szorul, akkor merjen szólni az ofőnek. Egyébként az ofő még mindig tanácsolhatja az Pistikének, hogy mondja el otthon.


A diszkréciós szabályok, törvények, elvárások egyidősek a társadalmakkal, ez nem az a kérdés, ahol a fújdrogoseszdéesz kórusnak fel kell magát hergelnie. Ha a diák a papnak gyónja meg, hogy drogozott, az se szólhat a szülőknek, és ezt a szabályt nem az SZDSZ, hanem a Katolikus Egyház találta ki, több, mint 800 éve, gyónási titok(tartás)nak hívják. Ha a diák az ügyvédjének mondja el, hogy drogozott, az se szólhat a szülőknek, ezt meg ügyvédi titoktartásnak hívják, szintén több száz éves.

2022. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
42%

"Ha a diák a papnak gyónja meg, hogy drogozott, az se szólhat a szülőknek"


hát tudod ez azért vicces, mert fel pont az SZDSZ volt az aki a papok felelősségét vetette fel, ha titokban meri tartani amit a gyóntatófülkében hall

persze mindenféle alap nélkül, mintha sorozatgyilkosságokat gyónnának az emberek

2022. okt. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
25%

Álomvilágban élnek itt egyesek, de azért örülök, hogy a 12,5 év józan kormányzás után már ők is csak ilyen konform dumával tudnak előállni, hogy "csak a segítségkérés elősegítése érdekében", miközben az SZDSZ vastagon drogpárti volt. Bizony, az ő álláspontjuk az volt, hogy kiskorúként drogozni a szabadsághoz tartozik.

Persze gondolom a segghülye Horn Gábor a saját felsőközéposztálybeli libsi diákságára gondol amikor azt mondja, hogy "egy füves cigi ugyan már", és nem pedig annak az akkortájt 1 millió munkanélkülinek a tengődő gyerekére, akinek a drog tette tönkre az amúgysem fényes életét.


Ami a 2000-res években volt magyarországon a drogos gyerekek botrányos száma ez az intézkedéssorozat volt, hogy az SZDSZ kitiltotta az iskolákból a rendőrséget, és a drogdílerek szabadon tehettek amit csak akartak.

Az SZDSZ azt is nagyon fájlalta, hogy egy nagykorú tanulót egy kiskorúakkal zsúfolt közegben ha elkapták marihuánával akkor börtönt is kaphatott. Jajj.

2022. okt. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
5%
[ma 21:06]: Ezt nem hallottam, de simán el tudom róluk képzelni. Nem voltak következetesek soha. Ettől még nem érdemes nagyon verni a nyálunkat egy törvényükön, ami diszkréciós természetű volt, mert a diszkréciós előírások, mint az imént is említettem, a társadalom teljesen normális velejárói évszázadok óta (valószínűleg évezredek óta, de a személyes műveletlenségem miatt nem tudok ókori példát, guglizni meg már lusta vagyok).
2022. okt. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
41%

Az SZDSZ a bűnözőket és a bűnözést támogatta!


A drogosok ugyanis, akik illegális tudatmódosító szert használnak: BŰNÖZŐK!

2022. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
85%
[ma 21:19]: Esetleg te be tudod idézni a törvényt? Mert "(...) az SZDSZ vastagon drogpárti volt" nagyon kamuszagú, az SZDSZ a könnyűdrogok liberalizációját nagyon nyomta, de a kemény cuccokat egy percig se támogatta.
2022. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!