Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon hogy lehet...

Magyarországon hogy lehet megélni, ha nincs saját lakásod?

Figyelt kérdés

Én már sok éve élek Németország déli részén, teljesen el vagyok szokva a magyar bér/ár rendszertől, de ledöbbentett, hogy amikor megálltunk a mekibe Mosonmagyaróváron, az osztrák határ mellett, láttam a hirdetésben hogy bruttó 1900 forint órabért ajánlanak. Annak a nettója 1200-1300 forint óránként. Ha azt beszorozzuk 170 órával, akkor is nettó 210 ezer forint jön ki... holott már ott is egy garzon lakásnak csak a bérleti díja 140 ezer forint. Budapesten hasonlóan szar a helyzet ahogy hallottam, Ózdon ahogy hallottam meg a mekiben nettó 150 ezret adnak és várólista van, igaz ott nem olyan drága a lakbér de akkor is, az meg még kevesebb pénz.

Hogy a fenébe lehet megélni Magyarországon úgy ha nem örököltél legalább 1 ingatlant, hitel mentesen? Németországban alap, hogy az is bőven meg tud élni akinek nincs saját lakása, sőt félre is tudja tenni a hónap végén a fizetése jelentős részét. Fenntarthat egy 5 éves BMW/Audi-t, és mehet évente kb. 5-6 hetet nyaralni Olaszországba. Mindezt egy mekis, ettől még csak feljebb van.

De Magyarországon egyszerűen hogy a fenébe lehet megélni? Nem jön ki a matek...


2023. márc. 21. 19:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"Az azért a szülő felelőssége, hogy nem ad a gyerek kezébe egy érettségit meg egy szakmát. 30 éve is az volt."


Ez nem felelőssége. Legyen egy biztonságos fedél a fejed fölött ami alatt nem fázol, legyen elegendő ennivaló az asztalon és szeressenek. Ennyi felelőssége van a szülőnek, semmi több.

2023. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
#21 Kezdődik..
2023. márc. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#21 Jó hogy azt nem mondod, hogy aludjon az istállóban..


A valóság inkább az, hogy annyit tudsz megtenni másokért vagy a gyerekedért, amennyit meg mersz tenni magadért. Ha örökletes betegségem van és nincs rá megoldás, akkor hagyom a francba az egészet. (Az örökbefogadás szerintem baromság úgy ahogy van, csak mégtöbb kárt okoz.) A gondolatmeneted esetleg detektálható lett volna abból a korból amikor 10 gyerekből jó 2 ha megérte a felnőttkort, de azóta eltelt 100 év és a probléma háttere is pont ugyanaz volt mint ma. A felelőtlen felkészületlen gyerekvállalás öngyilkosság kategória. A dilettáns szülőktől el kell venni a gyereket és állami gondozásba kell adni, és ebbe az otthoni lelki terror, az érzelmi zsarolások is beletartoznak. A különbségek felvállalása, kiélezése jobb élethez vezet.

2023. márc. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

23#

Ami egy dédszülőnek, vagy ükszülőnek kiteljesedett, tartalmas, boldog életet jelentett az egy mai gyereknek, fiatalnak égtelen nyomort, nélkülözést, szenvedést jelentene. Nem tudom kárhoztatni azokat akik a generációk közt elvesztették a fonalat, hogyan terelgessék, segítsék a gyerekeiket az alapvető feltételeken kívül a jövő igényeihez. Anyám egy kimondott háziasszony, minimálbéres betanított munkán kivül semmihez sem ért. Apám jó szakmunkás volt, de kiégett majd lerokkant, aztán rövidesen meghalt. Soha nem mondta ki, de már tudni vélem, illetve magamon is tapasztalom hogy elegem van, elege lett a rohanásból. Anyám közel egy év múlva nyugdijba megy. Fontolgatom, hogy ebből a szájbavágott albérletből visszaköltözöm hozzá, oszt segítek neki a kertművelésben, a spórolt pénzemből meg valamennyire komformizálom a házat.

2023. márc. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24


Első körben mellőzni kéne a vissza-/belepofázást, ha nem tudsz okosat mondani.

2023. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!