Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon hogy lehet...

Magyarországon hogy lehet megélni, ha nincs saját lakásod?

Figyelt kérdés

Én már sok éve élek Németország déli részén, teljesen el vagyok szokva a magyar bér/ár rendszertől, de ledöbbentett, hogy amikor megálltunk a mekibe Mosonmagyaróváron, az osztrák határ mellett, láttam a hirdetésben hogy bruttó 1900 forint órabért ajánlanak. Annak a nettója 1200-1300 forint óránként. Ha azt beszorozzuk 170 órával, akkor is nettó 210 ezer forint jön ki... holott már ott is egy garzon lakásnak csak a bérleti díja 140 ezer forint. Budapesten hasonlóan szar a helyzet ahogy hallottam, Ózdon ahogy hallottam meg a mekiben nettó 150 ezret adnak és várólista van, igaz ott nem olyan drága a lakbér de akkor is, az meg még kevesebb pénz.

Hogy a fenébe lehet megélni Magyarországon úgy ha nem örököltél legalább 1 ingatlant, hitel mentesen? Németországban alap, hogy az is bőven meg tud élni akinek nincs saját lakása, sőt félre is tudja tenni a hónap végén a fizetése jelentős részét. Fenntarthat egy 5 éves BMW/Audi-t, és mehet évente kb. 5-6 hetet nyaralni Olaszországba. Mindezt egy mekis, ettől még csak feljebb van.

De Magyarországon egyszerűen hogy a fenébe lehet megélni? Nem jön ki a matek...


2023. márc. 21. 19:07
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Még én is azt hittem a Fidesz sikerességet imitáló kommunikációja alapján, hogy Magyarországon is már egész jó az élet. Azt hittem, nettó 400 ezret, ilyen infláció mellett már mindenki megkap ott is. Aztán hazalátogatok, és az osztrák határ mentén(!) ennek a felét látom.. na képzeljétek mekkora hátast dobtam, miközben a Fidesz azt kommunikálja, hogy milyen jól megy...

A lónak a fütyije megy jól az, ahol ilyen szar bérek vannak, már bocs.

2023. márc. 21. 19:54
 12/25 anonim ***** válasza:
32%

pont, hogy nincs már exponenciális fejlődés, hanem megyünk arrafelé, hogy a magasszintű szaktudást igénylő speciális feladatokból lehet megélni, az utcáról behívott emberekre meg egyre kisebb a kereslet


de ez már a 90-es években is így volt

2023. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
46%
#10 hazudsz
2023. márc. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
11%
mindenki megkapja a nettó 400 ezret, aki nem munkakerülő alkoholista aki fél évente váltogatja a munkahelyét
2023. márc. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

"mindenki megkapja a nettó 400 ezret, aki nem munkakerülő alkoholista aki fél évente váltogatja a munkahelyét"


Ja főleg a tanárok, nővérek, melósok stb. Bruttóba nem kapnak annyit de szépen felböfögted amit a gazdid rádokádott.

2023. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
82%

13#

Miben? Talán szidnom kéne kiégett boomer szüleimet? Nem sok közük volt a 90-es, 2000-es évekhez. Beláttam, hogy nem is volt elvárható. Ebbe a szájbavágott rohanásban magamra kellett számítanom. Hát nem is tudom őket hibáztatni.

2023. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
#13 az hogy félsz valamitől mint ördög a szentelt víztől, nem jelenti egyben azt is hogy lehetetlen
2023. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"Miben? Talán szidnom kéne kiégett boomer szüleimet? Nem sok közük volt a 90-es, 2000-es évekhez. Beláttam, hogy nem is volt elvárható. Ebbe a szájbavágott rohanásban magamra kellett számítanom. Hát nem is tudom őket hibáztatni."


Az azért a szülő felelőssége, hogy nem ad a gyerek kezébe egy érettségit meg egy szakmát. 30 éve is az volt.

2023. márc. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
44%

"hogy lehet megélni, ha nincs saját lakásod?"

Most újíttatok fel egy lakást. Napi 100k alatt találni valakit?

Vajon hogy él meg?

2023. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 DK-s ***** válasza:

#19-nek:


Vagy hazudsz, vagy hatalmas balek vagy. Én kőműves vagyok, és szoktam lakás-felújítást is vállalni, mert a burkolás és a festés is megy.


Napi 100k?


Ha te órabérben fizeted a szakembert, akkor te vagy a világ legnagyobb balekja!

2023. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!