Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon hogy lehet...

Magyarországon hogy lehet megélni, ha nincs saját lakásod?

Figyelt kérdés

Én már sok éve élek Németország déli részén, teljesen el vagyok szokva a magyar bér/ár rendszertől, de ledöbbentett, hogy amikor megálltunk a mekibe Mosonmagyaróváron, az osztrák határ mellett, láttam a hirdetésben hogy bruttó 1900 forint órabért ajánlanak. Annak a nettója 1200-1300 forint óránként. Ha azt beszorozzuk 170 órával, akkor is nettó 210 ezer forint jön ki... holott már ott is egy garzon lakásnak csak a bérleti díja 140 ezer forint. Budapesten hasonlóan szar a helyzet ahogy hallottam, Ózdon ahogy hallottam meg a mekiben nettó 150 ezret adnak és várólista van, igaz ott nem olyan drága a lakbér de akkor is, az meg még kevesebb pénz.

Hogy a fenébe lehet megélni Magyarországon úgy ha nem örököltél legalább 1 ingatlant, hitel mentesen? Németországban alap, hogy az is bőven meg tud élni akinek nincs saját lakása, sőt félre is tudja tenni a hónap végén a fizetése jelentős részét. Fenntarthat egy 5 éves BMW/Audi-t, és mehet évente kb. 5-6 hetet nyaralni Olaszországba. Mindezt egy mekis, ettől még csak feljebb van.

De Magyarországon egyszerűen hogy a fenébe lehet megélni? Nem jön ki a matek...


2023. márc. 21. 19:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Ha van saját lakásod akkor sem tudsz jobban, a saját lakás sem termeli a pénz hanem inkább viszi.
2023. márc. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
Ebben az országban csak létezni lehet, az életről fingja nincs a polgároknak ebben a mesterséges nyomorba amit a bugyuták megélhetésnek csúfolnak miközben köpködnek a "hanyatló nyugatra".
2023. márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Ebben az országban csak úgy lehet megélni ha NER-tag vagy vagy legalább haver haverja.
2023. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%

az 1900 bruttó az nem számít jó fizetésnek itt, az maximum valami kezdő bér, de hosszú távon ha egy cég nem fizet a jó melósainak 450-500 nettót mindennel együtt akkor lehúzhatja magát a WC-n

maximum csak valami jóskapista kft lehet, aki írni-olvasni se tudó culágert keres


amúgy meg dehogy teheti meg ezt egy mekis dolgozó németországban, hagyjuk már

már ott bűzlik ez a sztori, hogy senki sem tud fenntartani egy használt prémiumautót, mert akkora szar az összes, hogy csak az ostoba törökök veszik magamutogatásra

2023. márc. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

#4 "már ott bűzlik ez a sztori, hogy senki sem tud fenntartani egy használt prémiumautót, mert akkora szar az összes, hogy csak az ostoba törökök veszik magamutogatásra"

Ja, a törökök meg eladják a magyaroknak mint 180ezret futott nyugdíjas orvos tulajtól, az ilyen kotlák teszik ki a honosított kocsik legalább felét.

És akkor kik is a verebek...😅

2023. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%

orbánisztánban mutatni kell, hogy jól megy

aztán meg kiírni a habos gyűlöletet a netre a 4 millió éhezőről

2023. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%
#6 A "jól megy" speciál a Fidesz-plakátokra van kiírva, hogy azért tudja a proli hogy jólmegy.
2023. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
Nem a lakás a probléma, hanem hogy a szülők elmulasztják felkészíteni/megtanítani a gyerekeiket az önálló életre.
2023. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom meddig fogunk még ezen kattogni, de szerintem nem túl sokáig. Egyébként nyugi, a galaktikus felmentősereg hamarosan itt lesz értünk.
2023. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

"a szülők elmulasztják felkészíteni/megtanítani a gyerekeiket az önálló életre."


Az exponenciális fejlődés generációkat kukáz ki. Nem lehet szemrehányást tenni azoknak a szülőknek, akik nem tudják lefedni az átmenetet.

2023. márc. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!