Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem vállal gyereket a...

Miért nem vállal gyereket a mai magyar fiatal? A kormány a hibája vagy ők maguk?

Figyelt kérdés

A kisebbséget leszámítva nagyon rossz a szaporodási mutatónk, nélkülük (sic!) a világ legrosszabb szaporodási rátáját produkálnunk. Ráadásul annak a nagy részét is genetikailag már veszélyes korosztályból szülve. Mindenkinek ismerős a tipikus életkép, amikor 50 éves férfi és 40-es éveiben lévő nő tolja a babakocsit. Ez genetikailag veszélyes. Azoknak már a nagyszüleiknek kéne lenni, nem a szüleinek egy újszülöttnek.

De az annál fiatalabb korosztály meg még annyira nem vállal gyereket mint a középkorúak.

Ez minek a hibája? A rossz gazdaságnak, rossz életszínvonalnak és a közállapotok (pl. oktatás, egészségügy) kritikán aluli mivoltának, amiatt a fiatalok nem szívesen vállalnak gyereket, vagy egyszerűen csak hedonista pávák, akik ha minden tökéletes lenne, akkor sem babáznának inkább?


2023. márc. 5. 17:59
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
20%
Azé, mert mindenki(!), azaz mindenki abból indul ki, hogy a kölykedzés milyen enhézségekkel jár, a hosszútávú eredményével osztan senki sem foglalkozik.
2023. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
57%
Nincs rá pénzük és nem látnak olyan jövőt, ami miatt érdemes lenne gyereket vállalni.
2023. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
28%

Biztos vannak olyanok is, akik a kormány miatt nem akarnak gyermek(ek)et vállalni, de szerintem ez elég ritka. Elég bőkezű támogatások voltak az utóbbi években, jóval többen lehettek, akik a kormány politikája miatt vállaltak plusz gyermeket.


A politikai szerintem sokadik szempont. Elsősorban megváltozott a világ, az életmód Nyugaton. A fiatalok sokáig tanulnak, aztán karriert építenek, nem a család az első. A világ is nyitottabb, individualistább. Sokan azt mondják, hogy inkább utazni a világban, szórakozni szeretnének, megvalósítani másfajta álmaikat, nem otthoz gyermeket gondozni, nevelni. Ez azért sok lemondással is jár. Nem hiszem, hogy általános, de van egy ilyen terjedő vélemény (vagy kifogás) is, hogy azért nem érdemes gyermeket vállalni vagy csak egyet, mert jön a túlnépesedés, éghajaltváltozás, éhínség, járványok... ezért korábban talán érdemes volt megszületni, de a XXI. században már nem érdemes.


Az individualista társadalomhoz kapcsolódhatnak párkapcsolati problémák is. Gyermeket vállalni alapvetően családban lehet, érdemes. Ehhez kell egy megfelelő társ. A mai fiatalok azonban nehezebben köteleződnek el. Sokkal önállóbbak, individualistábbak és nehezebben adják fel az önállóságot, függetlenséget. Egy párkapcsolatban sokat kell lemondani, alkalmazkodni a másikhoz, vannak kellemetlenségek is. Nehéz összeszokni és elköteleződni egy életre. Sokan viszont a tökéletes társra, tökéletes kapcsolatra várnak, a nagy szerelemre, amiben nincsenek hibák, mindenben jól összeillenek. Ha pár év után elmúlik a lila köd, szerelem, egyre több a gond, akkor kilépnek, szakítanak. Kevés a házasság és sok a válás. Várják az új szerelmet, aki majd tökéletes lesz. Az emberek túlnyomó része viszont közel sem tökéletes.


Saját környezetemben is látom, hogy sokaknak nehezen megy. Én 32 éves diplomás férfi vagyok Budapesten, jó lakással, anyagi biztonsággal, megfelelő egzisztenciával, feleséget, családot, gyerek(ek)et is szeretnék, de nem találok párt magamnak. Nekem is vannak elvárásaim a másikkal szemben, de úgy látom inkább a nők válogat(hat)nak. Mivel szerény, introvertált, sovány vagyok, így nem találnak vonzó, megnyerő, elbűvölő férfinak. Hogy az kinek a hibája, azon lehet vitatkozni (nem hiszem, hogy Orbáné), valószínűleg elsősorban az enyém, áttételesen a szüleimé, tőlük örököltem ezeket a tulajdonságokat. A népszerű férfiak viszont váltogathatják a párjukat, partnerüket, jellemző, hogy több nővel vállalnak gyereket életük során. Másrészt a férfiakban általában a szülői ösztön, gyermek utáni vágy is gyengébb, többen vannak, akik tudatosan nem lesznek apák. Ezért a tendenciák, minták alapján az 1980 utáni generációk esetében a nők kb. 21%, a férfiak közel 30%-a marad gyermektelen az élete során.


Ezek mellett lehet még egy tényező is, a biológia. Ahogy életkorban tolódik ki a családalapítás, úgy csökken a termékenység és egyéb környezeti ártalmak, környezetszennyezés, egészségtelen életmód, egészségügyi problémák miatt is egyre több pár számára jelent problémát a tervezett, kívánt gyermek(ek) megszületése.

2023. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
42%
Honnan, miből vállaljak gyereket? Apuci anyuci nem tett a seggem alá semmit, és örülök, hogy legalább magamat el tudom tartani a fizetésemből. Egyébként épeszű ember kívánna ilyen oktatást és egészségügyet a saját gyerekének? Asdlol
2023. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
12%

Mert ilyenek a nők 90%ban


content://com.android.chrome.FileProvider/images/screenshot/1678043106739-155967513.jpg


Az ember meg azert csinál gyereket, hogy boldog legyen, hogy szerethessen.

De a gyereken meg az apán kívül mindenki más sza rik erre....

2023. márc. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
64%
Ide nem szabad. Olyan világ jön.
2023. márc. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
70%
Két szö kérdezö akumulátor,nehézfém levegöben néz utána és álalj te ide gyereket örülj ha az ablakot ki nyithatod majd nem hogy, gyereket válalj.
2023. márc. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
82%

33-as, az, hogy "a kormány miatt" nem vállalunk gyereket, az nem úgy értendő, hogy azért, mert nem tetszik az orbán viktor arca, vagy nem bírjuk a Fideszt. Ezt te egyszerűsítetted le erre a szintre.


Mindez úgy értendő, hogy azért nem jó gyereket vállalni, ahová juttatták Magyarországot.


Ahol rossz az oktatás, az egészségügy, a felsőoktatás, ahol tanár- és orvoshiány van, ahonnan lassan már egy nyomorult Erasmus-programot sem csíphet majd meg, ahol dél-amerikai szintű infláció van és párolognak el a megtakarításaink, ahol Európa legdrágább élelmiszerárait, üzemanyagárait fizetjük és a rezsiárak inflációja is az EU-átlag DUPLÁJA (és ezt hívják "rezsicsökkentésnek" Magyarországon!), gazdaságilag a világ harmadik-negyedik legsérülékenyebb országában (a saját, fideszes jegybankelnöke szerint!), amelyik még az EU-s támogatásokat sem biztos, hogy megkapja, emelkedő hitelkamatok mellett, Európa legdrágább ÁFÁ-ját fizetve, az EU legkorruptabb országában, amelyik épp pávatáncolgat ki az EU-ból és olyan "keleti nyitásban" van tíz éve, hogy lassan Fehéroroszországgá válik, vagy a Türk tanácsban keresi a jövőjét (basszus úgy hangzik, mint valami debil politikai abszurd - pedig EZ TÖRTÉNIK!), ahol A HATALOM BÁRMIT MEGTEHET BÁRKIVEL, oda nem biztos, hogy nyugodt lélekkel álmodik családot az ember.


Sok más pontban persze igazad van, azt pedig kifejezetten sajnálom, hogy nem találtad még meg életed párját - kívánom, hogy megtaláld!


De hogy gyermekvállalás terén Magyarország nem egy kecsegtető hely, és főleg a jövő az, ami rendkívül bizonytalan - az igenis a kormány felelőssége.


Én jelenleg nem mernék nagy összegben fogadni még arra sem, hogy az ország 10 év múlva még az EU tagja lesz-e, a V4-ek, a NATO tagállama lesz-e, vagy Fehéroroszország mellé csúszik be oroszország védő szárnyai alá...


A fél generációnkban eleve benne van egy ilyen "ugrásra kész" állapot, hogy ha itt elkezd a vasfüggöny legördülni, még idejében húzzunk ki Nyugatra. Nem a megállapodás, a biztonságérzet, a jövőbe vetett bizalom uralja itt az életet (és már jóval a háború előtt sem az jellemezte)...

2023. márc. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
68%
34/f én Angliában lakom, de párom sincs. Gyerekként terrorizáltak, most meg játékfüggő vagyok.
2023. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint szar a helyzet Magyarországon, az nyilván nem fog még egy gyereket is belekényszeríteni ebbe. Aki nem foglalkozik az aktuális körülményekkel és csak olyan alapon dönt, hogy "én akarok gyereket és kész", az szülni fog arra való tekintet nélkül, hogy milyen lesz a gyereke sorsa ebben az országban, ha felnő. A szaporodáshoz nem ész kell. Minél kevésbé intelligens valaki, annál kevésbé tudja a gyereke szempontjait is tekintetbe venni, annál kevésbé tud előre tervezni, és annál inkább gondol csak a saját vágyaira és a jelenre. Akik fiatalon szültek a környezetemben, mint a "majd megoldja valahogy a gyerek, én babázni akarok, és csak ez a lényeg" - attitűddel tették.
2023. márc. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!