Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal kétszínű? ezt...

A baloldal kétszínű? ezt miért nem látják a balosok?

Figyelt kérdés

a baloldal szimpatizánsai nem látják hogy a magyar baloldal teljesen kétszínű?


én jobboldali vagyok de erősen szúrja a szemem hogy a baloldal kétszínűségét 1 baloldali SE említi meg! ezért felteszem a kérdést hogy észre veszik e vajon?



kétszínűség:



Egészségügy:


a baloldal szereti az egészségügyet mondani hogy "rossz az egészségügy a fidesz alatt"

és ez igaz is részben! de... a baloldal alatt jó volt? fizetős volt az egészségügy és akkor is hosszú várólisták voltak! én nem látom hogy a baloldal alatt jobb lett volna...



Oktatás:


igen én mint fiatal megtudom erősíteni hogy a fidesz alatt IS borzalmas az oktatás DE a baloldal idején jó volt? iskolákat kellett bezárni és tanárokat rúgtak ki...



Szélsőjobb/nácizmus:


szereti a baloldal felhozni érvként hogy a fidesz alatt a szélsőjobb miket tud megtenni, és pár baloldali szimpatizáns egyenesen lenácizza a mi hazánkat és fasisztázza a fideszt

AZONBAN a szélsőjobb sokkal radikálisabb és veszélyesebb volt a baloldal alatt! és nem, nem csak 2006 ra gondolok! 2007 ben alakult meg a magyar gárda és 2008 ban pedig a betyársereg! és 2008-2009 közt volt a "halálbrigád" bosszúként ölt meg több romát mert 1 tanárt halálra lincseltek a romák (Szögi Lajos volt a neve? asszem)

szóval a baloldal alatt alakult meg a szélsőjobbos csoportok 1 része és az ő kormányzásuk alatt volt a halálbrigád gyilkosság sorozata is!



Államadósság:


szereti a baloldal mondani hogy mekkora az államadósság ami nekem is szúrja a szemem DE néztem statisztikát, és GDP arányosan csökkent a fidesz alatt, míg brutálisan megnőtt a baloldali kormányzás alatt! de valahogy erről is hallgatnak...



Haderő:


a baloldal alatt gyenge volt a magyar hadsereg hiába költött rá sokat (se légi, se szárazföldi erőnk nem volt) viszont a fidesz kormányzás nem hozta ezt helyre, szóval régen a baloldal sokat érvelt azzal hogy "nincs hadseregünk és ez orbán hibája" de most hogy leopard tankok érkeznek és önjáró tüzérség is érkezik (csak szép csendben megjegyzem: a románoknak sincs ennyire modern eszközeik) valamint a legmodernebb harci helikopter vásárlása is napirenden van pletykák szerint, csakúgy mint a grippenek vásárlása! és 24 ben indul a magyar lőszergyár, és van lnyx és gidránunk, most hogy a hadseregünk kezd erős lenni, hallottam olyan "érvet" hogy "orbán ne hadseregre költsön, véd minket a NATO! ez csak pénzkidobás!" most komolyan, a baloldalnak semmise jó? ha orbán nem költ a hadseregre az a baj, ha költ akkor az a baj?



"A fidesz hazudik orba szájba":


igen sokszor látom azt a érvet hogy "hazudik a fidesz" jó igaz! de a baloldal nem?


mikor orosz meg thaiföldi kórházi képeket tettek ki azzal hogy "ez a magyar egészségügy"


meg persze itt van ez is a sok közül:


[link]



Szóval kérdezem én, nem veszitek észre hogy akire szavaztok az kétszínű és legalább ugyanolyan rossz ha nem rosszabb mint a fidesz?



2023. febr. 25. 21:24
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
97%
#18 2009-ben is volt válság is és háború is, mégsem volt 400 Forint az Euró.
2023. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

#20


"Aztán ismét nőtt és most magasabb mint korábban."


1 olyan gazdasági válság miatt ami miatt minden országban gazdasági katasztrófa történt, vagy azt hiszed ha baloldal lett volna hatalmon akkor minden rendbe lett volna? nincs koronavírus se? egyébként MÁR NEM magasabbmint valaha, az 2020 ban volt de azóta lejjebb mint ddp arányosan!

2023. febr. 25. 21:51
 23/28 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként vicces, hogy ti IDIÓTÁK ("jobboldaliak", alias fidesz-ánusznyaldosók) odáig nem juttok el, hogy ellenzék nem egyenlő azzal, hogy baloldal only és Gyurcsány only, közben meg még próbáltok okoskodni.

Gratulálok a logikátokhoz, csodálom, és egyben sajnálom hogy ilyen elrothadt aggyal egyáltalán életben tudjátok magatokat tartani. Szerintetek 13 év kormányzás után, PLÁNE KÉTHARMADDAL A PARLAMENTBEN, mentség az, hogy az előző kormány szar volt és kb semmivel nem léptünk előrébb? Ennyi erővel bazdmeg, takarodjatok vissza a barlangba, mert a szőrös seggű majom emberek idején az volt, mi a fhasznak fejlődni.

2023. febr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
86%

"1 olyan gazdasági válság miatt ami miatt minden országban gazdasági katasztrófa történt"


Melyek ezek a minden országok?

2008-ban nem volt ilyen? :D

2023. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám egy vidéki kórház laborjában húzott le 40 évet. Mesélte anno, hogy a Gyurcsány korszakban bár volt vizitdíj pl, de hatalmas fejlesztések voltak a kórházakban. Felújítások, új gépek, stb. És ha bementél a kórházba kaptál ellátást, mégha nem is EU szintűt. Most az összes kórház egy pöcegödör, ráadásul ahogy előttem is írták, ha jó ellátást akarsz, elmész magánba.

2000-es években jártam általánosba. Nem emlékszem, hogy a tanárok panaszkodtak volna pl. a könyvek minőségére. Mire a 2010-es években középsuliba kerültem, minden tanár arról panaszkodott, hogy az új könyvekből nem lehet tanítani. Egy idősebb magyar tanárunk konkrétan azt mondta, hogy vigyük haza tüzelőnek a magyar könyvünket, mert arra még talán jó.

Bár a többi témában nincsenek személyes tapasztalataim, de összességében, ha egy évtizede 2/3-os többségben lévő kormány (és annak szavazói) még mindig az egykori baloldalhoz viszonyítanak, az már régen rossz, és sokmindent elárul a kormánypártiak intellektuális állapotáról. :)

Ui.: azt még hadd jegyezzem meg, hogy a baloldal nem egyenlő Gyurcsánnyal. Ezt csak ő és Orbán szeretné, hogy így legyen.

2023. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
81%
Most rosszabb az egészségügy és az oktatás mint a baloldal alatt. Szóval a baloldal alatt jobb volt
2023. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

#23 inkább ti vagytok idioták hogy a fideszt szidjátok mert azt hiszed hogy a baloldal aki igazad mond pedig nem a baloldal az akik hazudnak reggel éjjel meg este a fidesz az igazat mondja csak ti az orbánékat brobáljátok lejáratni hogy ti kerüljetek hatalomra nektek legyen több pénz ugy hogy kussolj hogy minket fideszeseket fikázol.

#26 miért lenne most rosszabb pont hogy a balolalnál volt rosszabb a fidesznél minden jó most

2023. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi libsi van itt hogy így lepontoznak
2023. jún. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!