Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez hogy nem jut eszébe senkinek?

Ez hogy nem jut eszébe senkinek?

Figyelt kérdés

Mint kiderült, a 40 év alattiak körében a Kétfarkú Kutyapárt a legnépszerűbb ellenzéki párt.


Miért mindenki azzal magyarázza ezt, hogy a fiatalok nem értenek a politikához, nincsennek elveik, füvezni akarnak, ingyen sört és örök életet akarnak?


Az miért nem jut eszébe senkinek, hogy ez esetleg azt jelenthezi, hogy a fiatalok NEM kérnek a többszörösen megbukott ellenzékből? Hogy a 40 év alatti korosztály nem kíváncsi Gyurcsány Ferencre és a feleségére?


Miért megy a mellébeszélés?



2023. febr. 17. 22:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
#18 Ajánlom figyelmedbe a #14-es válaszom. Én nem vagyok pártfüggő, egész egyszerűen elegem lett az itteni aljasságból. Propaganda, nyalogasd. És hogy én fiatalként mennyit látok/láttam a világból? Többet, mint amit el tudsz képzelni.
2023. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"Ebből hogyan építed fel a gyerekednek, hogy legyél büszke az országodra?"

Nem országról, hanem nemzetről van szó (vagyis határon túl, akár nyugaton született gyerekek neveléséről is). Pl. nagyon nem mindegy, hogy ha bármilyen emberi gyengeség vagy akár aljasság szóba kerül bármikor, bárhol, bármivel kapcsolatban, azt valahogy úgy kommentálják-e a szülők, hogy "elég baj, hogy ilyesmi előfordulhat a világban", vagy úgy, hogy "a magyarok mind ilyenek". Valahol itt kezdődik. De a gyerek egészen pici korától. Amikor még nem is érti a szavakat, már akkor is veszi az antennáival az összes ilyen adást, amikor a felnőtteket hallja maga körül.

És ez teljesen független attól, hogy épp milyen színű kormány van hatalmon Magyarországon. A világ minden részén minden foglalkozás körében vannak, és mindig is voltak, meg lesznek korrupt meg nem korrupt emberek is, de attól még a világ sok-sok részén sikerül hazaszerető, a saját nemzetükre büszke embereket nevelni - és itt is sikerül azoknak, akik messzebbre is látnak, nem csak az egyéni meggazdagodásukig.

2023. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
#22 Aki büszke a nepotizmusra, és arra, hogy szétlopja a kormány az összes lehetséges módon az EU-s pénzt vagy a közpénzt, annál súlyos bajok vannak a toronyban. Történelmi tekintetben büszke vagyok a népemre, de az, ami itt jelenleg megy, az bőven undorító. Dunába kéne lövetni az összeset, és tiszta lappal kezdeni. Konkrétan maffiaállam, sorolhatnám naphosszat a példákat.
2023. febr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Aki büszke a nepotizmusra, és arra, hogy szétlopja a kormány az összes lehetséges módon az EU-s pénzt vagy a közpénzt, annál súlyos bajok vannak a toronyban."

Akárcsak annál, aki nem tud különbséget tenni egy nemzet meg egy éppen regnáló kormány között.

2023. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
#24 Úgy látom, a válaszom többi része elkerülte nagyraméltó figyelmedet.
2023. febr. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Én meg úgy látom, szóltál hozzá a 22.-hez, hogy vagy el sem olvastad, vagy meg sem értetted.
2023. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ha #22 megértette volna azokat, amiket eddig írtam, akkor nem itt tartanánk.
2023. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

[ma 11:32]

"Te voltál már külföldön, vagy még a fideszes faludat se hagytad még el sosem, így nem látsz alternativát , csak a fideszmédiát, hogy mennyire minden is jó, nyugat meg rohad…"


Cukorborsó, ellenzéki szavazó vagyok, nem fideszes. És nem azt mondtam, hogy rohad a nyugat, hanem hogy van egy ilyen jelenség, hogy a kitelepülők közül többen gyökértelennek érzik magukat, és nem válnak szerves részévé a közösségnek sem ők, sem a gyerekeik. Persze érdemes megpróbálni, de azért jó, ha van egy B terv.


Liberális baloldali ellenzéki, óvodásként átműtött, majd visszaműtött ex-LMBTQ tag vagyok és mélyen szeretem a hazámat.

2023. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ikszdélol.
2023. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!